Stránka

26. července 2013 v 20:35 | Vikomt
Admin: Vikomt -> Profil | Můj Animelist
Vzhledy stránky: Galerie | Články


Kontaktní údaje:
Preferuji e-mail! Pokud mě chcete kontaktovat jinou cestou, je třeba nejprve napsat mi e-mail a domluvit se!
E-mail: stardust[at]ellysia[dot]net
ICQ: 392220005
Skype: tomas-pet
Facebook: NE (výjimečně)
Twitter: NEStránkaVítejte na mém blogu. Jmenuji se Tomáš, ale zde vystupuji jako Vikomt. Proč zrovna Vikomt? Nevím, zakopnul jsem o tuto přezdívku. Těžko se to vysvětluje. Podstatné je, že mě charakterizuje a já jí dávám dostatečně ďábelský rozměr. Za ty roky, co už bloguju, jsem vystřídal spoustu nicků. Začal jsem jako Job5.1, což stále využívám, ale jen v nějakých onlinovkách - když se tam ukládá skóre. Nejdéle jsem vystupoval pod ToMem. Vcelku neoriginální, že? Tento nick jsem ani nevymyslel, dostal jsem ho. V době, kdy přišlo slavné ICQ 5.1 a já ještě neznal pojem blogovat - rok 2007, jsem potřeboval nick pro registraci na ajsko - moje nevrlá sestra mi tam místo Tom napsala ToM, že to je prý stylové. No nevím, jestli stylové, každopádně tehdy asi ano - AhhOOOJkýÝý doba. Zde na blogu občas proletí i jen V. nebo nostalgicky mi ujede ToM. Každopádně už jsem jen Vikomt.

Blogovat jsem začal v roce 2007. Začal jsem na blog.cz - také náhodou a opět díky mé drahé sestře, která blogovala asi tak možná cca dejme tomu jeden den. Mě to chytlo na delší časový úsek, tedy až do teď. Tehdy jsem ani tak neměl co říct. Bavilo mě hrát si s nastavováním vzhledu. Vždy jsem tam nastavil takové prapodivné cosi z nějakých patternů a pomocí css čar a měl jsem z toho nehoráznou radost. Radost mě přešla, když jsem se tehdy přes žebříčky na hlavní straně ocitl u tehdy nejnavštěvovanějšího blogu - u Blanch. V té chvíli jsem si připadal strašně. Pravděpodobně jsem se pohyboval v okolí hodně ošklivých blogů a myslel jsem si, že ten můj je ten nejkrásnější. A takto to začalo... Blanch na mě hodila bobek, vyslala směrem Cirilla Riannon, která mě následně trochu učila pracovat s Photoshopem, protože s Photofiltrem bych se dál na vyšší level nedostal. Bylo hezké, že můj blog konečně dostal smysl. Zajímal jsem se o grafiku a dělal free layouty. Můj zájem mě přivedl do komunity, která se točila kolem dnes již mrtvého Layoutse. Díky tomu jsem pokročil o level výš. Seznámil jsem se s Lillian Bann, které mě naučila pracovat s HTML a CSS. Nastala fáze, kdy jsem chtěl fakt něco jiného - zmizet z blogu a založit si vlastní web. To se mi kupodivu povedlo. Potkal jsem také spoustu zajímavých a kreativních lidí: Carmen, Ajju, Kate,... Byl jsem přijat do týmu se zájmem o grafiku - tehdy Welay. Postupně jsme společně opustili blog a přesídlili na web a i v současné době pokračujeme v naší dlouholeté tradici na Ellysia.net.

Tehdy jsem opouštěl Blog.cz a byl jsem na sebe nehorázně hrdý! Dřív to nešlapalo tak v pohodě, jako je tomu dnes. Stále to padalo a možnosti nastavování nebyly tak flexibilní. Bylo to šílené. Pokud vás zajímá, kde všude jsem se toulal ty roky, najdete to níže v přehledu. Podstatné je, že mi mé blogovací cesty daly spoustu zkušeností, které bych tu nikdy nezískal. Mimo tento server to nemáte tak pěkně a zadarmo naservírované. Jsem rád, že jsem mé znalosti html+css rozšířil o zanosti práce s redakčními systémy např. Wordpress, Joomla, Sunlight, CuteNews,...

Po letech jsem se vrátil zpět na tento server a založil jsem blog phoenix.blog.cz. Momentálně jsem tu spokojen. Je to tu mnohem lepší a uživatelsky přívětivější než onehdá.Ocenění mého blogu:

9.9. 2013 byl můj blog blogem dne - Pondělí.

20.6. 2014 jsem se stal členem Autorského klubu. Přihlášku jsem podal 31.1. 2014.

13.1. 2015 - Článek na titulní straně blog.cz.Rád (se) hádám. Ocenění za účast v rubrice Uhodnete blogera? na blogu AK.
(1 - 13 = dobrý; 14 - 23 = skvělý; 24 - 30 = dokonalý; 31 a víc = mistr)V kostce:

Admin: Vikomt -> Profil | Můj Animelist
Ostatní přezdívky: V., ToM, Job5.1
Aktuální adresa: www.phoenix.blog.cz
Původní adresy: thomaaas.blog.cz > dark-phoenix.cz > phoenix.ellysia.net > stardust.ellysia.net
Založení thomaaas.blog.cz: červen 2007 (smazán mou maličkostí v roce 2013)
Založení Ellysia.net: 20.2. 2009
Založení Phoenix.blog.cz: 23.3. 2010


Ikony stránky
(88x31 - 100x35; 88x31 - 100x35;...) + více v odkazech

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama