Útržky z praxe

4. října 2013 v 21:42 | Vikomt |  Zápisník
Škola, škola, škola,... toť asi vystihuje vše, co mě trápí. Konečně jsem tak nějak i překousnul, jak na mě jedna lektorka křičela před svědky, že jsem vypatlaný debil (minulý rok v září). Občas si říkám, že studuju v blázinci. V té škole je takový bordel, to snad ani není možné.


Nevím, jestli jsem to tu už pronesl, ale povedlo se mi před nějakou dobou vylítnout na jedné zkoušce, být rok na pracáku a pak jsem se na tu školu vrátil, abych ji tedy dodělal. No to víte, na jiných školách si zažádáte o děkanský pokus a mně se na studijním začala paní smát a pronesla něco ve smyslu "A kdy byste ho chtěl asi vykonávat?".

Po přijetí jsem byl opět prvák, i když jsem měl za sebou dva roky. Takže jako správný student jsem si zapsal do prváku předměty za prvák, druhák a něco málo za třeťák... 80% mi uznali, co mi neuznali jsem si dodělal až na jednu maličkost, která mě momentálně nehorázně irituje. Chybí mi zápočet za 1 kredit, který se vykonává oficiálně ve druháku v LS a k tomu je ve třeťáku z toho zkouška, která má na ten zápich prekvizity, ale ta zkouška je v zimáku, takže je nemožné splnit tento předmět. :D Proč jsem nesplnil ten zápich? Ehm, no nebylo mi to vůbec umožněno. Paní doktorka vypsala jen pár termínů a každý pokus byl tak max jen pro 2 lidi. Nedostal jsem se tam a nikoho to vůbec nezajímá. Vtipné je, že ty pokusy byly ihned zabrány a ti jedinci se odepisovali chvilku před deadlinem, takže tam stejnak nikdo nešel... ale jde o to, že to pos*ali mně... Pokud budu muset prodloužit studium, budu ho už muset platit, což si nemohu dovolit - jako sociální případ.

Na začátku semestru přišel od vedoucí BP rozpis pro vypracování BP, podle kterého jsem už asi tak půl roku pozadu. Před začátkem semestru jsem si jako bonus žádal o změnu tématu BP. No nemám ani úvodní stranu.

Další vtipný poděl nám přichystala paní, které nám zajišťovala praxi. Myslela si, že máme 5 týdnů, ale my máme mít praxi jen 4 týdny. Všichni si tu praxi zařídili na 5 týdnů. Já jsem věděl, že praxe je jen na 4 týdny - minulý rok to tak bylo. Jenže to proběhlo tak, že první týden byla prezentace BP a další 4 týdny byla ta praxe, tak jsem si to tak i ošéfoval. Letos je to tak, že první 4 týdny je praxe a pátý je prezentace, ale to nám nikdo už neřekl. Pěkná čára přes rozpočet. Naštěstí jsme na našem prvním pracovišti překecali "vedení" a začli jsme o týden dřív a místo 2 týdnů jsme tam byli týdny tři - na druhém pracovišti budem tedy jen jeden týden místo dvou.

První pracoviště, kde jsem byl, byla psychiatrie. Občas jsem si připadal, že je někde skrytá kamera - tedy ten poslední týden.

Zažili jsme si tam úchylný kecy od otravnýho urážlivýho chlapa v mánii + jeho častá taneční vystoupení na hudbu Michala Davida + jeho nahranou domácí hádku. Ve chvíli, kdy jsme si mysleli, že už nemá v rukávu nic horšího, vyhecovali ho ostatní klienti a on pustil na společenské místnosti porno, což jsme mu hned utnuli. Nejvtipnější byla jeho hádka se staniční, když vlítnul na autogenní trénink a vyrušil tím ostatní klienty. Začal psát i nesmyslný dopis, což mu vydrželo 5 minut, než se omluvil. :D

Pak jsme tam měli i několik pánů, kteří docela fikaně chtěli získat tel. číslo mojí kolegyně. To jim vydrželo tak 2 týdny. Kupodivu neuspěli.

Další úžasný pacient, který mě jako jediný začal rozčilovat, byl mladý pán, s manipulativními sklony. My tam vedli pracovní terapii a on si naplánoval a dokonce i zmanipuloval ostatní klienty.

Hezké bylo, když jedna paní dostala první vycházky a nevěděla, co bude dělat. Poradili jsme jí, že je tam blízko útulek a může jít venčit pejsky. Druhý den byla velmi happy.

Poslední týden k nám přeložili vskutku zajímavého pána. Naplánovali jsme si práci s moduritem a on přišel, že chce teda taky tvořit. Vydržel u toho asi 5 minut a pak pronesl, že vymodeluje cituji: "píču". Pak přišel s tím, že z toho bude penis. Výsledek vypadal jako placka, na které leží kulička zabalená ve válečku. Pak si usmyslel, že už vyrobil dost a měl by si jít zakouřit. Takže začal loudit klíče od kuřárny. Fígl je v tom, že kuřárna je v době pracovní terapie zamčená, aby ti lidi byli s náma a něco tvořili. Lidi na psychiatrii mají většinou potřebu jen ležet, pít kafe a kouřit, proto je tam nějaký režim, přes který vlak nejede. Když jsem šel pro vodu, aby mohli někteří klienti začít malovat, zaslechl jsem ho ze sesterny. Sestřička mu vysvětlovala, že má s náma tvořit a on jí na to řekl: "Jsem tam vyrobil píču z hlíny a pak jsem ji předělal na čuráka. To snad stačí, ne?" Nechtělo se mi věřit tomu, co jsem slyšel. :D Sestřička nám ho tam zase přitáhla a on začal: "Umí tady někdo tancovat brejkdenc? Ne?! Já jo!" On vám tam začal poskakovat takovým stylem, že jsem ho viděl zlámanýho na podlaze. Pak nějak začal skákat a asi se měl udržet na jedný ruce, jenže se hned rozmáznul po podlaze. Ještě se mohl točit třeba na hlavě, to už bych asi nerozdýchal. :D

Musím uznat, že praxe na psychiatrii byla velmi zajímavá. Viděl jsem i elektrokonvulzivní terapii - z toho mě až zamrazilo.

Občas si říkám, že někteří "podivní" jedinci, které potkávám ve městě, mají asi zrovna vycházky. :D

V posledních týdnech jsem si zažil hodně stresu a návaly úzkosti. Měl jsem tak stažený žaludek, že jsem nemohl pořádně jíst. Spánek skoro žádný nebyl. Stres z BP, hledání klienta do BP, chybějící zápočet, papíry na sociálku (na kterou se nemohu dopravit - čas, finance, praxe se 100%ní účastí) a pod. úřady... Navalilo se toho na mě strašně moc a některé věci jsem nemohl prostě zvládnout. Kamarádka mi poradila, abych začal pít třezalkový čaj. Opravdu mi to pomáhá. Měl bych dělat radši nějaká relaxační cvičení - což bych asi ani nedokázal, každopádně ta třezalka je zázrak.

Tak a už konec povídání o škole.

Před pár týdny jsem byl blogem dne - pondělí. :D Když jsem se tam objevil, měl jsem z toho šok. Blesklo mi hlavou, něco jako: "OMG! Co jsem to kde zase provedl?!". Moc za to děkuji. Byl to příjemný blogovací týden. Po sto letech si mě taky někdo i všimnul a dokonce pro mě i něco udělal. Jen nevím, jestli to bylo přínosné i pro návštěvníky. Přineslo mi to pár komentářů. Přál bych si spíš stálé návštěvníky, ale to je asi trochu utopické... Každopádně není se čemu divit, mám to tu zatím stále jako staveniště. Mám teď v hlavě pár revolučních inovací, které bych tu chtěl provést, ale bohužel můj život je momentálně přednější. Blogísek mi neuteče, život (škola) ano.

Týden jsem si doma neodpustil hlášky jako: "Proč by celebrita měla dělat nádobí? Celebrita a vytírat podlahu?". Jo, užíval jsem si slávu. :D

Na blogu mě zarazila jistá slečna, která zneužívá cizí práci a rozčiluje se nad autorskými právy (která ani vzhledem k zneužitým věcem v její tvorbě kupodivu nemá) a lidmi, kteří kopírují/ispirující se jejím nápadem. Děsná tupost. Zaráží mě, že se tohle tady toleruje, i když je to v rozporu s pravidly užívání a autorským zákonem. Mno řekněme, že na tomto serveru mě nedávno zarazilo i pár dalších věcí, které raději ani nebudu rozvádět - zatím. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elena Prescott Elena Prescott | Web | 9. října 2013 v 23:11

Ty poznámky z psychiatrie jsou celkem šílenství.. ale nemůžu si pomoct, hrozně mě zajímá, jak to v takových zařízeních chodí, to víš, kdybych se náhodou někdy zbláznila. :D Nedávno jsem viděla takový docela milý film z prostředí psychiatrické léčebny (ne, nebyl to Přelet, cosi nového a děsně moderního) - ale i tak. Někdy si říkám, jestli je naplňující pomáhat takovým lidem... nebo z toho spíš pak jeden už taky blázní.
Jinak asi hodně štěstí k těm ostatním věcem, taky toho mám tolik, že brzé 2týdenní prázdniny nejspíš strávím přepisováním si témat/dopisováním poznámek/vytvářením dalších věcí. Uff. Ale nemít tolik věcí do školy, začnu se už vážně rozčilovat nad tím naším subdoménovým otazníkoproblémem.. :-x

2 Blanch Blanch | Web | 9. října 2013 v 23:58

Nevím, jestli se smát, nebo tě litovat. Když jsem četla ty zážitky z psychiatrie, viděla jsem to živě před očima, na jednu stranu bych asi chcípla smíchy, na druhou stranu si dokážu představit, jak to pro vás muselo být těžké takové lidi ukočírovat.

Co se týče osobních potíží, tak to mě fakt mrzí, já nevím, v poslední době nevychází nikomu nic, já jsem taky v úplných sračkách a přestává mě to bavit. To asi třezalkový čaj nespraví, možná ta psychiatrická léčebna...

Zmíněná slečna na konci, nad tou mávám rukou, některé svině si ani ty perly nezaslouží, abys je po nich mrsknul :D
Až na to dojede, bude plakat ona.
V jejím věku jsme byli asi stejně blbí :D, ještě, že teď už jsme dokonalí! A skromní!

3 Beáta Beáta | Web | 11. října 2013 v 18:46

Nemůžu si odpustit poznámku: třezalkový čaj je dobrý, dokud člověk nespoléhá na hormonální antikoncepci. To se z toho pak může vyloupnout jiný malý zázrak, což Tebe ale naštěstí nemusí trápit :)).
O jakou jistou slečnu jde? Nějaká blogísková kauza? :D

4 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 17. října 2013 v 14:49

[1]: Otazníkoproblém úsměvně vyřešen. :*

[2]: Smát. :D Zkus autogenní trénink...

[3]: Ano, nezmiňoval jsem se o těch menších nedostatcích, protože se mě nějak netýkají. :D Mno celkem zábavná blogísková kauza. Reklamu si nezaslouží, ale což...(http://laye-pro-jil.blog.cz/1309/obcasne-monology-s-dincii-vi)

5 Blanch Blanch | Web | 18. října 2013 v 6:43

[3]: Jak se to vezme, beru to spíš jako naivní pohled na něco, přes co nejede vlak. Je to i věkem, nebyli jsme před lety jiní. Jen nás nikdo nebuzeroval, tak to teď děláme my jiným :D *devil*

Slečna má docela potenciál, jen špatný přístup. Což mě na jednu stranu mrzí a na jednu mi to přijde až místy směšné.

6 Ilma Ilma | Web | 11. března 2014 v 19:48

Tak skvostné praxe.^^

7 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 13. března 2014 v 10:11

[6]: Děkuji, poslední dobou se mi dařilo narážet jen na ty zábavnější. :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama