Maximální maximálnosti

30. listopadu 2013 v 17:54 | Vikomt |  Zápisník
Narodil se 10. září 2013, od 17. října je náš... Kamarádku to stálo rok přemlouvání. Vyplatilo se... donutila mě pořídit si po letech pejska. Mně to tak chybělo. Jen je to trošku jinak než s předchozím pejskem... nepřipadám si jako páníček, připadám si spíš jako rodič - velmi starostlivý táta. To naše dítě mělo 700g, měl jsem strach vzít ho do ruky.Začlo to tak nějak začátkem semestru. S kamarádkou jsem pravidelně vedl debaty o pejskách. Mým snem byl čínský chocholatý... líbí se mi představa oblečení bez psích chlupů. :D Začali jsme si jen tak ze zvědavosti prohlížet inzeráty. Jednoho dne na nejmenované konferenci mi kamarádka oznamovala, že narazila na úžasný inzerát. Takže jsme udělali další krok... jen ze zvědavosti jsme tam zavolali. Zvědavost se nevyplácí! Druhý den jsme ze zvědavosti jeli na výlet - jen se ze zvědavosti podívat (2 fotky na netu přece nestačí). Štěňátkům nedokážu odolat!

Bylo tam 9 prcků. Každý byl naprosto jiný. Každý zdědil něco jiného. Otec byl prý mini pražský krysařík a maminu měli prý maltezačku. Prapodivnější kombinace by mě nenapadla. :D

K pořízení pejska jsem měl doma ZÁKAZ od pana M.!

Nešlo odolat. Zákaz jsem musel porušit - tedy doufal jsem, že budu pochopen. Však jsem taky doma stále nadhazoval - "Pořídíme si pejska!", ukazoval jsem inzeráty atp. Každopádně mi na "naháče" bylo řečeno - "Fuj! To není pes! To je hnus!" To jsem tedy musel tolerovat - někomu pes bez chlupů prostě nesedne a labutěnka je podle něj hadr na prach. :D Zvláštní, že tohle proneslo i příbuzenstvo pana M. :D

V den "výletu" jsem tedy panu M. ukazoval inezarát s dotazem: "Který se ti líbí?". Byl jsem šokován, že jsem dostal odpoveď: "Tenhle nebo i ten černej támhle.". Většinou mi odsekával a tvrdil, že psa nikdy! Tak si pan M. nevědomky vybral.

Mým přáním byla fenečka... Pan M. se výběrem dokonce trefil. V celém vrhu vyčnívalo pouze jediné štěně - čistě hnědé a ještě to byla fenka. Bohužel nám bylo řečeno, že před náma volala paní a zabrala si ji telefonicky. V tom vrhu však vyčnívalo ještě jedno štěně. Bohužel to nebyla fenka, ale byl vyjímečný. Byl to klučina, který měl dokonce jméno Max. Hodně si s ním hrála malá holčička, která si ho takto pojmenovala. Místo okecávání dokládám fotku, kterou jsem si ukradnul z toho inzerátu. :PUprostřed je ta čistě hnědá fenečka a přímo pod ní je Maxík. Jediní z vrhu byli hnědí.

Proč si plánovat, když to dopadne stejně úplně jinak. Vzali jsme si Maxe. Rozbrečeli jsme malou holčičku, která si ho vymazlila a doufala, že si ho nechaj. Zaplatili a jeli spokojeně domů. Spokojeně = trošku vyděšeně z toho, co řekne pan M. -> Výsledek: "Jsem ti něco říkal! Co to je?! Ježíííííínky! Půjč mi ho! Ty ses zbláznil. No mně bylo divný proč K. nese ten košík a jdete divným směrem do školy."

Maxíkovi jsme nechali jméno Max a pravidelně posílám i fotky. Možná jsem asi otravnej tím, jak to prožívám a vždy k fotkám přiložím i A4 na téma Max je dokonalý. Už bych ji asi neměl informovat, myslím si, že už ji to nezajímá. Na poslední mail mi ani neodepsala a to jsem zrovna žadonil o fotky ostatních štěňat. Smůla... Každopádně zašlu fotky Maxíka až bude mít narozeniny.

Ještě bych chtěl říct, že jsem si Maxe nevybral jen podle vzhledu! To je takové kouzlo mezi náma...

Z těch štěňat mě víc než ta hnědá fenečka zaujal pejsek, který byl víc po maltézákovi. Bylo na něm vidět, že bude mít delší srst. Měl na hlavě přetočenou srst. Ve výsledku to vypadlo jako pankáč! Navíc ten pankáč byl tvořen pruhem, který šel ze zad, takže měl jinou barvu než ta srst, která rostla opačným směrem. :D Přál bych si ho vidět teď. Na těch štěňátkách bylo vidět, že některá budou mít delší srst, některá kratší a trošku i ta délka nožiček...

Na závěr přikládám fotky Maxíka - první den doma.***


Foceno 17.10. 2013
Jméno: Max
Rasa: kříženec - pražský krysařík X maltézáček (Otec X Matka)
Sourozenců: 9

Za začátku spinkal v krabici od bot. Tedy vyrobil jsem mu improvizovaný pelíšek. I tak spal u nás v posteli a pan M. = odpůrce psů v posteli neřekl na své dítě ani Ň. :D

Maxík nás dostal už první minutu u nás. Doplazil se pčes celou místnost na plínku a vyčůral se na ní. Ani jsem tomu nechtěl věřit.

Více příště...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 19. prosince 2013 v 22:07

Doufám, že jsem ti splnil tvůj dávný sen... :-)

http://david-r92.blog.cz/1312/prasek-kondom-nebo-nic

2 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 19. prosince 2013 v 22:09

[1]: hmm... :) Hezké.

3 Beáta Beáta | E-mail | Web | 25. ledna 2014 v 14:41

Je rozkošnej.. :))

4 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 27. ledna 2014 v 11:53

[3]: Vyřídím. :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama