Kradu energii čehosi

21. března 2014 v 23:32 | Vikomt |  Zápisník
Moje dokonalá fakulta mi v honbě za kredity podstrčila i pár zajímavých volitelných předmětů, které jsem si bez rozmyslu samozřejmě zapsal. Přece nebudu řešit kredity a absolvuji všechno, ne? Příště si tedy raději propočítám množství potřebných kreditů, protože mám momentálně pocit, že jsem svou duši upsal energiím vesmíru.


Účastním se jógy a tai ji. :D (Doufám, že to nějak nekomolím, na webu to maj takto uvedené.)

První mě potkalo tai ji. Nikdy jsem to neslyšel, takže moje představa, jak po absolvování sekám přítele na cucky byla mimózní. Škoda.


Výuka nemá žádný plán, rozvrh a informace se k nám nedostávají. Domluva s tím zvláštním pánem je, jak když mluvíte do zdi. Na první hodinu jsme se dostavili asi jen čtyři a snažili jsme se vysvětlit, že je to předmět pro náš ročník, že jsme na praxi po celé republice po dobu čtyř týdnů a v této době prostě žádná jiná výuka neprobíhá... zbytečné. (Výuka je pro více oborů a napsali se nám tam i druháci.)

Co jsem pobral z první hodiny, krom toho, že mám v bříše dřevo, kameny, oheň, vítr... no že jíme jin a jang přece. Takovéto informace mi musí být podány formou, která ve mně nevyvolá záchvat smíchu. Děsím se černých koček, ale tohle bylo i na mě moc. :D Následně jsem zjistil, že nezvládám dělat 5 úkonů současně a že jsem křivej. Ta rotace mého kyčelního kloubu mě demotivovala.

Místo úlevy, dobití energie, relaxace jsem odcházel s parádní migrénou.

Byl jsem na tai ji jen 2×, pak 2× jsem nebyl, protože jsem byl v Praze na praxi a teď jsem opět nebyl, protože vyučující neměl čas a hodinu si naplánoval do doby, kdy máme jinou výuku. Tohle je prostě opravdu blázinec, už si ani nemyslím, že navštěvuji školu - toto je důkaz.

***

Na józe jsem byl celkem 2×. Mohu chybět jen 1×. Milé. Případně si to musíme nahradit ve svém volnu. :D

První pocit - jaj, to i zvládám. Dobře, opět se mi dostalo definic a popisů, u kterých jsem se málem počůral smíchy.

Jóga mi připadá jednodušší. Nemám takové pohybové nadání, které u tai ji asi člověk potřebuje, a to je dle mého názoru kámen úrazu - a mé znechucení.

Vtipné mi přišlo, když vyučující náhle vyletěla na jednu dívku, která byla nemocná a napila se vody. Díky tomuto incidentu jsme měli přednášku, že pitný režim je nesmysl, který nám podstrkávají média. OMG! To mě dorazilo. Do toho ta dáma začla vyvádět a plácala, že ta dívka vůbec nemusí cvičit, když je nemocná. Divná první hodina.

Na druhé hodině se tam vyskytly slečny, které komunikovaly pouze anglicky. :D Paní cvičitelka anglicky samozřejmě neumí. Štěstí, že moje kamarádka pomohla. K vytížené atmosféře jsem začal vtipkovat na účet mé kamarádky překladatelky, která se už tak cítila zneužitě. :D Jen mě tedy zajímalo, jak dívkám přeloží "asány". :D Paní cvičitelka komunikovala stylem - "OK, schön!" :DDD lol

Druhá hodina jógy mi přinesla bloklou krční páteř a pocit, že i něco zvládnu.

Nyní váhám, jak budu pokračovat dále. Zvažuji odepsání tai ji, tento předmět mi nic nedává - kromě migrény a deprivace z toho, že mi to nejde. Myslím si, že je znát, že tento předmě se učí letos prvně. Nejspíš by výuka měla probíhat jinak. Jógu si mile rád odchodím, líbí se mi ten relax a taková ta nenáročnost (a je za víc kreditů :P).
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blanch Blanch | Web | 24. března 2014 v 10:05

Někdy mám podezření, že lidi, co vedou podobné hodiny a kroužky, musí zákonitě být na LSD :D

2 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 24. března 2014 v 12:27

[1]: :D Taky si to začínám myslet.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama