Pirátský víkend

29. července 2014 v 19:36 | Vikomt |  Zápisník
Tento víkend jsme plánovali několik měsíců předem. Věděli jsme, že 19.7. budou Piráti na jezeře Chmelař (Úštěk). Kamarádka nám to poctivě připomínala, velmi usilovala o naši účast. Naplánovat si volno tak, aby přesně vyšlo, je téměř nadlidský úkon. Aktuálně toho máme moc, nejspíš se budeme muset rozkrájet. Takže k naší pirátské akci mohu povědět, že jsme začali už v pátek odpoledne. Pokud se dají počítat dohady ohledně věcí, které je nutno zabalit. Balení věcí mi nikdy nešlo, vždy zapomenu to nejdůležitější a neumím to tak pěkně nahňahňat. Ještě teď jsem neprokouknul to kouzlo, jak tehdy na Sázavě narval M. věci na týden pro 2 osoby do jednoho barelu. Ehm, bouchnu sem radši ještě odstavec a začnu znovu.


Vyrazili jsme k naší kamarádce, protože měla skvělý nápad. To je co říct. :D K snídani si prý dáme nepečený dort. Neprotestovali jsme. Po nás se chtěla jen pomoc se sběrem malin. Piškoty, tvaroh a takové to všechno už měla připravené. Dle plánu se na to už měly jen hodit ty maliny, na chatě k tomu přisbírat rybíz a zalít to želé. Jednoduché jako facka. Takže s téměř hotovým nepečeným dortem, na kterém byly rozložené zatím jen maliny, jsme vyrazili do nedaleké cílové instance. Tak a teď si dáme nečekanou zápletku. Jeli jsme dvěma auty. Kamarádka vepředu. Ze zatáčky se vyřítil dárce orgánů v protisměru. Kamarádka měla co dělat, aby se mu vyhnula. Na nedalekém odpočívadle zastavila. Zmohl jsem se jen pronést: "Ty vole, ta je nasraná!" Vylezla z auta směrem ke dveřím spolujezdce, ohnula se a nabrala několik hrstí směsi tvarohu, piškotů a malin z koberečků a třískla s tím. Nebudu tlumočit její slova. Byl jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Odnesl to jen ten nepečený dort. V těchto místech jsou hodně úzké silnice, a jak to tam neznáte a jedete jako prase, ohrožujete nejen sebe. Už kolikrát se tam chtěl před námi nějaký idiot zabít. Kamarádka vyprávěla, že tam jednou přišla o zrcátko. Jinak je tam pěkně. :D

Po příjezdu na kamarádčinu chatu jsme otevřeli chlazený pivko a zachraňovali zbytek dortu. Mně se povedlo rozbít Maxovy nové pso-auto-pásy. Skoro hodinu mě to iritovalo, než jsem přišel na to, že se tam dá velmi jednoduše vyjmout bezpečnostní pojistka a díky tomu snadno rozpojit. Zbytek dne se rychle přehoupnul a byl čas na naše obvyklé grilování. Na tom není nic neobvyklého, jenže náš strašpytel se náhle probral a začal štěkat. Začali jsme mu za to nadávat, než jsme zjistili, že slyší mlaskání a škrábání pod střechou. Netopýři! Ty mrchy měly ten nejpitomější vchod - přímo proti nám. To tam asi 30 minut postupně vylítávalo. Netopejrů se nebojím, připadají mi jen extrémně roztomilí. Davová panika však pracuje velmi dobře. Ječící kamarádka s utěrkou na hlavě byla asi děsivější než ti netopýři. Když mi ta jedna okřídlená věc uhnula těsně před ksichtem, připojil jsem se ke kamarádce - bez utěrky. :D Napočítali jsme tam 23 jedinců.

Sobota mi začala velmi brzkým probuzením. Nemohl jsem spát. Při pohledu na ten svinčík v chatě jsem začal aspoň zametat. Vypadalo to tam jak po výbuchu atomovky. Ranní nudu jsem zabíjel focením. Model chodil všude za mnou. (Spousta matroše do připravovaného alba.) Bylo vedro na padnutí. Teploměr ukazoval ve stínu 35 stupňů. Kamarádka mi mou apokalyptickou představu pošlapala hláškou: "-2 °C." Radši jsem se ani neptal. :D Odpoledne nám přijela čtvrtá účastnice zájezdu. Mohlo se tedy vyrazit na pláž. Mě nehorázně děsilo, že nás tam nepustí se psem. Zákaz tam byl, ale nikdo ho naštěstí nedodržoval. Vstupné nás vyšlo na 50 Kč. Našli jsme si plac na místě, kde se to M. nelíbilo. Mně to bylo tak nějak putna. K pívu to bylo blízko a Max ve stínu. Bohužel jsme nemohli chodit všichni čtyři do vody. Tentokrát nám neměl kdo hlídat věci. Chodili jsme na střídačku 2 a 2 + 1. Maxíka jsme brali s námi. Lekce plavání se vyplatily. Je takový nesvůj, po chvilce se klepe a kňučí - ty dvě minuty ve vodě mu prostě stačí. Přál bych si, aby tam mohl běhat volně. Mít ho celej den na vodítku je kruté pro mě i pro něj.

Kolem třetí hodiny začalo pirátské dobývání. V podstatě to nejdůležitější = to, proč jsme tam jeli. Nicméně jsme nic neviděli a neslyšeli. Přes lidi nebylo vidět. Celkem dobře jsme viděli jen tu pirátskou loď. Ano, jak jsem zmínil, nebylo slyšet. Díky tomu vůbec netuším, o čem to bylo. Důvod byl prostý. Zprava hrálo tuc tuc tuc a zleva pirátská epic music včetně povídání k tomu příběhu. Ve výsledku to působilo tak rušivě a nepříjemně na poslech. No ještě k té doprovodné hudbě - soundtrack z Pána prstenů?! Už to mě děsilo. :D

Naštěstí se mi povedlo dokumentovat díky kamarádce aktivce, které jsem vrazil můj posvátný foťák a vyslal ji do toho davu. Získala mi celkem dobrý matroš. Mně to udělalo nehoráznou radost, z počátku jsem si připadal hodně ochuzený o materiál pro můj blog. :D

Díky fotkám jsem se později mohl podívat, co se tam dělo. No, tak ne jen díky fotkám. Z fotek bych nejspíš vyčetl, že se tam mečovalo a na konci tam někomu uřízli hlavu. :D Našel jsem si k tomu radši nějaká videa na YT, když už jsem tam byl, tak jsem chtěl vědět na čem.

Tak nějak jsem doufal, že naleznu dobrý záznam této události, protože ve vzduchu lítala kamera. Bohužel, tento záznam jsem zatím nenašel. Videa vám sem dávat nebudu. Na YT však najdete videa od návštěvníků. Stačí zadat Piráti na jezeře Chmelař 2014.

Nejvíc se mi líbila dělostřelba s pyrotechnickými efekty. Děti z toho byly uchvácené. Měli tam spoustu programů pro ně, výcvik pirátů, nábor do gardy, soutěže o ceny, diskotéku. Dokonce i živá kapela, kterou jsme téměř neslyšeli. Nějaký klučina se u nás vyvrbil s mečem a chtěl nám nejspíš symbolicky popravit psa. Vychloubal se, jak mu je devět let, a jak ho naverbovali k pirátům. Nechtěl jsem mu kazit radost tím, že piráti nenosí samurajskou katanu.

K vidění tam bylo kromě stánků i ukázky řemesel a zbraní, kejklíři, orientální tanečnice (to mi nějak uteklo), pouliční divadlo, jízda na koni. Byla tam dokonce možná i projížďka pirátskou lodí.

Bohužel jsme tam nezůstali až do konce. Přišli jsme tedy o noční bitvu. Netuším, co si přesně pod tím představit. Také jsme přišli i o ohňostroj, který byl velkolepý - ale tak něco málo bylo vidět i od nás z chaty.

Neděle byla ve znamení zničení. Mně se nic nechtělo. Sluníčko mi stačilo. Vyhovoval mi stín, ale i tak tam bylo na chcípnutí. Pes měl taky dost, už jen polehával. S M. jsme se už těšili domů - na pořádnou sprchu. To jezero nebylo zrovna křišťálové. Na kamarádčině chatě není možnost vykoupat se, lze se tam jen spláchnout hadicí (jen studenou vodou). Být podle mého, už bychom frčeli domů hned ráno, ale bohužel nebylo. Někdo nejmenovaný si tam vymyslel sekání zahrady, nakonec to celý posekal M. To se mi od nich moc nelíbilo. U nás není zvykem dávat návštěvám práci. No vlastně u rodičů M. je to (zlo)zvyk.

Víkend to byl parádní.

Všechny fotky v plném rozlišení naleznete v galerii: ZDE.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Znovuzrozený Znovuzrozený | E-mail | Web | 29. července 2014 v 20:03

Yup, taky jsem tam byl :D Jako jedinej otrávenej ksicht pod ohňostrojem. Letos se ohňostrůjci konečně plácli přes kapsu a na ohňostroj si koupili licenci k main theme z GoT. :D Neříkám, že by o byla špatná volba, jen Warriors of the World, co se hrálo v předchozí roky prostě bylo slyšet líp.

2 floristka floristka | 13. prosince 2014 v 21:41

U článku jsem se moc pobavila.Bylo to zábavné a čtivé.Na pesimistu dobrý.Jen by se míli líbilo kdyby takovýhle článku bylo víc :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama