Adventní věnce 2014

11. prosince 2014 v 18:31 | Vikomt |  Tvorba
Nedávno jsem byl navštívit kamarádku, která pracuje v květinářství. Často tam chodí jedinci, kteří nikdy nic nepotřebují, chodí tedy jen na čumendu, případně tahat moudrosti. Někdy jsou to až trapné chvíle, když z nich dokonce vypadne, že už mají nakoupen materiál a jdou jen okopírovat vaše nápady. No neřeknou to až tak brutálně, ale je jasné, oč kráčí. Často obdivuji ochotu a trpělivost naší kamarádky, tohle bych nedokázal.


Mě tedy napadlo, že bych vám mohl pomoci a dodat pár laických tipů a nápadů k vaší tvorbě. Letos u nás vznikly tři adventní věnce. Vtipné je, že my letos nemáme žádný, ale to se vsákne. Nečekejte prosím podrobný návod, chci vám podat jen ukázky a nějaká doporučení, zbytek bude na vás. Chci, abyste se mohli inspirovat.

Začnu nejtěžším věncem. Bude potřeba slaměný korpus. Korpus omotáme libovolnou organzou. V našem případě hnědou se zlatými čárami. Dále se použilo poctivě uzmuté psí víno - je to plevel a dají se z něj dělat zázraky. Korpus omotaný organzou se pečlivě vyplete psím vínem. Doporučuji precizně provést, protože tento věnec vám zůstane na další roky. Vypletený věnec se pro efekt nastříká glitry ve spreji - je jen na vás, jestli zvolíte zlaté, stříbrné, či dokonce led nebo sníh. Na zmiňovaném věnci jsou použity stříbrné glitry.

Zdobení je již otázkou vkusu. Použijeme libovolné bodce na svíčky. Svíčky a barvy ladíme podle bytu a bereme v potaz vánoční stromeček a ostatní dekorace bytu. Na našem věnci jsou perníčky, dřevěné hvězdičky, stříbrný provázek, postříbřené šišky, polystyrenové hvězdičky a kuličky, skořice a na přání i originální sáňky - vše zakoupeno. Na věnci se nachází i poctivě nasbíraný lišejník z lesa.

Myslím si, že se tento přírodně laděný věnec povedl. Jsou na něm zajímavé prvky, které se často nevidí např. sáňky uprostřed. Jeho majitel byl prý velmi spokojen.

Výhodou tohoto věnce je, že vám zůstane napořád. Z věnce navíc nepadá žádný nepořádek v podobě jehličí. Věnec nevyžaduje žádné zvláštní zacházení a jeho pořizovací náklady jsou minimální.

Jako další věnec vám předvedu výrazný bílo-červený kousek, který velmi dobře prozáří tmavší místnosti a zcela jistě upoutá pozornost všech návštěv.

Výroba tohoto věnce byla méně náročná, pokud bych to měl srovnávat s předchozím věncem. Jedná se však o finančně náročnou záležitost, protože zde byly využity materiály pouze zakoupené. Mohu vám tedy doporučit sledovat povánoční výprodeje, protože se to prostě vyplatí. Při nákupu materiálu se velmi dobře dívejte, protože jsou někdy k dostání předpřipravené kousky, které mnohdy vyjdou levněji než kupování jednotlivých komponent. Pokud si z tohoto věnce odmyslíte červené ozdoby, svíčky, bodce, polystyrenové ozdůbky a stříbrný drát, zbude nám základ, který vyšel cenově mnohem lépe než jeho sestavení z jednotlivých komponent. Výhodou je časová úspora.

Plusy tohoto věnce jsou totožné s předchozím adventním věncem.Na závěr vám předvedu velmi jednoduše řešený adventní věnec, který udělal obrovskou radost mojí mamce. Máti chtěla být letos kreativní a pořídila si k tomu ten "proutěný kruh" (nevím, jak to lépe pojmenovat). Když se pustila do práce, zjistila, že vlastně neví, jak to má udělat. Vymýšlela docela šílenosti. Naštěstí jí pomohl M. Naaranžoval jí to přesně podle její představy.

Tento typ věnců, kde není žádná živá větev, je určitě velmi výhodný a myslím si, že i moderní. Pro mojí matku je to určitě příjemná změna. Však koho má stále bavit ta ohraná vánoční klasika. Doufám, že jsem vám dodal dost inspirace k tvorbě na příští rok.

(Pokud si chcete prohlédnout fotografie v plném rozlišení, stačí na ně kliknout nebo navštívit rovnou galerii - ZDE. )
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 11. prosince 2014 v 19:40

Krásne vence, ja to obdivujem :-).

2 Invisible H Invisible H | Web | 11. prosince 2014 v 20:56

Ten bílý je opravdu nádherný. :) Letos teda žádný adventní věnec nemáme, ale příští rok, bych si chtěla podobný vytvořit sama :)

3 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 22:53

[1]: Děkuji, budu to tlumočit jejich autorovi.

[2]: Děkujeme za pochvalu. Rozhodně, není to složité. ;)

4 Hanyuu Hanyuu | Web | 12. prosince 2014 v 15:47

Skvělé tipy a moc krásně to vypadá.(Ten bílo-červený je překrásný.) U nás ale dělá pravidelně věnce babička, která nedá dopustit na zelené větvičky... nikoho jiného tady ta práce ani nebaví. :D
Fakt je, že tohle ale musí být praktičtější. Větve časem začnou opadávat a už to nevypadá pěkně.. takhle to vydrží dýl a stále stejně hezké. :-D

5 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 12. prosince 2014 v 18:42

[4]: Ten bílo-červený vypadá až pohádkově. Mně se ze začátku nelíbil. Začal se mi líbit, když jsem ho fotil na té skříni. Krásně tam vyniknul.

6 floristka floristka | 13. prosince 2014 v 22:00

Velmi povedené adventní věnečky.Ten kdo to dělal je moc šikovný.Já má letos věnec netradiční mechoví do tvaru srdce a hnědo-zelený.
Ale určitě vyzkouším techniku s psím vínem.je to levné a jednoduché :D :-)

7 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 23:05

[6]: Vyřídím mu to. ;-) Ani fotkama ses mi ještě nepochlubila, to budeš muset napravit! :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama