Autorský klub a já

13. prosince 2014 v 19:19 | Vikomt |  Zápisník
Jedná se o klub, což není záležitost pro vlky samotáře, to by si někteří měli uvědomit. Je hezké, že píšete jen pro sebe, ale pak v komunitě nemáte co dělat. Vyloženě mě zarazil postoj jisté Biondi, která veřejně hlásala, že nemá zájem o ostatní blogy. Tak co leze do klubu? Pro mě je to zábava, baví mě tento skupinový sport, ale přináší to nátlak zvenčí, protože tím člověk získává zodpovědnost a je i více vidět. Již není možné vypouštět výkřiky do prázdna, v klubu jde přece o kvalitu, o blogování na úrovni. Je možné, že získáte i pár nových haterů. Bohužel, patří to k tomu. Nicméně nikdo neříká, že musíte souhlasit s děním v klubu a s každým členem. Členství mi nepřipadá jako omezující faktor.


Často si kladu otázku, proč nám odpadávají slabé kusy. Když pominu důvod NEAKTIVITA, napadá mě tlak zvenčí, který autor neunesl. Někdy je stres psát, bojíte se negativní kritiky. Lidi třeba žárlí, že je do klubu nevzali nebo tak něco. Teď jsou v móde hateři. Člověk si to pak třeba bere moc osobně, a pak to dopadne ukončením nebo radši vypařením se (neaktivitou). Hned si vzpomenu na bývalého člena Adama Dildu, což je podle mě jasný případ toho, že neunesl vlnu kritiky. Pak je tu evoluce - člověk se vyvine/posune dál a blog jde stranou. To si hned vzpomenu na spoustu mých blogových přátel.


V klubu jsou lidé, co tam nepatří. Souhlasím! Je jich tam spousta. Nezapojují se do komunity, porušují pravidla, mají speciální výhody. Díky těmto lidem odchází kvalitní blogeři. Nejhorší je, že se nejedná o pozůstatky z počátků klubu, tito jedinci jsou stále přijímáni. Komunita nesouhlasně řve, ale nejsme vyslyšeni, bohužel. Jsem pro třídení odpadu! :D Bloger, co na to nemá, by neměl být přijat. Tyhle blogy nevydrží vnější tlak, a brzy ukončí činnost. Pokud sledujete provozní informace na stránce klubu, jistě víte, o čem teď mluvím. Těch nováčků nám po třech měsících odpadlo až přehnaně moc.

Nedávno jsem se byl pobavit podívat na blog jisté nežádané osoby - Lotty Biondi. Byl jsem velmi mile překvapen tím, že její blog je již 3 měsíce neaktivní. Nemile mě překvapil fakt, že i přesto je stále členem AK.Členové AK jsou bezohlední namyšlenci, říká se. Někteří skutečně koukají na nečleny přes prsty. Sám jsem to zažil, třeba když jsem jako nečlen nesouhlasil s brutální kritikou kravin nebo při nesouhlasu s nesmyslnou revolucí, o které jsem tvrdil, že nic nepřinese - a nepřinesla, že... Řekl jsem si, že takto by to být nemělo a podal jsem si podle pravidel přihlášku taky. K mému nicku se nejspíš váže pověst zlého kritika, ale ve skutečnosti jsem neskonale hodný tvor. Nejsem kritik, jen neumím lhát.


Pravidla musí být dána, jinak by zavládl chaos. My máme psaná pravidla, která jsou k nalezení na stránkách klubu, a dvě nepsaná, které se tradují mezi členy.

Jen čtyři věci je třeba splňovat. Zmíním jen něco.

1) Podat přihlášku po třech měsících aktivity, abychom si mohli udělat o člověku obrázek. Opravdu nechápu, co je na tom nepochopitelné. Pokud tuhle drobnost žadatel nedokáže dodržet, nemá v klubu co dělat. Také bych si mohl položit otázku, z čeho Standa mohl usoudit, že se jedná o kvalitní blog.

2) Jasně, psát autorsky. Používat zdroje k nutným ilustracím. Výkřiky do prázdna o jedné větě vypustit. Hehe, pokud má člověk tak nudné články, že si je musí zdobit, tak prosím, ale pokud je na tom postaven celý blog, asi to není moc v pořádku.

3) Tento bod je hovadina, protože titulka již nenačítá html obrázku! Také vkládám na začátek všech článků obrázek (avatar) a na titulce mám vždy jen text perexu! Co se týče fotoblogů, článek o jedné fotografii nemá v klubu co dělat. Lidi, blogujeme! Nic neříkající fotka není blogový příspěvek. Hodně mi vadí, když mě jedna mázlá fotka vyšoupne z titulky. Klidně mě ukamenujte, věřím, že nejsem jediný nespokojený! Pro fotografie jsou galerie. Pokud nedoplníte jednu fotku dostatečným množstvím textu, měli byste zvážit vaši působnost v klubu. V klubu je naštěstí pár kvalitních fotoblogů, kde si moc rád počtu! Velkým nešvarem je spíš odřádkování obsahu, to pak na titulce vidíme jen nadpis.

4) Ahá! Autorský zákon, hezké ho zmínit, těžké ho dodržet, zdá se. :D

Pravidla v původním znění naleznete ZDE.

Když to tak čtu, většina bodů je totožná. Byl bych pro upgrade!

Nepsaná pravidla, ano, jsou! Kde se píše, že nemáme zahlcovat titulku? Ví se to, ale i tak kolikrát tam vidím 3 příspěvky od jedné osoby. Bohužel to není nešvar jen nováčků, viděl jsem tam i pár zvučných jmen. Je to s prominutím bezohledné, každý má mít prostor, aby tam byl. Druhým pravidlem je aktivita, po třech měsících neaktivity je člen vyloučen.


Přihlášky máme aktuálně uzavřené a slabé kusy odpadávají ve velkém. Nevím, zda je to dobře. U přihlášek se mi nelíbí chaos a bezohlednost. Je normální dávat si tu přihlášku každý týden? Ne, není! Chudák Standa má pak zkreslené statistiky.

Proč se lidé hlásí do klubu, když si ani nepřečtou, o co v tom klubu jde? Odpověď je bohužel jednoduchá, chtějí na titulku. Myslím si, že těmto jedincům by měl být klub uzavřen.

Proč se hlásit do klubu, když jsou tam i jedinci, za které bych se styděl? Osobně doufám, že ten odpad vysublimuje do někam. Optimisticky věřím, že se najdou kvalitní blogeři, kteří budou mít snahu pozvednout klub. Také doufám, že jako komunita budeme moci mluvit do chodu klubu, pokud ne, nejednalo by se o klub. Osobně jsem velmi zvědav, co nám přinese rok 2015. Doufám ve změnu k lepšímu. Přál bych si, aby třeba ta Lupa měla nějakou pravomoc, jejich bezmoc byla až směšná. Prvořadé by mělo být nepřijímat neautorské nekvalitní blogy.


Standa a jeho krutovláda? Nevím, tato pozice je náročná a někdo to schytat musí. Je složité zavděčit se všem a někdy se to opravdu nepovede. Nemohu na něj nadávat, často s jeho postupem i souhlasím. Osobně mu vděčím za tento blog, který byl roky mrtev, ale i přesto zabrán. Bylo by fajn, kdyby občas vyslyšel i hlas AK komunity a zaujal patřičný postoj. Například z negativních ohlasů pod přijímáním nováčků (ne z té ankety) by měl vyvodit nějaké následky - třeba přehodnotit přijetí.


Na Autorský klub nedám dopustit, jsem pyšný na své členství. Otevřeně hlásám, že AK není prostor pro zlepšování se, je to prostor pro již kvalitní blogery. Ano, zlepšujeme se neustále všichni, ale není možné brát nekvalitní blog s tím, že se někdy třeba zlepší.

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 13. prosince 2014 v 20:36

Nemyslím si, že jen slabé kusy odpadávají, skončilo i několik výborných blogů, např. před časem Malé chlupaté stvoření, z poslední doby Rory (mlok). Na druhé straně dost slabých kusů je velmi životaschopných a spamují titulní stránku každý den.

Anketa u přijímacích článků se stala zbytečná, protože ani jednoznačně záporný ohlas (nemyslím počty známek v anketě, ale vyjádření v komentářích) nevede k vyřazení takového blogu.

2 Miloš Miloš | Web | 13. prosince 2014 v 20:38

Něco na podobné téma napsala m. v článku
https://phoenixrise.cz/pe-hloubeji-do-minulosti/.

Ocituji alespoň část své poznámky:
"vadí mně i další skupina – blogeři z AK, kteří jsou zahleděni jen do svého blogu, o nic mimo něj se nezajímají, nikdy ničím nepřispějí do žádné rubriky AK, nevyjadřují žádné názory k dění na Blog.cz, k článkům na Srdci blogu, nikoho nenavštěvují, jen využívají výhod prezentace na titulní stránce a tihle zrovna velmi často a většinou s bezobsažnými články.
I když teď si vlastně uvědomuji, že bezobsažnost jejich blogování možná vysvětluje neschopnost se smysluplněji vyjádřit jinde, a tak to raději ani nezkoušejí."

Na to má pěknou repliku m., viz ten uvedený odkaz.

3 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 13. prosince 2014 v 21:47

Téměř se bojím komentovat z obavy, že bych snad taky mohla být nazvána jako bloger, u jehož tvorby se ostatní diví, jak se mohl do AK dostat. Byla jsem totiž jedním z těch, v jejichž článku o přijetí byla vyslovena naděje, že se bude blog "slibně zlepšovat". Na svoji obranu snad můžu říct jediné, komunita mě velmi zajímá  a baví mě se zapojovat do dění. To, že se kvalitou a originalitou nemůžu spoustě dalších rovnat, je taky chyba? Totiž jako, pokud je blog autorský, zapojuje se do dění a udržuje si svou aktivitu, ale není to takový, ze kterého byste si sedli na zadek, je to taky příčina k pochybám?
Jinak co se týče pozice Standy, zcela souhlasím, podle mě je nezáviděníhodná. Zavděčit se hlasu lidu může být mnohem těžší, než se třeba zdá...

4 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 22:21

Každý klub má své černé ovce.

5 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 23:00

[1]: Ano, nedávno jsem tu pronesl něco na téma odolné bakterie z AK. :D Mlok se nám posunul dál, nepatří do kategorie slabých kusů. Smutnější jsou odchody kvalitních blogerů kvůli slečně Biondi.

Pamatuji časy, kdy se o tom hlasovalo, tak proč se přestalo? V březnu 2014 bylo poslední hlasování o vyřazení.

[2]: Hezky řečeno. Škoda, že to neviselo na titulce. Občas mi fakt připadá, že zmiňovaná skupina tohle vůbec neregistruje mimo blog.cz.

[3]: Já hlavy bohužel nesekám. :D Na tvůj přijímací článek jsem koukal. Prvně jsem si myslel, že ti přeskočilo, protože v komentářích nic takového nepadlo. Pak jsem se podíval nad komentáře a bylo mi to hned jasné... Já (i spousta dalších) ani odůvodnění přijetí neměl, takže bych to nehrotil, asi nemáme SWAG. :D Mám tě zafixovanou jako vzornou blogerku, tak jsem docela zaskočen tvým komentářem. :D

Problém je, že některé blogy ani autorské nejsou. Někteří zneužívají členství pro vlastní propagaci a o klub jim vůbec nejde. Občas je vidět, že jde o prachy a reklamu.

Kde by byl klub, kdyby se všichni zapojovali do klubové aktivity...

[4]: To tu máme hotové stádo. :D

6 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 13. prosince 2014 v 23:11

Já bych si vážně přála, aby články autorského klubu za něco stály, když už směle zabírají podstatnou část titulní strany. K článkům mimo klub se člověk skoro nedostane, pokud nejde o článek k tématu týdne. Čas od času kliknu na některý z článků členů klubu - a dost často jsem zklamaná kvalitou toho kterého článku. Co to má potom za smysl, tak výrazně podporovat klub, který ani zdaleka nesplňuje to, co se od něj čeká?

7 Jana Jana | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 23:15

Přemýšlela jsem o autorském klubu. Chtěla bych v něm být i nechtěla :D nevím, zda unesu negativní kritiku, na druhou stranu vidět svůj článek na titulce by byla neskutečná potěcha mysli i srdce :) Ale jak píšeš, přihlášky jsou uzavřeny, takže situace se vyřešila sama ;) Na druhou stranu mne mrzí, že přicházím o část blogerské komunity a jakýsi okruh podobně smýšlejících lidí :-?

8 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 23:39

[6]: Hříšníků, kteří snižují úroveň je zde bohužel požehnaně. Občas také nechápu, co se dočtu za zvěrstva. Přitom by stačilo nepřijímat takové lidi a dbát na dodržování pravidel.

[7]: Jedná se o dočasnou záležitost, takže nezoufej. Přijímat se určitě zase bude. Dobrý blog se nemusí bát kritiky!

9 Adina Adina | Web | 14. prosince 2014 v 0:07

V AK nejsem zase až tak dlouho (vlastně jsem nováček), ale i tak si troufnu tvrdit, že ne všechny blogy jsou do klubu přijímány oprávněně.
V podstatě souhlasím s článkem - vyházet neaktivní členy a autory článků s jednou rozmazanou fotkou a popiskem "dnešní deštivé odpoledne".
Myslím, že by to chtělo nějakého "vedoucího" klubu, který by se staral jak o přijímání, vyhazovaní, tak o celý chod klubu.

10 Mar Mar | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 0:42

blog.cz hrozně pomohl vypilovat psaní. Podala jsem si přihlášku po několika letech psaní a přijetí jsem brala jako poctu. Poctu toho, že si někdo myslí, že opravdu umím psát. Pak jsem začala hrozně moc hlídat každý svůj článek, aby byl opravdu moc dobrý, výborný, abych na něj byla opravdu hrdá.

Jenomže časem jsem zjistila, že je spousta lidí, které já nejsem schopná vůbec ocenit. Nepřijdou mi chytří, originální. Na druhou stranu jsem z nich cítila to naprosto obří sebevědomí, které dost často získávají právě tím, že jsou v AK.

Často čtu raději blogery, co nejsou v AK hlavně proto, že tam na nich cítím takovou větší čistost a takovou nezkaženost..

Neříkám, že jsem nejlepší bloger století, ale nějak mi to trochu snižuje sebevědomí..

11 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 14. prosince 2014 v 1:03

[5]: Vzorná blogerka? Moc nevím, co přesně si pod tím představit.. :D Já si tak rozhodně nepřijdu, proto jsem cítila při čtení tvého článku hlodání pochybností.

Nevím, jak to bylo dřív, protože ač jsem na blog.cz něco přes dva roky, dění jsem začala sledovat až později.. dá se říct, že to tak nějak stagnuje, ač se hodně mluví (píše).Je ale fakt, že jedinci, jejichž články sestávají z zkopírovaných fotek a gramaticky otřesného textu by asi v AK neměli co dělat.... A jim podobní.

12 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 1:20

[9]: Tahle pozice je již obsazena. Ono by stačilo, kdyby víc naslouchal a jednal v zájmu klubu.

[10]: Za některé naše "kolegy" se také stydím. Mimo AK se moc nepohybuji, podvědomě očekávám kvalitu, ale spíš se mi dostává kvantita. Některým "sláva" leze na mozek, nic se nemá přehánět.

[11]: Já psal jen o extrémních případech. Všichni se tam hrnou, pak se nemohou divit, že jsou ohodnoceni negativně. Oni si jdou jen pro tu titulku, to kolem je jim fuk. Se na ně pak vyhrknou nějaká pravidla, a vono se to začne divit a argumentovat: "Jé, to jsem nevěděl/a." Někteří si to zkusí i jen na tři měsíce, že...

13 Robka Robka | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 7:45

Zrovna včera jsem projížděla seznam blogerů v AK a zjistila, že Lottka je tam i přes více než tříměsíční neaktivitu. Co k tomu dodat? Ono už bylo divné to, že byla po vyloučení znovu tiše přijata, aniž by někdo něco řekl.
Jinak koukám, že řady blogerů v Ak řídnou - a opravdu neodcházejí jen slabé kusy. Kromě nich jsou to kolikrát kvalitní a přínosné blogy (například Rory, dříve Mlok, která byla také zakladatelem hudební rubriky v AK a po níž jsem ji převzala). Zdá se mi ale, že komunita upadá, lidé si blogují sami pro sebe a velmi málo jich se zajímá o celkové dění, natož aby se někde zapojili třeba jen do diskuse. Co si pamatuji, dříve to v AK mnohem víc žilo, bylo v něm víc kvalitních blogerů a vůbec víc blogerů - takže člověk měl jaksi přirozenou konkurenci, a taky nevisel půl dne na titulce jako dnes. Dnes se tam honí dva tři extrémně aktivní blogy (z nichž jeden z oblibou vydává tři články po sobě), takže se zdá, jako by v klubu nikdo jiný nebyl.:-) Přijímání nováčků v poslední době mě taky zklamalo, je tam více těch, kteří by měli s členstvím ještě počkat a trochu na sobě zapracovat - přitom vidím mezi "obyčejnými" blogery mimo klub spoustu kvalitních - například tento:http://i-ris.blog.cz/
Možná už dnes klub přestává být prestižní a stává se jen místem pro vylepování textů na hlavní straně, což je škoda... Vidím to i na ochotě blogerů zapojovat se do hudební rubriky, docela mě ten nezájem štve... Bylo by to na delší úvahu.:D

14 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 11:09

Děláš si srandu, že blondýna zůstává i přes neaktivitu? To už je fakt směšný. :D
Abych pravdu řekla, nevím přesně, o jakém blogu, který pravidelně vydává tři články hned po sobě, mluvíte, ale taky jsem si už pár jmen všimla, co tohle nepsaný pravidlo porušují. Rozhodně by to chtělo znova napsat a pořádně určit pravidla a nepřehlížet je..
A co se týká toho bodu, kdy se údajně říká o členech, že jsou namyšlený a tak, podle mě tahle doba už pominula, maximálně tu furt visí ten předsudek. A já si pamatuju, jak se to říkalo hodně teda.. :D Ale k tomu už dle mého názoru není důvod, jednak proto, že to furt řídne. :D A taky proto, že aktivity na blogu na AK jsou otevřeny většinou všem, takže si myslím, že už není nač nadávat. :))

15 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 11:59

[13]: V tomhle případě by ani nepomohlo, kdybychom o tom věděli. Komunita ji vykopla, tak je jasný, že pokud nedošlo k zlepšení, nemá tam co dělat. Ten její blog svou úrovní nedosahuje ani kvality průměrných deníčkově zaměřených blogů. Její nečlánky jsou komické, směju se u toho, ale z druhé strany - tohle na titulce?!

[14]: Sám se tomu divím. Slečny z Krásné mají opravdu zvláštní zacházení. Člověk by řekl, že už tam mají dost prostoru, tak si občas říkám, proč ty duplicitní články...

16 m. m. | Web | 14. prosince 2014 v 22:31

Já nevím, kde se furt ve vás bere ta ochota Standu omlouvat nezáviděníhodnou situací a kdesi cosi. To je sice možné, že to vyžaduje práci, ale vy asi furt zapomínáte, že je a to placený a rozhodně to nemá jen jako koníček ;) Ovšem má to I JAKO koníček, o to víc by to tak mělo vypadat. On se může ohánět tím, že Klub je jeho soukromá aktivita, jenže to je kec, Klubu se věnuje ve svém pracovním čase stejně jako Srdci a veškeré administraci, a myslím, že obecně se dá říct, že to zase tolik hodin denně nezabere.

Proč už se nedělají hlasování, proč je takový problém, proč nemá komunita žádný hlas... protože Standa na komunitu sere :D A dokud ten Klub nepovede někdo jiný nebo dokud Standovi na hlavu nespadne hodně velkej šutr a nerozsvítí se mu, jinak to vypadat nebude, protože on nemá potřebu s někým tahat za jeden provaz, poslouchat, co chtějí lidi a vycházet s nimi. Kdo to nepochopil z jeho aktivit a vyjadřování za poslední roky, měl by to vidět z jeho posledních článků, není to dobrý admin, není to člověk na svém místě, není to příjemný člověk nebo nápomocný, nedělá to z dobré vůle a jeho jediným cílem je být svárlivý a rozdmýchávat aktivitu kontroverzními (nebo spíš úplně debilně útočnými) články. Kdysi dávno za něco stál, ale ty časy už jsou pryč, jako správce toho Klubu je už dávno vyhořelý a já si jen do nového roku toužebně přeju, aby ten Klub předal někomu jinému, kdo má šťávu a chuť to dělat pořádně. Ať si přitom klidně manipuluje lidmi k vyšší návštěvnosti, to se samozřejmě taky musí. Ale ať přitom ty lidi aspoň nesere a neignoruje, ať konečně překope pravidla tak, aby dávala smysl a zahrnovala i to nepsané, na čem ale nejvíc záleží (dovolím si odkázeček, ať se neopakuju https://phoenixrise.cz/slovo-sede-eminence-pravidla-potrebuji-zmenu/), a hlavně ať je potom sám dodržuje!

Jedině pak bude mít Klub šanci na nějakou skutečnou změnu. Znovu se rozjede Lupa, která bude mít tentokrát dořešené pravomoce, znovu se bude poslouchat hlas lidu, jako tomu bylo dřív, znovu snad budou fungovat správci (a ne jen jeden), co budou lidem fakt pomáhat a v případě nějakého seknutí si budou schopni nandat máslo na hlavu, jako to uměl Krut. Zas budou v tom vedení lidi, co pochopili myšlenku toho Klubu a co ji budou ctít, aby to fakt za to stálo. A ne tvl Lotty Biondi tu prostě bude, i kdyby už dávno neměla blog, protože jsem já velkej pán Standoslav a vy mi nemůžete nic :-D

Já bych ty všechny honiče návštěvnosti vyházela a tvl hodíš mi víc jak dva články za sebou na titulku a máš co dělat se mnou, frajerko :D Reklama obalená do nicneříkajících článků? Padáš, přečti si pravidla používání blog.cz. Nabádání k anorexii, hulení a teenage chlastání, vulgarity, selfíčka, instagram, sbénka a nezdrojovači - všichni padáte! Přečtěte si pravidla a pak to zkuste znovu. Zní to možná krutě, ale hergot, jinak ten dobrej klub neuděláš 8-) A kdo by ho uměl dobře reprezentovat, by škodnej nezůstal.

Dejte členství těm, kdož si ho zaslouží ;)

[2]: a díky za zmínku :)

17 m. m. | Web | 14. prosince 2014 v 22:32

[15]: ...a duplicitní články. Taky padáš, woe! Nezájem.

18 m. m. | Web | 14. prosince 2014 v 22:39

[13]: S tím nezájmem se holt musí počítat, při tomhle složení. Chce to trpělivost, obrnit se proti tomu a jen doufat, že to třeba někdy v budoucnu bude lepší. Už hodně správců rubrik na tomhle skončilo, bylo by škoda, kdyby to přestalo bavit i tebe :( Myslím, že kvalitní správci jako ty mají šanci aspoň trochu to tam držet na úrovni. Kdyby byl Standa co k čemu, tak to ocení a budu se snažit si tam takovýhle lidi držet.

19 m. m. | Web | 15. prosince 2014 v 15:21

[14]: Já jsem nic takového už dlouho nikde neslyšela. Myslím, že k tomu nikdo v Klubu nemá důvod, mimo jiné proto, že se do něj teď dostane skoro každý a členům tak opadla potřeba dávat najevo jakoukoli hrdost. Ale ani dřív podle mě nebyli členové nijak arogantní. Myslím, že to může šířit tak maximálně někdo, koho Standa přijal zcestně, kdo dostal v komentářích sprchu a neudejchal to.

20 Robka Robka | E-mail | Web | 16. prosince 2014 v 20:19

[18]: Mě to určitě bavit nepřestane, muzika je můj velký kůň.:-) Budu se snažit to trochu oživit, ale zaráží mě, že aktivita většiny členů Ak je v těchto projektech nulová. Přitom blogerů, kteří mají rádi hudbu, je myslím dost. Poslat nějakou skladbu k tématu myslím není zas taková práce (horší je to třeba u Gurmánky, kde je třeba napsat recept a fotografii, což už je přece jen časově náročnější).
Ona celkově prestiž AK klesá, jde to vidět i z návštěvnosti klubového blogu. Lidi tam nic netáhne a teď se navíc ani neví, jak to bude v novém roce s přijímáním nováčků. Navíc být v klubu už není ta prestiž a to má za následek i onu ztrátu hrdosti.

21 m. m. | Web | 17. prosince 2014 v 17:24

[20]: Ona je teď vůbec po všech čertech aktivita nízká, v Klubu snílků s tím bojuju taky, správci prostě nepremávaj, každej si udělá tak maximálně svou rubriku, ale pomoct ve společných už nedávají. Škola, diplomky, zkoušky... i když mně osobně při pohledu zvenčí (nestuduju) přijde, že maj ty zkoušky stejně všichni furt :D

22 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 20. prosince 2014 v 14:27

[18]: Aspoň tu strašnou reklamu by jim mohl vypnout na blogu - nějaký projev ocenění by to byl. Ono je přece logické vypínat reklamu na nejnavštěvovanějších/nejčtěnějších blogískách, kde z toho může nejvíc vytěžit. :D

[20]:[21]: Však jasný, kdo chce být v jednom klubu s lidma, jako je např. Biondi.

[20]: Mě hudba moc neoslovuje. Nevím, co bych k nějaké skladbě mohl dodat, když je mi to vzdálené téma. Vaření nesnáším, u čtení receptů usínám nebo dostanu hlad. :D Hádání blogerů podle nápovědy 1. Jsem to já. 2. Mám fialový blog. 3. Minulý týden mě přijali do Ak... ne, díky. :D Zajímá mě spíš DP a ten vychází málo. Nováčky si taky rád vychutnám. Lupu zrušili... No je to blbé, všem se nezavděčíš. Dřív mi přišel klub propagovanější.

[21]: Zkouškové mě teď taky zaměstnalo předtermínem a teď mě zase čeká ten vánoční tentononc, takže si tu nižší aktivitu odůvodňuji takto.

[19]: Si vždycky vzpomenu na ten klub básníků, kam nesměli členové AK. :DDD

[16]: Bych si chtěl zkusit roli "policajta AK". Myslím, že bych klub docela zredukoval. :D Kdybych se mohl zapojit do přijímání nováčků, určitě bych se přihlásil.

23 nerrti nerrti | Web | 28. prosince 2014 v 22:09

Nikdy jsem AK nehejtoval, jen musím vyjádřit lítost, že jsem nikdy nebyl přijat, protože si myslím (a možná je to jen egoistická představa, nevím), že můj obsah blogu není až tak neautorský. :)

24 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 29. prosince 2014 v 12:06

[23]: Přijímací kritéria jsou záhadou pro všechny. Často žasnu, co se přijme jako údajně autorský blog.

Až se začne znovu přijímat, napiš Standovi na klub@blog.cz, že tvůj blog je v souladu s pravidly AK atd.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama