Design 6

11. prosince 2014 v 13:34 | Vikomt |  Vzhledy stránky
Myslím, že je právě vhodná chvíle na razantní změnu a na docela brutální předělávku celého blogu. Asi nejste překvapeni, je to moje krapet větší posedlost. Jsem stále věčně nespokojený, proto vás musím takto mučit. Dnes jsem tedy přichystal nový design, ve kterém jsem realizoval nové rozvržení, které si vyžaduje zásah do většiny článků. Bude tedy nutné vytvořit nové rubriky, některé zrušit, případně přejmenovat. Nové uspořádání by mělo zpřehlednit celý blog a učinit hlavní příspěvky snáze dostupné pro návštěvníky.


Layout č. 6:
Program: PS
Nastaven: 11.12. 2014

V první řadě musím říci, že toto není vánoční, ani zimní, ani jinak pošahaný layout. Jedná se o neutrální design v mých oblíbených barvách. Odůvodnění je prosté, nevím, jak na tom budu časově. Nerad bych měl na jaře vločky na blogu. :D Hlavní dominantou je opět fénix, kterého jsem poprvé použil v layoutu předcházejícím. Chtěl jsem záměrně světlý svěží design, aby prozářil tu šílenou temnotu, která zde zavláda diky předchozímu vzhledu. Vše jsem pojal minimalisticky, nechtěl jsem žádné složitosti. Znalý člověk si povšimne patternu z celestial-star.net, stránek, které byly před lety blogery velmi oblíbené. Nostalgie!Pro direct-link využívat ikony z menu!
Ukázka postupu práce na layoutu:

Tvorba byla nenáročná a zábavná. Měl jsem inspiraci, takže to šlo samo.

Jeden problém však byl. S tímto problémem se potýkám pokaždé a dost mě mrzí, že se kvůli tomu musím omezovat. Jedná se o css, které jako uživatel tohoto serveru nemohu ovlivnit. Jistý margin, který dokumentuji vedle na obrázku, má za úkol odsadit všechen text na stránce o cca jeden řádek hned pod záhlavím. Nevím, jak to říci jednodušeji. :D Takže díky vzniklé obří mezeře vypadají pokusy třeba o pěkné nadpisy hodně blbě. Stačilo by, kdyby tam místo margin: 1em 0; bylo margin: 0 0;. Efekt je jasný, zmizne zbytečná mezera. Tohle mě štve, když vím, kde je zakopaný pes a nic s tím nezmohu.

No s nadpisem jsem si hrál, což je vidět v následujícím obrázku. Ukázka je z PSka, tu s obří mezerou bohužel nemám. Kdyby to bylo cca takto, vypadalo by to tu krapet jinak. Pokud vás to zajíma, je možné kliknout na miniaturu a zobrazit si to v plném rozlišení.Každopádně jsem velmi spokojen i s jednodušší alternativou nadpisů. Možná se mi nakonec líbí víc.

Na závěr vám dávám jako vždy prostor k vyjádření vašeho názoru. Haterům vyrobím i anketu, aby mohli pěkně hodnotit. :D Zajímá mě nejen váš názor na design, ale i váš názor na novou reorganizaci. Pokud máte nějaké nápady na zlepšení, klidně to všechno vražte do komentu.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Ohodnoťte Design 6. (Jako ve škole.)

1
2
3
4

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 11. prosince 2014 v 17:22

Skvělý, jen by se možná i víc líbila jiná barevná varianta.

2 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 17:32

[1]: Děkuji. Volil jsem barvy, které ke mně prostě patří. Modrá je moje nejoblíbenější barva i v běžném provozu. Navíc jsem si slíbil, že ji sem za každou cenu bouchnu. Předchozí design mě vyloženě začal demotivovat od blogování, potřeboval jsem totální protiklad. Až teď se zde cítím příjemně.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama