Vánoční magoření a něco k tomu

6. prosince 2014 v 0:40 | Vikomt |  Zápisník
No drahá zubatá, mám pro tebe špatnou zprávu, zkus to zase za tři měsíce… Nevím, jestli jste to někdy zažili, ale souhrou náhod a bůhvíčeho si přivodíte kreativní krizi, a z toho se vám rozvine i blogerská krize, a pak to tu vypadá, tak jako teď, což mě mrzí. Opět jsem tedy porušil své předsevzetí. Nicméně jsem byl stále aktivní a sledoval ostatní, občas jsem se musel i vyjádřit v komentářích, což si někteří jistě všimli. Spíš mě k tomu vedlo rozhořčení, zaznamenal jsem pár nepochopitelných událostí, se kterými jsem nemohl souhlasit. Jisté věci mě velmi štvou.


Momentálně je moje vánoční nálada hodně pod bodem mrazu. Jsem znechucen. Když to řeknu hodně bez obalu, všichni mě iritují. Lidi magoří. Nemají vkus a zdobí si své příbytky tak nechutně. Už jsem koukal, že v protějším paneláku svítí i hvězda - vyloženě obrácený pentagram, což nepovažuji za vánoční symboliku. Jiné okno je nazdobeno rudým osvětlením, což mi evokuje jisté noční podniky. :D No někdy nechápu, co někteří vymýšlejí. V přízemí si někdo namaloval přes celá okna obřího sněhuláka a stromečky a vypadá to na dílo prvňáčka - z vyslechnutého rozhovoru to dělal starší člověk.

Vánoce lezou na mozek. My jsme obdrželi finanční obnos, za který jsme si měli nakoupit oblečení, což je na jednu stranu super, ale na druhou stranu vánoční katastrofa. Moc se mi nelíbí, jak se takto kazí Vánoce. Já chci být překvapen. Bohužel mě mrzí, že mě nikdy nikdo nevyslyší v průběhu roku, a pak vidím zoufalého partnera, který se trápí nad tím, co mi má koupit. Osobně vždy vím a mám pro něj nakoupeno v průběhu roku, ne na poslední chvíli.

Letos nejspíš nedostanu to, co jsem si přál. Přál jsem si kšíry pro psa, což jsem mu i rovnou řekl, a což mi ihned zamítnul. O granulkách jsem se radši ani nezmiňoval. Asi nic nepotřebuji. Když řeknu, že chci něco od srdce, kouká na mě jak na vola. Tak si aspoň podvědomě přeji, aby mi začal naslouchat, aby se mnou mluvil a aby si mě vážil.

K tomu "řízenému" vánočnímu nakupování oblečení a davovému šílenství a mému znechucení vánočními cvoky. Cestou domu se nás hned několik žen pokoušelo zabít. Jedna dáma vyjíždějící a nekoukající a neblikající. Druhá blikající a nezahýbající - a ta třetí jela jak prase. Dámy, styďte se, jezdíte jak prasata. Já řidičák nemám, takže to říct mohu bez postihu. :P

Koukám na hodiny, za 30 minut mám narozeniny - den uveřejnění tohoto článku. Opět mohu říci má hloupá přání. Přání člověka, který nikdy nějak neslavil narozeniny. Chtěl jsem být pozván na svařák, na bílou klobásku a dostat jmelí (zelené). No budu doufat v zázrak. Jednou se pokusím hrát na optimistu, což je pro nás pesimisty velmi náročné.

Tak teď udělám pomyslnou tlustou černou čáru a nakousnu něco jiného.

Co se to sakra v tom AK děje?! Docela jsem se zarazil, jak jsou vyřazováni nováčci pro neaktivitu nebo pro zrušený blog. Až moc častý jev, zdá se. Přijímání blogů, kteří nemají v klubu co dělat a ani očividně neznají základní pravidla. Pak se diví, že mají tak negativní hodnocení. Rozhodně nás všechny zaskočilo, že se tam může ocitnout i člověk, který není schopen dobře napsat čárky ve větě. No jasně, nekomentuji na hlavu postavené zarovnání na střed… :D Jako třešničku na dortu považuji zrušení kontroverzní rubriky Pod Lupou, které nám nebylo dostatečně osvětleno. Kdybych si nedal tu práci a nezapátral, asi bych do teď nevěděl, proč se tak stalo. No popravdě by bylo vhodné něco začít dělat. Tempem, kterým odpadávají "slabé kusy" z klubu, a kterým se přijímají/nepřijímají noví jedinci, brzy vyhyneme. Zajímavé je, že ti hodně, hodně, hodně nepatřící do klubu a zároveň porušující pravidla, jsou odolní jako bakterie.

Chci něco pro Autorský klub udělat. Nějak přispět k dílu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. prosince 2014 v 7:48

Vánoční šílení mě bohužel taky nemine, což mi vadí. Taky už jsem se dostala do věku, kdy z dárků nejsem překvapena (většinou) a je to trochu škoda, pravda je ovšem ta, že si nic ani v průběhu roku nepřeju. Jsem typ člověk, který si řekne, já všechno potřebné mám a to co chci si obstarám co nejrychleji a nebudu čekat do Vánoc. I když možná to příští rok zkusím a nechám se překvapit. Bohužel letos tomu tak nebude a já se té tlačenici nevyhnu :D
I když neslavíš, popřeju ti všechno nejlepší, třeba se ten den vydaří, vždyť teprve začal :-)

2 sarush ef sarush ef | Web | 6. prosince 2014 v 9:27

Souhlasím. Prostě to šlo nějak do hajzlu.

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 6. prosince 2014 v 10:22

Ale někde v tom chaosu musí být Ježíšek, ne?

4 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 6. prosince 2014 v 11:51

Hodně lidí říká, že Vánoce jsou nejhezčí svátky v roce, ale málokdo si uvědomuje, co za hrůzy tomu předchází. Nějak to šílení nechápu, já si prostě něco pokoupím, objednám na netu, zabalím a pokud náhodou nestíhám, tak nestíhám no, co se stane? Nic. :D A za ideální vánoční výzdobu (kromě stromečku) považuju adventní kalendář a myslím, že to skoro i stačí. :))
Prosím tě a mohl bys mi sdělit, proč ta lupa skončil? Zajímá mě to, ale nemám moc čas se po tom pídit. Taky mě to trochu zamrzelo, myslím, že to bylo fajn zrcadlo..
A jinak přeju všechno nejlepší, snad si ty narozeniny užiješ. ;)

5 Vikomt Vikomt | Web | 6. prosince 2014 v 13:08

[1]: Nám letos bohužel chybí pár dárků, takže se psychicky připravuju na uskakování před nákupními vozíky agresivních důchodců. Nejraději obdarovávám ostatní, a když si teda něco jó přeju, tak je to většinou pro nás oba, sám si to tolik neužiju.

Děkuji za přání.

[2]: Tjn, ale už jsem zjistil, co je ta Winx s křídly, kterou si tak přeje naše malá Simonka, teda když opomenu počítač a "kreslící domeček". :D Jsem docela rád za naše skromné dětství. :D

[3]: No když opomenu ty vánoční kulisy (stromeček, svíčky, dárky,...), tak ta atmosféra je krásná. Lidi by mohli být milí i víckrát za rok. Někdy je legrační sledovat ty děti a naše psisko s obří kostí. :D

[4]: Taky jsem v tomhle ohledu flegmouš. Mě baví sledovat přítele, jak je nervní, když na poslední chvíli zdobí (ano, zdobí!) dárky - minulý rok 2 hodiny zábavy. :D

Psala o tom Maglaiz: http://maglaiz.blog.cz/1411/luparsky-siml No asi budu zase za zlého, nejsem fanouškem, často jsem nesouhlasil a viděl jsem i spoustu nedostatků, na které tu nemám zrovna prostor k rozebírání... :D Byl jsem opravdu zaskočen, když se jednalo o tak vybojovanou rubriku.

Rubrika Rozhovorů také často upadla a vždy se po čase někdo našel a nakopnul to, tak proč ne i Lupu.

Myslím, že to bude ještě hodně zajímavé.

Děkuji za přání.

6 NikiScary NikiScary | Web | 6. prosince 2014 v 13:37

Myslím, že zarovnání na střed není porušování žádného pravidla. Že se vám to nelíbí, to není důvod ke změně, pardon. Bohužel, kdyby mě z AK "vyšoupli", zase tolik by mi to nevadilo, protože mě nenaplňuje, když píši články pro lidi, kteří na nich hledají jen ty špatné věci. Jinak s Vánočním magořením souhlasím, bere to Vánocům veškeré kouzlo.

7 Vikomt Vikomt | Web | 6. prosince 2014 v 13:43

[6]: Máš pravdu, centrovaný text není důvod k vyloučení. Souhlasím s tím, bylo by nesmyslné rvát za to hlavy. Bral bych to spíš jako doporučení/radu do budoucna, pokud chceš u blogování zůstat a rozvíjet se. Důležité je myslet i na čtenáře. ;)

8 floristka floristka | 13. prosince 2014 v 21:51

Souhlasím s Ell-e na vánocích si každá musí najít alespoň něakou doubrou věc.ANO lidi jsou magoři.Jsou protivní ale já to letos zkouším jinak.
Pro mě bylo vždy vánoce období smutku.Před vánoci se mnou rozešli partneři,maminka byla v nemocnici tak v posledních letech stali vánoce za vyliž kapsu :D Ale letos jsem se rozhodla že to změním.Koupila jsem si svůj první adventní věnec a vrámci dobré nálady i adventní kalendář- to abych se měla každý den na co těšit :D
Kašlu na to že jsou lidi uhoněný,nervozní a protivní JÁ si letos vánoce hodlám užít.A to si pište že užiju.Z pesimisty se stal optimista.A pak že se zázraky neději :D :-D :-D

9 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 23:07

[8]: Taky bych si to užil, ten nervózní se špatnou náladou nejsem já. :D

10 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 15. prosince 2014 v 10:22

[5]: Děkuju za reakci. :) Článek jsem přečetla a nestačím se divit..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama