Věnec na dveře 2014

22. prosince 2014 v 16:15 | Vikomt |  Tvorba
Myslím si, že se jedná o nejdůležitější dekoraci, která má spojitost především s Vánocemi. Je to první věc, kterou vidí vaše návštěva. Věnec na dveřích by neměl být odfláknutý, protože v lidech zanechá první dojem. Je vidět, když si dáte práci s každým detailem a třeba sladíte věnec s bytem, ostatní výzdobou nebo i se stromkem. Navodí to hned příjemnější atmosféru. Naše sousedka každý rok vytahuje nějaké umělé zvonečky s korálky a nějakým umělým chroštím, je to dekorace jak za komančů a vypadá to opravdu příšerně. Pro mě je věnec takovým prvním stimulem, který mi spouští vánoční náladu. Má pro mě své kouzlo.


Letos jsme ho měli hodně pozdě - kolem 11.12. až 14.12. 2014. Byl jsem takový bez nálady, znechucený. To je tím, jak to venku vypadá. Vyloženě čekám, že vykvete zlatý déšť a vylezou sněženky. Vůbec žádná atmosféra. V obchodních domech to mají sice pěkně nasvícené, ale ty obrovské "stromky" ve tvaru análního kolíku mi vánoční atmosféru nenavodí. Tahle móda kužel-stromů mě nebere.

Doufám, že jste sledovali moje vánočně laděné články z rubriky Tvorba. Pokud ne, v kostce vám přiblížím, čím jsme se letos zabývali. Jednalo se o dekorace, které jsou trvalé, nenáročné a nedělají nepořádek. Mohli jste si přečíst o třech adventních věncích a jednom vánočním svícnu. Teď mi zbývá už jen věnec na dveře, kde zneužijeme podobné techniky i materiály.

Nápad a realizace je opět od mého M. Zbylo nám dost materiálu z předchozí tvorby, tak proč to nezneužít. Na tomto věnci zneužijeme i běžný odpad z dílen, kde se pracuje se dřevem. Bude tedy potřeba sehnat nějaké větší odřezky - něco jako hobliny viz fotky.

Je potřeba opět slaměný korpus, který se omotá organzou (my máme hnědou se zlatými pruhy viz první adventní věnec z tohoto článku). Na takto omotaný korpus lepíme dřevěné odřezky, které jsme si uzmuli někde, kde se dělá se dřevem. Organza zde plní funkci jen jako maskování, aby se nemohlo stát, že někde bude něco prosvítat - u toho adventního věnce byla záměrně viditelným prvkem.


Teď to bude již zábavnější. Použijeme opět oblíbené glitry ve spreji. My volili zlaté. Doporučuji nastříkat to někde mimo domov nebo z okna a rozhodně nějaké oblečení na doma, protože budete trochu pozlacení i vy. Glitry na tom dřevě udělají parádní efekt, což se mi nepodařilo moc dobře zachytit na následující fotografii. Ty odřezky vypadají jako zlaté pláty. Vypadá to moc dobře.


Další a opět mnohem lehčí krok je zdobení. Základ již tedy máme hotový a pomocí tavné pistole lepíme to, co se vám zrovna líbí. Malé kulaté ozdoby - těch není nikdy dost. My pořídili celý balík v barvách matná zlatá, lesklá červená, glitrová červená, glitrová zelená. Opět tam máme i polystyrenové glitrové hvězdičky - zlaté, červené. Kůra z břízy vypadá také velmi dobře. Rolničky jsou velmi dobrou volbou, nebojte, moc to necinká, to byste museli těmi dveřmi fakt fláknout. My tam máme zlaté - lesklé, matné, glitrové. Z kuchyně můžete uzmout třeba badyán. Prázdná místa dozdobte vatou a sušeným mechem (to sříbrné). Celé to zakončete pokrouceným zlatým drátem. Vypadá to opravdu moc hezky. Osobně jsem byl skeptický z té vaty, ale nakonec mě to velmi zaujalo. Líbí se mi to.Výsledek můžete vidět na následujích fotografiích. K výběru barev mohu říct toto, vydupal jsem si to. Jak v obchodech prodávají takévé plastové válce plné ozdob, zaujala mě tahla varianta. Líbí se mi, že je to veselé a plné energie, protože venku je to depresivní bez vánoční atmosféry. Tenhle věnec mi to kompenzuje. Vyvolává ve mě pocity příjemné vánoční atmosféry.Tento věnec nemá nevýhody, má jen spoustu výhod, které jsem již zmiňoval u adventních věnců. Mohu jen opět zdůraznit, že vydrží vše. Pokud bydlíte v domě, kde máte věnec (z živých větví) na venkovních tveřích, nemusíte se trápit, že začne usychat, bude v chládku, takže vydrží dlouho. My bydlíme v paneláku a na naší chodbě se topí, takže nám věnec docela strádal. Přednost tohoto věnce je jasná.

(Všechny obrázky v článku jsou miniatury, pokud na ně kliknete, zobrazí se vám v nové záložce fotografie v plném rozlišení. Případně využijte galerii zde.)

Nepovoluji další šíření obsahu a fotek!!!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lillian Bann Lillian Bann | Web | 22. prosince 2014 v 20:18

My jsme nikdy neměli věnec na dveřích, možná na chalupě, ale tady nikdy..
Máš můj obdiv za výdrž v psaní takového článku, to je jak do časopisu :)

2 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 22. prosince 2014 v 22:12

[1]: Děkuji! Mě tyhle články baví asi nejvíc, jen je škoda, že tu o ně není velký zájem.

3 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 25. prosince 2014 v 14:48

Tyjo, to dalo práce a třeba ten krok s dřevěnýma odřezkama mě překvapil, ale snad jen proto, že jsem se nikdy do ničeho podobného nepustila. :) Musím s tebou souhlasit v tom výběru barev, dohromady mi to krásně sedne a lahodí mému oku. :D Tak snad, abych něco taky takhle někdy zkusila, protože tohle vypadá fakt krásně!
Přeju krásný svátky. :)

4 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 27. prosince 2014 v 15:41

[3]: Rozhodně a koukej se pochlubit, rád se podívám. ;)

5 Monica Hell Monica Hell | E-mail | Web | 11. ledna 2015 v 8:44

Hned na zacatku me zaujal ten "snih". Kdyz jsem zjistila, ze je to z vaty, velmi me to prekvapilo. Je to uzasny napad! Ted uz venec asi delat nebudu, ale priste to budu chtit zkusit. Diky. Libi se mi tvuj blog.

6 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 23:01

[5]: Děkuji, jsem moc rád.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama