Nebezpečný soused – pokračování

6. ledna 2015 v 14:48 | Vikomt |  Zápisník
Neuteklo moc času od mého výstupu s tím cvokem, o kterém jsem zde psal článek, kde jsem popisoval, jak nás terorizuje. Dá se říct, že terorizuje spíš jen mě, protože přítel je věčně v práci, když není, odpočívá doma a nikam nechodí. Když pominu ten pokus o mou vraždu, který na vlastní oči viděl, vcelku má vše jen z mého vyprávění. Takže většinou si vše slíznu jen já, protože venčení psa, úklid chodby,... no prostě tyhle povinnosti, kde se musí někam lítat, jsou mé, tzn. velmi vysoká šance potkat toho ehm. Neustále se mu snažím vyhýbat, ale už několikrát se mi povedlo přivolat si ho ve výtahu. Mám na to hroznou smůlu.


Výhodou mého vyprávění je, že si M. mohl v klídečku vše přerovnat v hlavě, promyslet, vydedukovat případné situace. No, když vím, co se tam dělo, můžu se přece připravit. Tak to teď vidím. Kdybych byl jen u vyprávění... Já to vždy okořením i o to, co jsem měl říct, a neřekl. Je to podobné situaci, kdy je on v práci a jeho vedoucí mu dává "čočky", také jí neřekne nic trefného, protože v tom překvapení a rozrušení prostě člověk nevymyslí skoro nic.

Ano, střet se sousedem opět proběhl, ale tentokrát ne se mnou. Na Silvestra jsem brzo ráno vyjížděli na sever. Měli jsme již zabaleno a stačilo vše jen naložit do auta, toho se ujal přítel. Nechal si samozřejmě otevřené dveře, když opakovaně chodí tam a zpátky. No, co se nestalo. Potkal toho psychopata u výtahu. Slyšel jsem ho z chodby až do bytu, kde jsem se zrovna připravoval. Stoupnul mi adrenalin a měl jsem chuť rozrazit dveře a zařvat tam na něj něco hnusnýho. Zaposlouchal jsem se trochu víc a nestačil jsem se divit. M. mu tam dával takovou sodu argumentů.

Když se M. vrátil do bytu, aby vzal další zavazadla, byl strašně vysmátý. S úsměvem z něj vypadlo: "To je magor." Nezmohl jsem se ani na slovo. Cestou mi vyprávěl, co mu ten cvok přes zamykání dveří s koulí říkal.

Údajně má strach z bezdomovců, kteří se sem mohou dostat a spát nám tu. Ukrývají se prý na chodbách. Dělají nepořádek.

M. argumentoval, že něco takového se během tak krátké chvíle nemůže stát. Chodba je rovná, nemůžou se tu ukrývat. By si jich přece musel všimnout. Řekl mu, že je to celkově nesmyslné zamykání, když tu máme kouli. Dodal, že jsou 2 kamery dole v chodbě a v každém výtahu jedna - to by si přece někdo všiml, ne? K čemu pak ty kamery jinak jsou.

Kamery tu máme "krátce", a pomohly. Jsem i já dokonece podepsal, že s nima souhlasím. Jo, zabralo to, je tu teď klid. Není tu šance dělat bordel.

Dědek: "Jdeš k tomu mladýmu se psem?"
M.: "No, bydlím tam."
Dědek: "Ten taky nezamyká! Jsem tu na něj minule čekal patnáct minut!"

Pozn. viz článek Mám strach ze souseda

Zvonky!

Byste nevěřili, on mlel další nesmysly. Tak se ho M. zeptal, co bude dělat, když ho klepne. Kdo mu pomůže... (Opravdu se ho zeptal: "Co budete dělat, až vás klepne?" *měl jsem z toho záchvat smíchu, když mi to vyprávěl*) On mu řekl, že jsou tu zvonky a že se sem případná pomoc dozvoní. Takže až bude třeba hořet, hasiči budou zvonit, aby se dostali k hydrantu. Hydrant má být přístupný, pokud se nepletu, takže by se tahle chodba neměla ani zamykat.

No, pokud ho klepne a bude na mě někdo zvonit, určitě neotevřu. Nebude to z toho důvodu, že bych to tomu cvokovi přál, bude to z toho, že nehlášeným návštěvám - většinou letáky nebo majitelka bytu, která mi včas nedala vědět (dle nájemní smlouvy) neotvírám.

Až se tu něco fakt stane, určitě budem čekat na nějaké zvonky od pomoci. Všichni možná tak zdrhnou a sem se nikdo nedostane.

Prý jsme se domluvili, že se zde bude zamykat.

Ne, já se s nikým nedomlouval. To, že na mě zazvoní sousedka s Alzheimerovou demencí a oznámí mi, že budem zamykat chodbu, nepovažuji za normální oznámení. Ta paní tu běžně bloudí po paneláku, tak jsem si tehdy říkal, že to je důvodem. Takové věci má oznámit správce domu, jak jsem vyčel na stránkách družstva. V domovním řádu se mluví jen o zamykání vchodových dveří, které se nezamykají z prostého důvodu - je tam koule. Jsme zase u toho, zamykání nečeho, kam se stejně nikdo nedostane. By mě zajímalo, kterej magor by měl potřebu spát na naší chodbě, když stejně nemá kam zalézt... Nesmysl. Kdo by se plahočil až do 12. patra, aby si tu dal šlofíka... No, to mi hlava nebere. By musel jít asi pěšky, aby se vyhnul kamerám ve výtahu - jako správný agent 007, aby nebylo možné detekovat jeho pozici v domě.

Kdy je pochopitelné nezamknutí dveří? (Konkrétní příklad - zapomenutý deštník)

Přiznám se, že to nechápu. Připadá mi to naprosto pošahané. Takže pokud si uvědomíte, že jste zapomněli doma deštník, pak není třeba zamknout. Ehm, co to sakra má znamenat. Až budu venku se zapomenutým deštníkem, budu se tedy vracet zpět a bude otevřeno? Co?! Jak můžu vědět, že si zapomenu deštník, a proto nebudu zamykat? :D

Takže pozitivní přístup a nehrocení toho cvoka se M. vyplatilo. Bylo to nakonec až komické, jak se mu v uvozovkách "vysmál" do ksichtu. Jn, já se deptal a M. z toho nakonec vytěžil, díky "připraveným" argumentům. Jenže to stále nevysvětluje, proč se mě ten cvok pokusil přejet před vchodem do paneláku.


Související články:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 M. M. | Web | 6. ledna 2015 v 14:58

Susedia vedia teda dobre znepríjemniť človeku život. My máme tiež všelijakých susedov, ale toto ma pobavilo. :D

2 m. m. | Web | 6. ledna 2015 v 19:36

Někdy mám z vyprávění různých lidí pocit, že prostě neexistuje barák, kde by nějakej takovej magor nebo debil (nevím, co je horší) nebyl :D U nás je taky volů celá hrouda, ještě že tu většinu roku nebydlím a nemusím se s nimi vyrovnávat. Ale stačí mi k nasrání ti, co nezamykají - u nás se totiž naopak zamykat musí a ti bezďáci nám sem fakt lezou. Nebo fetky. A taky samozřejmě zloději. Už několikrát nám vylámali dveře od skladů, a to je jedno, kolikrát to rozneseš po celym domě nebo kolikrát to napíšeš do výtahu či na hlavní dveře - stejně minimálně jednou týdně projdu vchodem a neni zamčeno. Někdy mám tisíc chutí u těch dveří nainstalovat kameru a celej den u ní sedět jen abych věděla, kterej kokot to dělá. A pak bych si ho ale strašně podala!

3 Yima Yima | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 22:34

My máme hrozně blbý sousedy. Třeba jednou jsme šly domů, už byla tma, on zase kouřil před domem, ale už jakože odcházet do domu. Tak já ještě říkám cca 15 metrů předem dostatečně nahlas "Dobrý den", aby protože už se pomalu ty dveře začaly zavírat, tak aby je třeba nechal otevřený. Tak se jako podíval, neřekl ani kvá a nechal ty dveře, ať se zavřou. Kretén. A toto máme furt, nějaký naschvály.

4 Blanch Blanch | Web | 7. ledna 2015 v 1:14

Ten argument s deštníkem mě dostal skoro do kolen, jsem si to představila přesně jako ty se šíleně smát...

"Omluvte prosím mou sklerózu, nezamkl jsem, protože už v půlce cesty výtahem dolů jsem si uvědomil, že jsem nechal v bytě paraplíčko! Tak jsem se rozhodl nezamknout, abych se z principu mohl vrátit!"

5 Blanch Blanch | Web | 7. ledna 2015 v 1:15

[4]: Nějak nu vypadla část věty, kruci... :D

"jsem si to představila přesně jako ty a začala jsem se šíleně smát..."

6 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 8. ledna 2015 v 13:53

[1]: Někdy je to sranda, ale poslední dobou mi to leze hodně na nervy.

[2]: U nás to vyřešila instalace kamer. Záměrně se na ně odvolávám, protože to opravdu pomohlo. Když jsme kamery neměli, nezamykalo se... po instalaci kamer se ta chodba začala zamykat... prostě demence. Máme dokonce nové vchodové dveře, kde je koule - takže pokud tam ty bezďáky, fetky,... někdo nepustí, nemají šanci dostat se sem (ale i tak je jedna z těch kamer zachytí).

[3]: Ze mě si jedni chtěli udělat vrátnýho. Jsem ani nevěděl, že bydlej v našem paneláku, tak jsem jim ty dveře nedržel, nebudu přece pouštět cizí lidi... no to bylo keců. :D

[4]: Člověk si musí přibalit křišťálovou kouli do deště. :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama