Tiše pracuji

27. ledna 2015 v 23:19 | Vikomt |  Zápisník
Překvapuje vás to ticho? Jste rádi, že držím tlamu? Tak to vás musím zklamat, píšu! Píšu každý den, celý den, a už mi z toho mírně hraboší. Mou veškerou pozornost má moje bakalářská práce. Původně jsem si myslel, že to nebude tak složitý, ale to jsem se sakramentsky spletl. Moc mě mrzí, že se málo věnuji blogu, chtěl jsem to tu zase předělat. Víc než blog mě však mrzí, že se dostatečně nevěnuji Maximilovi. Dává mi to pěkně sežrat. Hajzlík čtyřnohej po mně hodil hračku.


Syndrom bílého papíru. No, začněte psát. Co psát, jak psát,... Kurňa, nevím. Parafráze? WTF?! Přímá citace, cože? ISBN, ehm? Vše má normu, která se blbě hledá. Mini knížka s návodem jak psát závěrečnou práci - aneb nedostatečné informace na jednom místě. Noční můra - plagiátorství. Proč přejímat cizí myšlenky... nechci nic přejímat a ještě to zdrojovat. Připadá mi to jako vykrádání. Sehnat knihy k přebírání myšlenek = au! Kde splašit logo školy, co když budou chtít zdroj. Proboha, je něco, co se nezdrojuje? Abyste věděli, vadí mi to... rád si vše vytvářím sám, ale zde to bohužel prostě není možné, takže zdrojuji a zdrojuji a prohlašuji, že zdrojuji, a taky děkuji. Děkování je fajn, když vám pak osoba, které děkujete za rady a čas strávený konzultacemi, navrhne 4. Mně zatím nikdo nic nenavrhnul, ještě se s tím píšu, ale kamarádce dal vedoucí pěknou nesplnil-známečku. (K tomuhle odstavečku se nevyjadřujte, jen mi magoří... :D )

Dvacátého byly lednové státnice. Z mé party (mé, páč ty ostatní neznám) to dala jen jedna. Druhá slečna neobhájila ani BP, třetí naštěstí obhájila BP na trojec, ale nedala ze státnic ani jeden předmět. Prý smůla na otázky. No řekněme, že měly otázky známé jako vyřazovací. Tohle mi moc náladu nezvedlo.

No, já stále píšu BP. Čeká mě teoretická část speciální, obecnou už nejspíš mám. Nakonec je pak praktická část, a ta by měla být nejrychlejší, to jen sepíšu poznámky, které jsem si při terapii dělal.

Mám strach. Mám smůlu. Děsí mě, že to dělám špatně, že blbě parafrázuju atp. Když porovnávám práce ostatních ze školy, vidím, že někteří to mají blbě, blbě citují, blbě zdrojují nebo ani neuvedou zdroj, a i tak jim to prošlo. Jenže já mám v tomhle smůlu.

Asi bych se měl vykašlat na ostatní a zvládnout to. Dát do toho maximum. Udělat to co nejlíp. Přece jen to bude kniha - památka. Už se těším, až budu ve fázi výběru desek a písma. Kdyby to aspoň šlo rychleji. Připadá mi, že dny tak rychle utíkají. Ráno si k tomu sednu a po dvou odstavečkách je půlnoc. Nestíhám a deptám se tím. Chtěl bych dělat něco jiného, chvilku vypustit, ale nemohu. Musím krutopřísně psát, abych se mohl s něčím dostavit na konzultaci, aby mi nesnížila vedoucí hodnocení, nebo aby mě vůbec pustila ke státnicím.

U nás doma naštěstí došlo ke zlepšení. Úspěšná komunkace proběhla. Vyjasnění některých záležitostí se také projednalo, a mohl jsem zrušit pár objektů, které mi byly trnem v oku. Málem u nás došlo k razantní změně, ale nakonec z toho sešlo, takže se nebudeme mít líp. M. si dnes koupil auto, ale to je jen detail, to je běžná praxe. Hádám, že této oblasti nebude stačit jen tento odstaveček.

Je teď toho na mě moc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 27. ledna 2015 v 23:32

Já bych to nenapsala. A částečně i proto (jen z opravdu té nejmenší části) tam už nejsem. Co by to bylo, tři roky na nic, když bych pak stejně tu obludnou věc nenapsala? :D
A hlavně... Chci nějak žít, konečně si najít práci a rozhodně nestojím o studentský život. Zjistila jsem, že to fakt není pro mě. :D

Ale tobě samozřejmě hodně štěstí, ať se to povede napoprvé a dál už se s tím nemusíš stresovat. ;-)

2 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 23:46

[1]: Také se těším do práce! Jen mi měli říct o systému kreditů (ne těch školních) první den ve škole, hned bych asi odešel. V mé profesi budu mít období na získávání kreditů z kurzů, konferencí atp. a pokud nesplním, nebudu moci vykonávat svou profesi. Dobrá informace v posledním ročníku. :D No, jinak je to krásná profese.

Napsala! Ta škola ti dá takovej základ, takže víš co se cca očekává. Já si říkám, že píšu blog. Blog je pro mě prostor, jenže BP mě svazuje pravidly a nějakou pofidérní ISO normou. Já závidím těm, kteří si ten studentský život užijou, mně se to nepovedlo.

3 Vanimaré Vanimaré | 28. ledna 2015 v 9:12

Jsem na tom poměrně stejně, jen se mé práci říká diplomová. Přeji hodně úspěchu při psaní práce i při zkouškách.:)

4 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 11:08

[3]: Děkuji za povzbuzení. Přeji také hodně úspěchů.

5 Doporučuji Doporučuji | 29. ledna 2015 v 17:39
6 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 18:32

[5]: Co to má společného s mým článkem?! Takový parazitismus už něco vypovídá o autorovi. :)

7 Karol Dee Karol Dee | E-mail | Web | 31. ledna 2015 v 15:56

Já slyšela bavit se dvě holky ve vlaku, že co se zdrojů týče, je mnohem lepší si je vymyslet (stejně to nikdo nekontroluje) než je nemít. Asi na tom něco bude.

Držím palce, ať to dopadne co nejlíp.

8 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 1. února 2015 v 1:08

Momentálně také jednu práci píšu, sice mnohem "bezvýznamnější" (seminárka v druhém ročníku na sš), ale mám stejné obavy jako ty. Pečlivě zdrojuji a cituji podle serveru citace.com, který nám doporučili ve škole, ale stejně se bojím, že mi něco vyhodnotí jako plagiát. Máme na to dokonce ve škole speciální program - hodí se do něj práce a program vyhledá na internetu shodu slov a pokud to překročí nějakou mez, označí práci za plagiát. Docela dost se toho bojím. Jenže člověk si prostě o tom něco MUSÍ načíst a nastudovat, nejde napsat celou práci z hlavy přece. Takže tak nějak nevím, co se ode mě očekává. :D

9 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 2. února 2015 v 15:53

[7]: Mně připadá pošahaný hledat zahraniční literaturu, tenhle výmysl fakt nechápu. :-?

[8]: Ten program bych bral. Minulý rok si holky posílaly jejich BP někam a po několika dnech jim přišlo vyhodnocení - zde to je/není plagiát. Prý do určitého procenta se to toleruje.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama