Hovnometaři

28. února 2015 v 11:53 | Vikomt |  Zápisník
Stolice… Za mého studia na zdravotnické škole jsme často řešili toto téma u svačiny. Nechutné, že? Však o čem se bavit, když jste celou praxi neřešili nic jiného. Vzpomínám na příslušné kapitolky v učebnici Ošetřovatelství, a na ty testíky, které jsme pravidelně psali. Bobek se dá holt popsat miliony způsobů. Ani nevíte, jak jsem to nenáviděl. Mimochodem to byl jeden z mnoha důvodů, proč jsem chtěl jít na vysokou školu - ideálně na obor, kde tomu tak nějak uteču. I když zcela se této problematice člověk nevyhne - ve zdravotnictví. Doufám, že od tohoto článku nečekáte nějakou teorii. Nebojte, nebudu vás trápit. Sám jsem roky mimo obor, takže k tomu už ani moc nevím...


Mě se momentálně týkají jen ty exkrementy botní, o těch se v učebnicích nedočtete. Řeč je o pejskařích, kteří neplní své povinnosti, tedy neudržují pořádek po svém miláčkovi. Tohle je problematika opravdu vyhlášená, čímž neútočím na žádnou vyhlášku. Všichni nadáváme, pokud nám vadí takto znečištěné prostředí. Osobně si zanadávat mohu s těmi nasranými matkami, kterým děti padají do hoven. Já mám svědomí naštěstí čisté.

Přejdu k věci. Vadí mi, že mě některé naštvané dámičky házejí do pytle s těmi nezodpovědnými prasaty. Již několikrát jsem jako kolemjdoucí pejskař musel vyslechnout, jak jsme všichni s těma čoklama prasata. Proč já tohle mám poslouchat? Když je maminka blbá a není schopná si ohlídat dítě, které jí běží do hovínka, za to nemohu. Já tam ten exkrement nenastražil. Víte, co pomohlo… Výbuch smíchu. Prostě se té blbce člověk musí vysmát do ksichtu. (Ale musíte mít to svědomí fakt čisté.)

Začátkem týdne jsem byl opět vyprovokován. Možná by se to dalo označit jako slovní napadení. Ano, "slovně napaden" zní lépe. Při běžném ranním venčení (vykakáno - sebráno - vyhozeno do příslušna) jsem natrefil na hovnometaře. Jak jinak označit člověka, co má v ruce kbelík a lopatu za účelem sběru těchto produktů metabolismu? No, někdy mají i ten hovní vysavač. :D Se psem samozřejmě chodím na volno, i přes zdejší údajný zákaz volného pobíhání psů - cedule (v počtu tří kusů) rozkradli nepřizpůsobiví. Člověk pak neví, zda to ještě platí… Vlastně zbyla jen jedna, a ta je přetočena tak, že vlastně nelze přečíst její hovadské sdělení.

Byl krásný slunečný den, já v dobré náladě si v duchu říkám, jak je mi fajn a jak dnes tu bakalářku určitě dopíšu. V tu chvíli mého blaha na mě vylítnul tmavší hovnometař. Začal na mě hejkat nějaké nesmysly. Tykal mi - to je něco na mě.

"Nechceš si toho psa připnout?!"

*znechucený pohled*

"Tady je zákaz pro psy! Máš to tady napsaný! Zákaz volného pobíhání psů."

*ignorace*

"Tak tebe to nezajímá, jo?!!!!"

*…*

"Kdo to tady má uklízet?!"

*Je tu skrytá kamera, pomyslel jsem si.*

Tou ignorací jsem ho naštval ještě víc. Raději jsme přidali do kroku. Začal jsem se bát, že mi přetáhne psa tou lopatou, kterou tak nebezpečně mával. Člověk se za chvilku bude bát vyjít před svůj panelák. Nechápu, jak mě nějaký nevychovaný hovnometař může nad rámec svých kompetencí takto sekýrovat. Celkem mě pobavilo, jak mu dalo zabrat přelouskat ten nápis "Zákaz volného pobíhání psů." na té cedulce. Také jsem si říkal, jestli není nějak narušen. Náš pes vykonává potřebu i připnutý na vodítku. Kdyby dotyčný místo hloupých keců dělal svou práci, udělal by líp. Bylo vidět, že to odfláknul. Odpoledne jsme šli kolem, a ten plac byl stále "minové pole". No hlavně, že mi vyhrožuje stížností na magistrátu. :D Popravdě jsem tu stížnost chtěl napsat já, ale nechtělo se mi zabývat se takovým psychopatem. Přece jen mám důležitější věci na práci.

K tomu zákazu volného pobíhání mám ještě jednu zkušenost. Tehdy jsem to psal jen na Facebooku. Starší arogantní babizna na mě začala hulákat, že tady psi nesmí běhat volně. Na to jsem ji (klidným tónem) řekl, ať se stará o sebe, že jsem se jí na nic neptal. V tu chvíli na mě začal dělat ramena její amant. Ještě teď se musím smát té jeho hlášce "Komu tykáš?! Komu tykáš?!". Má odpověď: "Já nikomu netykám, to vy tykáte mně." Chápal bych, kdyby se jednalo o volně pobíhajícího psa s (nesmyslnou) nálepkou "bojové plemeno". Ten náš strašpytel je nekonfliktní štěkna s 5,85 kg - hotový zabiják.

Opravdu mě obtěžuje, když mě hází někteří jedinci do pytle k těm nezodpovědným pejskařům. Také se divím, že si mě vždy někdo vyhlídne, aby si na mě mohl vykompenzovat nějaké frustrace.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mJ mJ | 28. února 2015 v 12:20

"nepřizpůsobiví" :D píšeš skvěle :D

kéž by byli všichni pejskaři jako ty. Mrzí mě, že si to lidi vylejvaj zrovna na tobě, ale upřímě.. ulice, kterou chodím na tramvaj, se začíná plnit nejenom psíma-- ale taky všudemožně připnutýma papírama, ať si laskavě po svých psech páníčkové uklízej.. no, řekla bych, že to bylo jen zbytečné plýtvání černé barvy v tiskárně.. protože prostě ty hovna tam jsou furt.

A co pak centrum Prahy.. Máma má za barákem hned park. Obrovskej park, ale stejně potkám ztohoven. :D

Upřímně, kdykoliv takovou hromádku míjím, sama bych nejradši začla křičet na všechny pejskaře v dosahu. Vždyť je to tak...:x ať jim serou doma, když to nechtěj sbírat.. Je to k pláči. Ovšem bez viditelného důkazu, bych asi určitě křičet nezačala :D spíš jako.. pane, jestli uklízíte po svém psovi, mžete na sebe být hrdý, protože děláte svět lepší :D :D

Byl jsi sám někdy svědkem tohoto příšerného činu? :D Ježiš já bych jim to házela za krk, jak v tom videu co jednou prolítlo internetem.

No chápu, že tě to obtěžuje.. a asi na to máš i smůlu, ale na druhou stranu, musíš pochopit i tyhle individua.. :/ :D

2 Jana Jana | E-mail | Web | 28. února 2015 v 12:40

Nejde mi do hlavy, proč to alespon dospěli neuklidi! Jrka jsem salinou a vidím malého pudla, jak na něj jeho majitel kouka, čeká, az se vys*re a jde dal. Ze to je před divadlem, kousilililinek od chodníku ... Moje chrtice jsou obří, tu ostudu bych si nelajzla :D

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 28. února 2015 v 14:39

"Celkem mě pobavilo, jak mu dalo zabrat přelouskat ten nápis "Zákaz volného pobíhání psů." na té cedulce.!

Nevím, proč se pošklebuješ někomu, kdo dělá užitečnou práci a navíc tě kárá oprávněně.

4 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 28. února 2015 v 15:35

[1]: Ano, často to vidím. Posledně šel chlap se psem - pes se vykadil přímo vedle dětského hřiště, bobek tam nechali. Dokonce jsem tu slyšel o bývalé nájemnici, která nadávala, když jí díte spadlo do hovna, sama však  po jejich psovi neuklízela. :D

[2]: Také bych se styděl, kdybych to tam nechal. My tu máme lesopark a kus od něj je oplocené dětské hřiště a školka. Už jen kvůli těm dětem... Nás pejskaře vykázali na plac vedle silnice, který není udržován (2m tráva + klíšťata)...

[3]: Tihle většinou nedokončí ani základku, proto jsem byl překvapen, že mi neohrabaně cituje z cedulky. :D

Smát se? Ne, je to k pláči. Na podzim jich tu vysadí 10, aby hrabali listí - 2 pracují, zbytek sedí a kouká, jak jim to jde. Nepřizpůsobivci neumí uklízet, naopak dělají bordel. Není dne, abych neviděl trčet 2 páry nohou z kontejneru a ten bordel, co všude vytahají... No, to je fuk.

Nevím, proč bych si měl nechat s**t na hlavu.

Ve vyhlášce je stanoveno, že pes má být na vodítku + uklízet po psovi. Já mám většinou psa volně, ale uklízím po něm. Jiní mají psa připnutého, ale nikdy ten bobek neuklidí. Co je horší?

5 vypsaná holka vypsaná holka | Web | 28. února 2015 v 20:47

Zrovna nedávno jsem šla po ulici a na trávníku byl psí exkrement. Nešel přehlídnout, protože do něj byla zapíchlá cedulka psaná dětským písmem, cituju: "Pse=prase uklízej svoje hovno!". Je to občas sranda s těma hovnama.

6 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 28. února 2015 v 22:43

[5]: Tohle nemá chybu! :D Mít tak na to žaludek, udělal bych to tu taky. :D

7 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 1. března 2015 v 9:52

[6]:
Proč?
Pes stejně jako ten nepřizpůbilec (dle tvého výkladu) neumí číst. Takže by to bylo k hovnu.

8 Sayuri-hime Sayuri-hime | Web | 1. března 2015 v 10:44

Na začátku téměř každého parku by měl být nápis "Na vlastní nebezpečí!". Chodit mimo "chodníčky" je opravdu, jako chodit v minovém poli. Skoro abych lovila v paměti den, kdy jsem do ničeho nešlápla.  Mně se také nechce sbírat psí dárečky, ale nezabije mne to, tak se hold přemůžu. Ostatně chodit se mi v tom nechce. Za tu dobu, co chodím psa venčit, jsem vypozorovala osoby, kteří dělají, jako by jejich pes žádnou potřebu nevykonal. Buď to jsou bezdětní (senioři, studenti...) , kterým je jedno, že na trávě něco zůstane - děti se jim neušpiní, nebo osoby, které chodí výhradně po chodníčcích. Problém je v tom, že jsem srab a nedokážu sotva chodící seniorce říci, ať to sebere.

Jinak, u nás jsou cedule o zákazu pouštění psů z vodítka jen dvě a stejně je nikdo nedodržuje. A upřímně, kdybych si byla jistá, že můj trouba nikam neuteče, nevběhne pod auto apod., pustila bych ho taky. :D

9 stuprum stuprum | Web | 1. března 2015 v 18:49

Ty vážně mluvíš o exkrementech při jídle? Není to vrchol nechutnosti?! Vlastně vrchol by byl jíst je a bavit se o snídani. 8-)

10 Makkakonka Makkakonka | 2. března 2015 v 15:10
11 mengano mengano | E-mail | Web | 3. března 2015 v 9:15

Jako majitelka několika psů jsem zvyklá uklízet. A to přesto, že žiju na vesnici, kde se na nějaký ten bobek zas až tak nehledí. Jenže u nás nefungují obecní hovnosběrači, takže co si tady uděláme, to tu taky máme.

12 Andrea Andrea | Web | 4. března 2015 v 13:59

Já nevím, já mám zas jiný názor. Lepší hovna než vajgly, zvratky a stříkačky. Ano, je potřeba udržovat pořádek, ale proč já bych měla uklízet něco, co je přírodní, když někdo si neuklízí to, co do přírody nepatří? Čímž netvrdím, že neuklízím, samozřejmě nic po pejskovi nenechávám. Toť ale pouze můj názor. ;)
Ale naprosto unikátní článek jsi napsal. :)

13 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 11. března 2015 v 8:18

Aspoň že někdo po svém miláčkovi uklízí... Bydlím na sídlišti, kde je pejskařů hromada a na těch oblíbených venčících místech je to po*sraný strašně (bohužel to nejsou parky, ale protranství kolem domů) :-?
Přístup některých je vážně otřesný, ještě teď si pamatuju na "geniální" argument, který kdysi vyplodila moje spolužačka: "Proč bych to měla sbírat, když to nikdo jiný nedělá?"
Pak to má k něčemu vypadat...

14 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 13. března 2015 v 18:49

[7]: Protože apelovat na toho hloupějšího nemá cenu. :D

[8]: Také jsem zatím student, nelíbí se mi žít ve s*ačkách. Když mám psa, musím přijmout zodpovědnost i za tuhle stránku. Další, kdo si myslí, že pes nevykonává potřebu, jsou hlupáci, kteří vymýšlí ty vyhlášky - pes na vodítku přece neznečišťuje okolí. No demence postihuje očividně i ty vejš... :D

[9]: Už ne. :D

[10]: Díky.

[11]: Ti naši jsou tu jen na parádu, co si člověk neuklidí sám, to tu leží. :D

[12]: U nás pod okny vajgly sbírají socky, zužitkovat se má přece i filtr. :D

[13]: Také si to často říkám, ale asi bych se styděl. Naivně doufám, že to v někom hrkne a polepší se.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama