Zregenerování psa 1/2

5. února 2015 v 21:13 | Vikomt |  Zápisník
Mít dobrý vztah se svým čtyřnohým kamarádem je mnohdy velmi přínosné. Je to taková soukromá canisterapie, když zrovna potřebujete. Však díky němu jsem již několikrát krásně přežil zkouškové. Kdo jiný má na vás vždy čas? Jde se s vámi projít na čerstvý vzduch a vždy si vyslechne vaše problémy a nekritizuje vás? Pes! Nemít psa je hrozné. Pár let jsem si to zkusil bez něj, a pak jsem si ho stejně musel pořídit - i díky těm stavům úzkosti, co často prožívám.


Problém však nastane, když se miláčkovi nevěnujete dostatečně. Dostanete se do bludného kruhu. Sleduje vás, neruší vás, protože ví, že když se to zvládne rychle, je pak pro něj více času. Miláček ví, že máte moc těžké období, a díky své schopnosti empatie začne přejímat vaše trápení. Dokonce vás sleduje, jak pracujete a jak se nad tím trápíte. Když začne s vámi depkařit i pes, je to v háji. Vše se dá překonat, ale když se to vleče moc dlouho, nastane problém. Situace se vyhrotí. Je to jako natlakovaný hrnec.

Začlenil jsem mu procházku každé dvě hodiny, někdy i častěji, když jsem si potřeboval vyčistit hlavu. Na nějakou dobu to fungovalo. Pes si vyhradil čas 15:00 jako hlavní procházku - v tu dobu chodí jeho psí kamarádka ven. Přes tento čas vlak nejede. Neexistuje nejít ven! Pokud bychom se vrátili z procházky v 14:55, v 15:00 bychom museli znovu. Takže se to s ním musí zorganizovat. Jít ven v těch 15:00 je fajn, psi se parádně vylítají, a já mám 3 - 4 hodiny klid, protože miláček si dá šlofíka.

Prostě a jednoduše, zaběhnutý režim nestačí, když si páníček celé dny sedí u počítače a pracuje na bakalářské práci. Pes má představu, že budu sedět u něj a všelijak ho mordovat pro jeho spokojenost. No, proč ne, ale náš pes je neúnavný. Se svými hračkami si zásadně nehraje, pokud se o ně nepřetahujeme. Všelijaké výšlapy, procházky aj. unaví pouze nás. Chtěl bych mít jeho energii. Mám ověřeno, že ho unaví jen hraní s ostatními psy - ti však nejsou vždy k dispozici.

Pes mě začal mučit. Potřeba ležet na mně, když pracuji, je neskutečně otravná. Dřív to byla taková malá žížalka, ale teď to má skoro 6 kg a přepadává. Nebo stojí vedle mě, zarytý drápy do stehna, dělá obrovský oči a píská - nevím, jak to definovat, prostě jakoby brečí. Jednou jsem si dovolil říct, že dopíšu odstavec - bylo 15:00. Vzal hračku, začal s ní pískat takovým stylem, že to bylo k nevydržení. Když zjistil, že to nezabralo, hodil mi ji do ksichtu. Fakt legrační zážitky s tím ďábelským puberťákem.

Vím, že se snaží upoutat mou pozornost, ale já se snažím dělat maximum pro jeho spokojenost. Není to tak, že bych ho ignoroval, jen nejsem schopen současně se s ním přetahovat a druhou rukou psát odborný text. Jenže jemu nevysvětlím, že mi hoří termíny.

Celkově by mě zajímalo, jak "bavíte" své psy vy, moji čtenáři. Já si vždy přál psa aportovače, aportovat umíme, ale venku má pejsek důležitější věci na práci - značkovat, štěkat, pozorovat, stopovat. Aportuje mi jen v bytě, což je v 1+1 nic moc. Místo psa aportovače mám vždy psa přetahovače, zloděje. Zbožňuje přetahování a baví ho, když něco ukradnem a ten druhý mu to chce sebrat. Zábavné mu přijde i vytahat vnitřnosti z hraček, a tím to končí. Někdy závidím těm psům, co mají povahu "mouchy snězte si mě".

Koukám, že jsem napsal článek úplně na jiné téma, než bylo v plánu, takže v následujícím článku popíši to, co jsem původně chtěl.


Související články:
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sarushef sarushef | Web | 5. února 2015 v 22:04

Z tomhle je kočka dost na nic. Ráno se dovalí do postele a válí se tam až do večera nebo do doby, kdy dostane hlad :D

2 m. m. | Web | 6. února 2015 v 14:24

[1]: Mně to zrovna vyhovuje :D Nic se po mně nechce, nikam s ní nemusím, když se chce pomazlit jednou za uherák, tak se mi třikrát otře o nohy, případně si mi lehne na papíry na stole. Ale jakmile ji shodím, tak se nasere a přestane otravovat. Pro mě ideální společník :)

3 Limeo Limeo | E-mail | Web | 6. února 2015 v 14:36

A teď má skoro 6 kg? To že je váha? :D. Máš nějaká jorkšírka, že? :-D. Já proti nim nic nemám, i malí psi jsou fajn, ale pro člověka, který chová třicetikilového psa je to směšné :D :D.
Když momentálně nemá náš Ben co dělat, tak mu třeba dám pár piškotků do hračky (taková gumová s otvory po stranách) a než je vyndá tak je pár hodin pryč :D. Jinak si myslím, že časem se pes sám uklidní a přestane mít tolik energie ;-).

4 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 7. února 2015 v 11:09

[1]:, [2]: Kdybych měl kočku, určitě by byla v tom mizivém procentu, kdy by se chovala nekočsky. No, ale kočka s váma ochotně nepůjde na pivko: http://nd06.jxs.cz/665/453/831e91273c_100285725_o2.jpg

:D

[3]: Vlastně 5,85 kg, říkala veterinářka v lednu. :D Je to kříženec krysaříka s maltézem - vykrmený tvarohem, takže krapet přerostl. :D

Tenhle typ hraček znám. Pořídil jsem mu kuličku s dírou na pamlsky. Když jsem se vrátil domů, otvor byl rozšířen tak, že to již bylo nepoužitelné - sežral polovinu té kuličky. Mám docela strach od dob, co snědl molitanový míček.

5 Iris Iris | E-mail | Web | 10. února 2015 v 19:16

6kg? Agoš, můj německý ovčák má tak 35kg :-) a když se o mě opře, tak to stojí za to :D

myslím, že termíny psa vážně nezajímají :-D

6 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 10. února 2015 v 19:23

[5]: Tak ta váha není zase tak moc důležitá. Podstatné je, že se po mně válí a když usne, musím ho přidržovat, jinak spadne. Jako mimčo měl 700g = což je velmi skladné! :D Dřív jsem se učil tak, že jsem ho měl na ruce a v druhé ruce jsem měl papíry, když to chce teď, je to nemožný. :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama