Lehce ovíněné svátkování

17. března 2015 v 20:29 | Vikomt |  Zápisník
Jako člověk neslavící věci týkající se jen mé osoby musím uznat, že jsem prožil velmi úžasný svátek. Již v lednu mi bylo nahlášeno, ať si laskavě zapíšu do svého krásného diáře, kterým jsem se tehdy zrovna chlubil, "7.3. 2015 - burza kamenů". Tohle jsem samozřejmě napsal na všechna viditelná místa a pravidelně apeloval na M., ať se pokusí zařídit si volno. Měl jsem opravdu obrovskou radost, když mi oznámil, že pojede. Asi by se dalo říci, že to byly dvě mouchy jednou ranou - krásný den u šutrů + krásný den u šutrů s M. :D Kameny jsou mou vášní. Zklamání bylo, když lady R. oznámila, že se asi nikam nejede, to jsme byli opravdu extémně iritováni. Odvolat věc, kterou si vymyslí v takovém časovém předstihu, nepochopitelné. I celková organizace byla taková zmatená - Praha vs. Česká Lípa, auto vs. vlak... A pak že já jsem zmatkař.


Pořádně jsme ani nevěděli, kdo pojede. Nakonec jsme tedy jeli naším autem ve čtyřech lidech (Já, M., lady R. a její táta sběratel) do České Lípy.

Myslím si, že by se M. měl modlit častěji, vymodlil nám úžasné počasí. Přišlo to opravdu vhod. Sobotu jsme měli nabouchanou i jinými věcmi. Když si něco naplánujete s předstihem, osud vám tam naplánuje ještě milion věcí, které nemáte šanci stihnout. Docela mě štvalo, že jsme nemohli zajít na akvaristickou burzu, ta se nám kryla s tou šutrovou burzou.

Hned ráno mi bylo blahopřáno. Po vzoru Simpsonových "Hodně štěstí sobě..." Díl, kdy Homer zapomněl jet s Vočkem na ryby v rámci narozenin. Na tenhle díl mám smůlu, už jsem ho viděl asi 5×. M. mi koupil lahvinku portského. Po našem rychlém popřáníčku jsme vyrazili směr lady R., vyzvednout je. Dopravili jsme se tedy na zmiňovanou burzu, které s prominutím věnuji samostatný článek. *vrum, vrum...* V Ústí jsme si vyzvedli Maxouše a jeli směr moje matka, která si naplánovala oslavu narozenin v den mého svátku. Původně jsme ani neměli přijet díky organizačním tentonoc... Matce jsme sehnali dokonalý pelorický phalaenopsis, ke kterému vám dávám malou ochutnávku v podobě jedné fotky. Opět, orchidejkám bude věnován jiný článek. Moje peněženka pláče ještě teď. Oslava byla běžná = jídlo, alkohol tekl proudem. Údajně jsem byl i opilý, ale nemám okno a pamatuji si vše a neplácal jsem nesmysly. Moje kritéria opilství jsou nejspíš jinde. Mně ani nešlo o tu oslavu, viděl jsem to spíš jako možnost vidět po hodně dlouhé době celou rodinu.

Alkoholem posilněn jsem se prý pohádal s "tchyní" na téma bytů. Já měl pocit, že se bavíme (čti diskutujeme). Hádku si představuji jinak. Nelíbilo se jí, že jsem navrhnul dočasné bydlení v jedné zdejší garsonce. Hned se do mě pustila, že tam nebude ani kuchyň. Za argument, že kuchyň je většinou součástí bytu (nemusí být, ale prostě často je), jsem byl za největšího hlupáka na světě. Naše debata končila tím, že by ona do garsonky nikdy nešla. Poučení - neargumentovat! Jako, nemyslím si, že bych řekl něco špatného. Spíš jsem to všechno myslel dobře. Po ekonomické stránce by nám to prospělo také. Nevím, jak tohle dopadne, pokud tohle budu muset řešit před státnicema, nezachrání mě ani třezalka.

I večer byl akční! Opět jsme měli silniční kontrolu. Pan policista na můj účet pronesl, že jsem lehce ovíněn. Ano, jsem debil, měl jsem si vzít žvejku. Kdo měl čekat, že bude chtít i po spolujezdci občanku. Já ty policajty nesnáším od dob, kdy nám neumožnili podat trestní oznámení. Také si vždy vzpomenu, jak M. sepisoval hlášení, když mu v bývalé práci ukradli kytku.


(Kolega za chvilku přijede. Po dvou hodinách... Kolega už asi nepřijede, tak to sepíšeme spolu.)

Policistka: "Co odcizili?"

M.: "Anthurium."

Policistka: "Jak to vypadá?"

M.: "Zelený listy, červený květy."

Policistka: "Aha, aha, zítra si ji přijdeme vyfotit."

Já: *dusí záchvat smíchu*


Bodie a Doyle z večerní kontroly povinné výbavy... Se nám za zády hodně okatě vysmívali. Asi nám záviděli, jinak si neumím vysvětlit, co je tak úsměvného na normálním páru.


Související články:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama