Magnet na pochybné entity

19. března 2015 v 10:21 | Vikomt |  Zápisník
Nedávno jsem na jedné nejmenované stránce, jejíž název jsem i tak (raději) zapomněl, četl, že homosexuálové mají tzv. gaydar. Má to být schopnost rozeznat gaye v okolí. Takže to je jakože schopnost - i dar, ale vzniklo to prý ze slova gay a radar. Pokud člověk není vyloženě retardovaný a kouká i jinam než do země, prostě pozná... Homosexuálové jaksi rádi řeší takovéto ptákoviny, ale k tomu se tu vyjadřovat nebudu a popravdě ani nechci.


Nevím, zda mají někteří také nějaký radar, či zda mám já magnet. Na mě se prostě lepí vyloženě entity, kterým se záměrně obloukem vyhýbám. Nepomáhá ani ignorace, stejně si mě vždy najdou a zaženou do kouta. Často jsem tu psal o agresivních důchodcích, kteří si mě rádi berou na paškál, o hovnometařích tu také něco padlo; a co teprve sousedské vztahy. Známá mi na to řekla, že tyhle lidi podvědomě přitahuji, protože vycítí moje obavy z nich (že s nimi nic nechci mít). Asi to je pravda.

Přemýšlím, jak to vše popsat přijatelnou a přehlednou formou. Nechci se tady opakovat, proto nebudu dělat něco jako kategorie Důchodci, Sousedé, Nepřizpůsobiví aj. Důchodcům a sousedům dám nyní pokoj, myslím si, že jsem se tu do nich pouštěl už dříve dostatečně. Tmavšího pána s lopatou se zájmem o psí exkrementy také opomenu.

Co si dát nějakou běžnou situaci - například nákup, kdo v dnešní době nenakupuje, že? My nakupujeme spíše večer v rozmezí 20-22 hod. Záměrně, ať nemáme touhu podkopnout důchodcům berli, když do nás agresivně najíždějí vozíky. Také jsem melancholická povaha, velké davy mi vadí. K nákupu… Při placení si M. vzpomněl, že si zapomněl koupit nějaký krém. Řekl jsem mu, ať jde sám, počkám si v autě. Obdržel jsem od něj klíče a s malou igelitkou jsem si šel dřepnout. Až v autě jsem si jedním okem všiml dodávky s obsahem šesti nepřizpůsobivých. Jak se tohle tituluje, to je k pláči. Ten jeden si otevřel okýnko a začal vyřvávat mým směrem jak nějaké zvíře v zoo. Mylně jsem doufal, že to není na mě. Opravdu, mně to evokovalo nějakou opici. Akorát ta by na mě neřvala "Buzerante, tady jsem! *áááááá* Čum na mě, buzerante! *áááá hůůůů* Buznóóóó!" Pak mi ta chudinka diskriminovaná začala mlátit do auta, na které jsme si museli ušetřit z poctivého příjmu - každý holt nemá štěstí, že mu na auto dá ÚP. Co já zmůžu proti šesti diskriminovaným chudinkám… NIC!

Nejspíš jsem to tu někde již psal. Moje příjmy jsou i s podporou rodiny tak nízké, že splňuji podmínky pro vyplacení hmotné nouze - jinak bych nedostudoval. Jenže v mém případě se bavíme o necelých 2000, když slyším, kolik berou oni, to se mi protáčí oči v sloup. Musím pravidelně dokládat, jak vše platím. Díky tomu se těm diskriminovaným chudinkám nevyhnu - i když mi vlastně přijde, že ta paní, ke které docházím, mě dává na dny, kdy tam TIHLE moc nejsou.

Minulý týden jsem tam dokládal nájem + potřeboval jsem vyběhat od nich papíry pro školu. Při mém čekání v té vydýchané chodbě se vynořil tmavší pán s jedním zubem v červené kombinéze značky Adidas (nebo Nike, teď nevím, my si tak drahé oblečení dovolit nemůžeme). Začal tam řvát na tu jeho družku jménem Fetka - ano, tak ji oslovoval. Z jejich hádky jsem pochopil, že přišli o 15 000, protože je paní Fetka "píča", co nepodepsala nějaký papír. Ti diskriminovaní mají složité vztahy, kterým naštěstí nerozumím.

Když přejdu ty všelijaké perverzní narážky na procházející pracovnice ÚP, začal jsem se pomalu obávat, že začne obtěžovat i mě. Ano, začal. Ve svém rozrušení si stoupl přímo do mé osobní zóny, když jsem si zrovna pročítal dokumenty, se kterými jsem tam přišel. "Dej mi hlavičku! Dej mi hlavičku!" Ze mě v tom šoku vylítlo jen: "Ježiši!" a uskočil jsem od něj. Můj klid netrval snad ani dvě minuty. Tentokrát si chtěl povídat, což jsem patřičně nedocenil. Zajímalo ho, co bych dělal, kdybych skončil na 25 let ve vězení za vraždu matky. Prý 23 hodin v jedné místnosti a 1 hodina na vycházku. Neměl jsem slov. Moje myšlenky se upíraly k tomu, zda mi naznačil, že mě hodlá zabít.

Z mého zamyšlení nejspíš plyne, že má někdo radar a někdo magnet - obojí se nevylučuje. Pojměme to optimisticky, žádný stres, prostě se všichni smiřme s tím, že jednou vyjdeme před náš byt či dům a někdo nás tam beztrestně zamorduje - v rámci integrace, samozřejmě.

Myslíte si, že jsem rasista? Ne, nejsem, pouze vyprávím to, co jsem v poslední době zažil. Kdo je tedy diskriminován? Slušní lidé.


Souvisejíí články:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ASH ASH | Web | 19. března 2015 v 11:00

Já zase očividně přitahuji lidi, kteří užívají jisté látky, aby jim bylo dobře. Nevím proč, ostatní zřejmě nemají tak zamlžený mozek, abych je zaujala. :D

Jinak s tou diskriminací slušných lidí souhlasím a přidala bych i inteligentní lidi. Občas mám pocit, že bych se měla stydět za to, že mám názor, nesedím při cvičení nebo přednášce jak pecka a vůbec se opovažuji konverzovat s vyučujícím. A nejen ve škole, ale i běžně mám pocit, jako bych byla já ta divná, že vůbec používám mozek. Jak troufalé.

Jinak studuj jistý obor, vlastně nevím proč, a musím tak poslouchat skoro ódy na údajně diskriminovanou menšinu.

2 Hanyuu Hanyuu | Web | 19. března 2015 v 11:06

Já když jsem sem začala chodit a nějak víc tě číst, vůbec jsem dobu ani neměla tušení, že jsi gay. Upřímně, bylo mi to hlavně úplně jedno - nejspíš proto jsem si toho nevšimla, protože jinak tu o příteli píšeš docela často. Fakt jsem to zaregistrovala až po nějaké době a i tak mi to bylo vlastně putna. Víš co. Není mi do toho nic. Všem ostatním do toho taky nic není a i kdybys měl těch chlapů celý harém, může to být všem jedno.
Mám za to, že do orientace ostatním lidem nic není. Lidi strašně řeší sexuální život ostatních, řeší, co mají za partnera, případně co za partnera nemají a celkově se do této roviny lidi až moc serou. Já zastávám názor, že zrovna po tomhle je všem opravdu hovno. Smutné je to, že svou teorii o tom, že by se lidi o tohle měli zajímat jen u sebe samých, praktikuju v celém svém okolí jen já. Protože jinak tu fakt každý každého řeší. :D Nechápu to, moje hlava to nebere a občas mám pocit, že když se tuhle lidskou potřebu snažím pochopit, exploduje mi mozek, protože to pochopit vážně nedokážu. :D

Co se toho, že přitahuješ divný lidi týče, asi bych se přiklonila k tomu, že si to fakt podvědomě způsobuješ sám, protože už i čekáš, kde se zase někdo vyloupne. :D

3 Dreamer Dreamer | Web | 21. března 2015 v 12:14

Obecně veřejnost je k sexuální orientaci dost předpojatá - přestože žijeme v 21. století. Nechápu to. Mezi důchodci se najde asi nejméně lidí, kteří s tím nemají problém.
Máš na tyhle lidi "štěstí". :-P

4 Magicmax Magicmax | Web | 21. března 2015 v 14:06

Super grafika! Přilákala mně sem tvoje ikonka. Jinak fakt zajímavej název článku "Magnet na pochybné entity" sice sem si to nepřečetl celý protože fůůůůůů to mi příjdu opravdu dost. Ale uznávám že ses slušně rozepsal!

5 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 25. března 2015 v 14:55

(Ježiši, ten čtvrtej komentář pod článkem? :D Made my day. :D)
S tou orientací a s tím, jak ji lidi řeší, je to docela smutný. Jak už tady padlo, žijeme v 21.století a přes to nám přijdou homosexuálové tak divní, že je musí každej slovně napadat?
Nicméně ty tvoje zážitky jsou teda něco. Nejhorší je, že se prostě nemáš jak bránit, nic se jim nikdy nestane. A zajímalo by mě, jestli se to tady někdy dá nějak do normálu.. Aby se slušní lidé nemuseli bát na někoho podívat.
Jo, akorát, co se té orientace týká, řešili jsme v práci takovou jednu věc. Chodí tam k nám na internet takovej kluk, kolem dvacítky, rom.. Je to takovej hezounek, upravenej, evidentně se převlíká asi tak 10x častěji než já. A když přihlédneme k tomu, jak mluví.. No, shodli jsme se na tom, že je gay, protože někdy to z toho člověka fakt "křičí", ne? U nás ve městě se to romy dost hemží, popravdě nevím, z jakých poměrů přesně pochází, ale naše úvahy se točily kolem toho, jak ho berou jeho romští vrstevníci a starší? Myslíme si totiž, že být rom a gay nebude žádnej šlágr..

6 Vikomt Vikomt | Web | 30. března 2015 v 14:03

[1]: Mně většinou stačí být jen ta šedá eminence. Většinou mám předem stanoven cíl, pak mi však vadí, když mě od něj někdo ruší. V sociálních sférách si člověk užije legraci. :D

[2]: Mně na orientaci nepřipadá nic zvláštního, vůbec ostatní neregistruji. Spíš mi také vadí postoj ostatních, jak píšeš. Vadí mi, že na mě lidi koukají přes prsty, když jdu třeba s M. za ruku. Poslední dobou si ani tenhle luxus nedopřáváme, u nás by se daly hrát "šachy" - máme oprávněný strach, že dostaneme přes hubu. Záleží na městě, třeba v Praze mi připadají lidé lhostejnější - nezajímá je to, jsou zvyklí. V Ústí je to takové hodě vyhrocené, připadám si jak opice v zoo. Co se týče buzen na netu, nechápu, jak na orientaci může někdo stavět "kariéru" viz ten bývalý člen AK, co si kvůli kritice zrušil blog.

[3]: Kdysi nás zastavila starší paní, která kritizovala své vrstevnice. Paní nás začala chválit a přála nám do budoucna hodně štěstí. Moc jsme se jí líbili jako pár. Nás to hodně překvapilo, ale bylo to moc příjemný od staršího člověka. Ale jsou i homofóbní extrémy z řád znuděných důchodců (a těch je bohužel víc).

[4]: Díky.

[5]: Já slyšel, že vlastní příslušníky akceptují zcela normálně, ale asi bude záležet na sociálních poměrech konkrétní rodiny. (Osobně žádného neznám.)

7 Katashi Katashi | Web | 31. března 2015 v 20:51

S tou orientaci to nechapu- lide neresi kdo je jak inteligentni, kolik toho kdo umi, ale kdo se komu libi a podobny (omluvte ten vyraz) hovadiny.
Ja osobne fandim vsem orientacim :3 a ty co nadavaji ostatnim do "buziku" bych nejradsi vystrelila do vesmiru... Jinak moc fajn blog :3

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama