Pod lupou (Design 7)

27. března 2015 v 18:14 | Vikomt |  Vzhledy stránky
Jak jste si jistě všimli, panuje zde na blogu jistý řád, podle kterého nechávám všem čtenářům prostor k vyjádření čehokoliv. Je známo, že hezké věci, jako jsou pochvaly atp., jsou vzácným nedostupným artiklem. Co pamatuji, vždy bylo požehnaně kritiky. Osobně také rád píšu ostatním blogerům svoje postřehy, většinou jsem upřímný, takže za to nejsem moc v oblibě. K čemu tedy vlastně mířím... Jsem puntičkář, takže se neustále snažím vylepšovat tento blog. Jde mi především o vzhledovou stránku. Ano, na hnusný blog nedokáži psát, vadí mi to. Často se mi aktuální design okouká a nastane stejná situace. Rád měním celou grafiku blogu - od avatarů a oddělovačů po komentářovou ikonku; prostě vše - jo, baví mě to. Jsem tedy průběžně nucen měnit vzhledy blogu. Zajímavé je, že je to přímo úměrné mé aktivitě. Čím více píšu, tím rychleji se mi design okouká, ale to je asi pochopitelné.


S každým novým designem vždy přijde vcelku obsáhlý článek, kde se vyjadřuji nad novinkami a píši, co mě vedlo k této tvorbě. Jaký vliv na to měla moje nálada a situace. Přidávám i printy průběhu tvorby. Někdy je zajímavé, že od původního záměru vznikne naprosto něco jiného. Čtenář má vymezen prostor, kde beztrestně může napsat kritiku - nebudu se zlobit. Vždy na to čekám. Z těchto komentářů pak vyvozuji, co bude v následujícím vzhledu. Už u poslední změny jsem si všiml téměř nulového ohlasu. Víte, ta ankteta, kde máte hodnotit jako ve škole a sázíte si tam ty pětky... to je tam proto, že mi přijde pitomý udělat anketu "Byl jsi tu? Ano x Ne". Takže tak.

Řekl jsem si, že když na mě se*ete vy, budu já... Ne, řekl jsem si, že si to užiju originálním způsobem. Pár hodin jsem googlil blogy, kde autoři hodnotí blogy ostatních. Dřív to byl častý jev, teď je to docela vzácnost. Přihlásil jsem se všude, kde to šlo.

Výsedky vám samozřejmě ukáži, je to jedním z účelů tohoto článku. Hodnocen byl Design 6.


První hodnocení bylo z dílny mladé slečny Tery♥ z blogu stardollkatery.blog.cz. Inu děkuji za hodnocení, je vskutku stručné a velmi nekonkrétní.Další hodnocení bylo z dílny Abigail z blogu eileensmith.blog.cz. Toto kladné hodnocení se mi líbilo. Bylo pojato komplexněji. V porovnání s předchozím jsem se aspoň něco dozvěděl.

První dojem?
Blog působí velmi zajímavě.
10/10

Vzhled?
Vzhled je krásný, muselo dál velkou práci něco takového vytvořit ;)
10/10

Články?
Přečetla jsem si článek Autorská bezohlednost. Autor v něm dobře vystihuje to, co se bohužel děje. Ostatní články jsem jen tak prolítla, všechny jsou čtivé a kdybych si je měla všechny přečíst, asi bych tento článek dopsala až zítra :D Po vydání článku se k jeho blogu určitě ještě vrátím a přečtu si další články :)
10/10

V kritice obecně nejsem moc dobrá (proč tedy dělám hodnocení blogů? protože bych se to tím chtěla naučit) a ráda dávám vysoká čísla, protože každý blog je originální a to se mi líbí na každém blogu. Některé blogy jsou čtivé, jiné jsou více o fotografiích, některé mají hezčí vzhled než jiné, ale každý blog je originál.
A tenhle je moc krásný :)

Celkem: 30/30


U hodnocení ještě zůstaneme. Dále hodnotila Makkakonka z blogu makkakonka.blog.cz. Zde to bylo již zajímavější, v komentářích se začal objevovat i nesouhlas. Málo propracované menu... možná, ale z mého pohledu bylo řešeno přehlednou minimalistickou formou imitující "klasické" rozvržení nadpisů blog.cz. Nadpisy byly barevně zvýrazněny podtržením. Co se týče hypertextových odkazů, ty je vhodné mít naopak nějak zabarvené, aby nebyly přehlédnuty jako obyčejný text - čtenář musí poznat, že na to jde kliknout. Centrování odkazů v menu je na zdejší platformě nepřehledné, víc se mi líbí zarovnání doleva a přehledné odrážky. Ikonky byly pojaty opět minimalisticky jako celý design. Pokud byla řeč o ikonkách pro čtenáře, u nich je nutno počítat, že na jiných stránkách mohou snadno zaniknout; musí být proto takovým kompromisem - návnadou.

a) První dojem - 3,5/5 bodů - blog zaujal po obsahové stránce, vzhledové stránce také, ale dojem mi trochu zkazilo málo propracované menu..
b) Záhlaví - 5/5 bodů - jednoduché, barevný odstín je velmi příjemný, líbí se mi..
c) Design - 3,5/5 bodů - barevně je design super, i kompozice a propracovanost je hodna ocenění, jediné, k čemu mám výtky, je menu..
d) Menu - 3,5/5 bodů - základní menu máš nahoře, to je fajn a zde k tomu není co vytknout, ale další část menu (v levé části stránky) již pár nedostatků má; za prvé bych asi barevně nezvýrazňovala jednotlivé rubriky, pokud něco barevně zvýraznit, tak jednotlivé nadpisy, také bych řekla, že by se k tvému blogu hodily propracovanější ikonky a asi by neškodilo jednotlivé rubriky umístit na prostředek..
e) Aktivnost - 3,5/5 bodů - je vcelku nepravidelná, občas píšeš pár dní po sobě a potom máš pauzu,..
f) Články - 5/5 bodů - myslím, že jsou na dobré úrovni, máš svůj styl, nemáš zde moc gramatických chyb,.. jsem spokojená
g) Celkový dojem - 4,5/5 bodů - když si tvůj blog člověk více projde, objeví super stránku ;)

Celkový počet bodů - 28,5/35 bodů - dobrý výsledek, ne? :)Jak jsem již psal, byl jsem velmi aktivní, takže vám musím dodat i další názor od blogerky Simix z blogu novinky-simix.blog.cz. Jsem nečekal, jak článek Hovnometaři bude úspěšným. :D Těší mě pochvala k avatarům. Zde se naopak minimalisticky pojaté menu líbí, je hodnoceno kladně.


*** *** ***Poslední hodnocení mi přišlo e-mailem, což mě zaskočilo. Hodnotila Camelia z my-world-my-life.blog.cz. Už autorce jsem odepisoval, že toto zatím považuji za nejlepší hodnocení mého blogu - nutno zdůraznit, že bloguji od roku 2007. Líbilo se mi, že se autorka nebála upřímně vyjádřit názor. Docela mě zaskočilo, že někdo kouknul na ten design z mého puntičkářského pohledu a vytípnul to, co mi také vadí - milé překvápko.

VZHLED - 5,25/6
Na tvém layoutu se mi líbilo poměrně hodně věcí. Líbí se mi barevné sladění a styl, který je sice jednoduchý, ale stále si udržuje jakýsi profesionální ráz (alespoň to tak na mě působí), takže za působení na mě máš 1b.

Je to poměrně i originální lay, takže za to máš i další 1b.

Nedokonalostí, které mě trošku rozčilují, jsem moc nenašla - pouze dvě. Obojí se týká záhlaví. Rozčiluje mě ten předěl mezi zakulacenou stránkou menu a zakulacenou horní lištou - takové to véčko. To by byla ovšem drobnost. Trošku víc mi vadí, že světle modrý okraj menu nepokračuje i na lištu. Na první pohled je to moc hezký lay, ale tohle mému očku trochu vadilo, když jsem se na to více začala soustředit. Proto za tohle dávám 0,5 bodu.

I přes svou jednoduchost je to ale lay propracovaný, za což si získal další 1b. Působení na mě byla mnohem těžší otázka, než jakou jsem si myslela. V zásadě na mě působil velmi klidně, ale současně ne tak depresivně, jak to modrá barva umí. Mimořádně mi ani nevadila ta ostrá jasná modrá, spíš jsem byla překvapená, že se mi opravdu k tomu layi hodí, za což skládám poklonu. Spoustu blogů se do téhle modré pouští a pak se na to snad ani nedá dívat. Musím však přesto říct i dvě věci, které se mi ne tolik líbily - jasně modré tučné názvy rubrik v menu mi trhaly oči, stejně jako ta přemíra bílé. Jasná bílá mi nevadí, ale vadilo mi to, že nesplňuje základní umělecké pravidlo třetin (aneb zlatý řez). Osobně bych buď pošoupla to modré výš a ubrala to na oprvadu 1/3 stránky, která je na první pohled vidět, tj. mít střed přechodu přibližně u horizontální linie oddělující horní lištu a stránku samotnou a konec přechodu by končil někde asi kolem nadpisu "Rubriky", anebo (což se mi líbí víc) udělat to delší, do 2/3 stránky, tj. aby přechod začínal tak nějak kolem vyhledávání. 0,75 b. Za celkový dojem máš ovšem plný bod, protože i přes ty drobnosti je to moc hezký, zajímavý lay a dojem na mě udělal i fénix v kroužku. Ten se mi oprvadu moc líbí. 1b

PŘEHLEDNOST - 3/3
Už jen fakt, že ani poprvé jsem se na tvém blogu neztratila, ti opravdu zaručil 1b za to, jak se v něm vyznám. Na horní liště jsou opravdu důležité odkazy a menu je také přehledné. Rubriky ti opravdu pomáhají (na rozdíl od některých jiných, kterým spíš škodí). Je vidět, že s nastavením blogu umíš pracovat a nebyla jsem z toho zmatená. Takže tady plný počet bodů.

AKTIVITA - no, tohle byl trochu oříšek. Jako každý máš ty aktivnější a méně aktivní období, ale pořád jsi na tom asi lépe než já, takže jsem ti dala 1,5/2 :)

ČLÁNKY - 4/4
Tvoje články mě opravdu zaujaly. Mají hlavu a patu, jsou vtipné i vážné současně a vyjadřují se k zajímavým věcem, které ani nemusí být nějak významně filosofické, ale pořád je fajn si taky přečíst něco o lidech s normálními problémy a normálním pohledem na svět, než pořád dokola číst o samých názorech na homosexuály, politickém dění a podobně. Neuráží, a ačkoliv někdy také kritizují, je to všechno slušnou formou. Zkrátka opravdu říkají tvůj názor, na který máš naprosté právo. Zaujaly mě hlavně články z tvého života, ale všechny byly zajímavé. Navíc jsem v nich nepostřehla ani žádné chyby, takže co se týče článků, byla jsem naprosto spokojená. Jen tak dál.

CELKOVÝ STAV - 13,75/15 - velmi slušný blog


Za všechna hodnocení ještě jednou děkuji! Vážím si, že jste si na mě vymezily tolik času.


Layout č. 7:
Program: PS
Nastaven: 26.3. 2015

Jako důsledek by se mohl považovat nový design, ne? Jak jsem již psal, vyšší aktivita = rychlejší okoukání. Nemohl jsem už napsat ani tečku, proto jsem se pokusil vytvořit opět něco minimalistického. Nechtěl jsem nic složitého, můj život je nyní až až složitý. Navíc mě trápil nedostatek času a potřeba ventilovat ten nápor emocí... myslím, že už mohu. Každopádně si myslím, že se tu tento nový design moc neohřeje - moc mi nesedí, ale jde spíš o to, že je to pro mě vítaná změna. Ohlasy z okolí byly celkem pozitivní. M. mě překvapil, prý si v těchto barvách představuje naši novou koupelnu. M. pravděpodobně chválil, což je zázrak!

Doplňek - avatar a buttony.
Anketa nebude, využijte komentáře. :*
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (336)
Zobrazit starší komentáře

301 SamuelAnamy SamuelAnamy | E-mail | Web | 31. července 2017 v 23:31 | Reagovat

canadian pharmacy for viagra <a href="http://canadacialisproviagra.com/">view</a>

canadian viagra pharmacy

take a look at the site here <a href=http://canadacialisproviagra.com/>more</a>

5 mg cialis canada

302 JnyRof JnyRof | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 3:21 | Reagovat

no credit check - https://paydayikmloans.org/
moneytree payday loans <a href="https://paydayikmloans.org/">online payday loan</a> ’

303 BszGats BszGats | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 3:57 | Reagovat

fast personal loans - https://loansbadrehcredit.org/
100 guaranteed payday loans <a href=https://loansbadrehcredit.org/>payday loans bad credit</a> ’

304 KioCon KioCon | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 4:16 | Reagovat

1 hour payday loan - https://personalukoloan.org/
bad credit installment loans <a href=https://personalukoloan.org/>unsecured personal loans</a> ’

305 Debfoemo Debfoemo | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 10:47 | Reagovat

fast cash loans - https://personalaumloan.org/
easy personal loans <a href=https://personalaumloan.org/>personal loans</a> ’

306 Fvcmeda Fvcmeda | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 18:19 | Reagovat

500 payday loan
<a href="https://cashryzadvance.org/">cash loans online</a>
small loans bad credit
<a href=https://cashryzadvance.org/>payday advances</a> ’

307 Jrvlany Jrvlany | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 22:12 | Reagovat

online payday loans instant approval
<a href="https://paydayikmloans.org/">payday cash loan</a>
small payday loans
<a href="https://paydayikmloans.org/">same day payday loans</a> ’

308 Thomas Thomas | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 22:13 | Reagovat

reverse lookup cell phone free christian louboutin shoes you are

309 Svrrow Svrrow | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 22:58 | Reagovat

loans with no credit check
<a href="https://installmentzhtloan.org/">get installment loan</a>
1 hour payday loans
<a href=https://installmentzhtloan.org/>quick installment loans</a> ’

310 LloNuct LloNuct | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 23:33 | Reagovat

badcredit payday loans
<a href="https://installmentrthcloan.org/">installment loans bad credit</a>
debt relief companies
<a href=https://installmentrthcloan.org/>installment loans poor credit</a> ’

311 LxcCer LxcCer | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 22:16 | Reagovat

20mg cialis - https://cialisonlm.com/
cialis everyday pill <a href="https://cialisonlm.com/">cialis coupon</a> ’

312 FvbZene FvbZene | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 22:39 | Reagovat

women viagra - https://viagratty.com/
viagra online order <a href=https://viagratty.com/>generic viagra online</a> ’

313 FvtNaig FvtNaig | E-mail | Web | 3. srpna 2017 v 6:21 | Reagovat

viagra discount online - https://viagraceol.com/
viagra online no prescription <a href=https://viagraceol.com/>discount viagra</a> ’

314 Vtnsoaft Vtnsoaft | E-mail | Web | 3. srpna 2017 v 11:34 | Reagovat

cialis 20mg - https://cialisceol.com/
cialis bestellen <a href=https://cialisceol.com/>cheap cialis</a> ’

315 Kubpype Kubpype | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 14:01 | Reagovat

small loans bad credit - http://paydayvtuloans.com/
get loans online <a href=http://paydayvtuloans.com/>online payday loans no credit check</a> ’

316 Jrvdlany Jrvdlany | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 22:21 | Reagovat

a payday loan
<a href="http://personalnaeloan.com/">online personal loans</a>
installment payday loans
<a href="http://personalnaeloan.com/">quick personal loans</a> ’

317 Ntgdrow Ntgdrow | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 23:12 | Reagovat

loans no credit check
<a href="http://paydayacerloans.com/">fast cash</a>
payday loan companies
<a href=http://paydayacerloans.com/>payday loan online</a> ’

318 FiksNedo FiksNedo | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 23:27 | Reagovat

payday loans and no credit check
<a href="http://installmentokmloan.com/">instant payday loans</a>
payday loan with
<a href=http://installmentokmloan.com/>personal installment loans</a> ’

319 Refolspoge Refolspoge | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 5:46 | Reagovat

where to buy viagra usa best

      http://buycheapviagralk.com/ -  buy viagra

    <a href="http://buycheapviagralk.com/"> order viagra</a>

    tienda online viagra

320 Jsvdlany Jsvdlany | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 0:41 | Reagovat

actual payday loan lenders
<a href="https://personalaumloan.org">online personal loans</a>
cash call payday loans
<a href="https://personalaumloan.org">instant personal loan</a> ’

321 Lvyrow Lvyrow | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 1:41 | Reagovat

payday loans 1 hour
<a href="https://paydayloanscelj.com">instant payday loans</a>
payday advance
<a href=https://paydayloanscelj.com>payday loans online</a> ’

322 Ntyrow Ntyrow | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 1:51 | Reagovat

bad credit auto loan
<a href="https://installmentrthcloan.org">installment loans bad credit</a>
paydayloans chicago
<a href=https://installmentrthcloan.org>installment loan</a> ’

323 Sevfrow Sevfrow | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 2:00 | Reagovat

apply for a payday loan online
<a href="https://ipersonalloancad.com">personal loans bad credit</a>
applying for a payday loan
<a href=https://ipersonalloancad.com>quick personal loans online</a> ’

324 FdNedo FdNedo | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 2:20 | Reagovat

online payday loans no credit check
<a href="https://installmentzhtloan.org">bad credit installment loans</a>
a payday loan company
<a href=https://installmentzhtloan.org>personal installment loans</a> ’

325 LrcNedo LrcNedo | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 2:39 | Reagovat

payday loan direct lenders only
<a href="https://installmentokm.org">online installment loans</a>
payday loans with bad credit
<a href=https://installmentokm.org>installment payday loans</a> ’

326 NyuNuct NyuNuct | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 3:03 | Reagovat

online loan
<a href="https://paydayqxej.org">3 month payday loans</a>
personal loans
<a href=https://paydayqxej.org>payday loans online</a> ’

327 James James | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 3:19 | Reagovat

Awesome article post.Thanks Again. Much obliged.

328 JhkBok JhkBok | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 16:42 | Reagovat

consolidate credit cards - https://loansbadzwe.org
payday direct <a href=https://loansbadzwe.org>payday advance loan</a> ’

329 Hdsven Hdsven | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 21:35 | Reagovat

bad credit home loan - https://installmentokm.org
quick cash <a href=https://installmentokm.org>installment payday loans</a> ’

330 Hjkfoemo Hjkfoemo | E-mail | Web | 9. srpna 2017 v 2:56 | Reagovat

same day loans bad credit - https://paydayvtulo.org
canadian payday loan association <a href=https://paydayvtulo.org>cash advance now</a> ’

331 David David | E-mail | Web | 9. srpna 2017 v 9:02 | Reagovat

Maintain the excellent job mate. This web blog publish shows how well you comprehend and know this subject.

332 JvsBok JvsBok | E-mail | Web | 9. srpna 2017 v 20:40 | Reagovat

bad credit installment loans - https://loansbadnni.org
online payday loans fast <a href=https://loansbadnni.org>online loan</a> ’

333 Hnrven Hnrven | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 1:22 | Reagovat

get payday loan - https://installmentccy.org
payday loans 1 hour <a href=https://installmentccy.org>personal installment loans</a> ’

334 sbdlany sbdlany | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 22:23 | Reagovat

personal loans poor credit
<a href="https://personalaae.org">bad credit personal loan</a>
consolidating student loans
<a href="https://personalaae.org">find personal loan</a> ’

335 LrvcNedo LrvcNedo | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 23:51 | Reagovat

advances payday loans
<a href="https://installmentccy.org">get installment loan</a>
free checking account banks
<a href=https://installmentccy.org>installment loan</a> ’

336 Richard Richard | E-mail | Web | Neděle v 6:30 | Reagovat

As soon as I found  this  internet site  I went on reddit to share some of the love with them.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama