Burzovní úlovky

10. dubna 2015 v 18:14 | Vikomt |  Sběratelství
Burzy jsou úžasnou příležitostí, kde je až hříchem neutrácet. Uvědomil jsem si, že jsem sepsal pouze kratičký článek o návštěvě mineralogické burzy, ale už jsem vynechal informace o tom, co jsem si pořídil. Docela se divím, burza byla sedmého března, i přesto mám stále velkou radost z mých nových svěřenců. No, zas tak to návštěvám nevnucuju, ale těší mě zvídavost ostatních. Hloupé je, když mi zrovna vypadne nějaký název, pak nejsem zas takový expert. Dělám si srandu, tohle je moje rekreační zábava, nechci být expert v oboru, pak by to ztratilo to kouzlo - ale to neznamená, že nepoznám běžné kousky.


Naplánoval jsem si zneužít krásné počasí a vytáhnout milášky ven. Bohužel jsem neodolal, musel jsem ihned konzultovat s Lillian Bann, proto jsou některé kousky foceny v bytě. U jednoho jsem měl jaksi pochyby v pravosti a u druhého jsem nevěděl název - ten mě uchvátil vizuálně, víc jsem nepotřeboval. Asi se divíte, jak si mohu koupit něco, u čeho si nepřečtu název. Tak si představte, že jste v ráji a nevíte, kam dřív... Byl jsem krapet roztěkaný. Možná jsem byl jako fakan, co chce všechno minimálně ošmatat.

Korál - Korál jsem měl na mušce už několik let, ale nikdy jsem se nedopracoval do fáze pořízení. Většinou jsem ho nějak nezaznamenal u prodejců. Konečně je tedy v mé sbírce...


*** *** ***

Achát - Acháty miluju! Jsou naprosto kouzelné a fascinující. K tomuto kamenu mám už od počátku velmi dobrý vztah. Většinu kamenů mám tromlovaných, proto jsem šel po tomto typu. U tohoto mě zaujala ta barva a kresby. Je to takový prcek, což z fotky nelze vyčíst - ups.


*** *** ***

Opál - Opál je opět můj milovaný kámen. Již jeden vlastním, ale tenhle je 2x takový. Ujíždím na nich. Miluju tu barvu a ty kresbičky uvnitř. Rád na ně koukám.


*** *** ***

Labradorit - Aneb to, proč jsem tam jel. Jel jsem si vyloženě pro něj. Před cestou jsem si promýšlel, co si pořídím. První mě napadl labradorit. Důvodů bylo více - neměl jsem ho a je dokonalý. :D


*** *** ***

Jaspis dalmatin - Opět velmi známá věc, která mi chyběla. Kámen má vcelku atraktivní vzhled, ale mně na něm něco prostě vadí - není to ve vizuální stránce.


*** *** ***

Jadeit - awww ♥ Jadeit mě vždy fascinuje hlavně po vzhledové stránce. Tenhle měl ten pán asi ve třech různých barvách. Již jeden jsem doma měl, ale ten je takový olivově nevýrazný a tenhle je přesný opak. Prostě krásný kousek!


*** *** ***

Dalším cílem bylo něco koupit pro přátele a blízké. Chtěl jsem koupit Lillian Bann nějaký kamínek, který by mohla využít do šperků. Tenhle chlapák mě prostě zaujal. Vyzařuje z něj krásná pozitivní energie. Ve výsledku to dopadlo tak, že jsem se ho odmítal vzdát. Ale přátelé jsou důležitější. ;) Bohužel zatím neznám jeho jméno.


*** *** ***

Citrín (Brazílie) - Citrín jsem již měl, ale ne v této formě (a ták velký). Hodně dlouho jsem tam nad ním slintal, váhal jsem...


*** *** ***

Achát (Maroko) - Další achát do sbírky. Tenhle snad ani nepotřebuje komentář. Není velký ani malý - je dokonalý. Tedy je velikostně akorát. Prodejce byl jaksi trochu zaskočen, že ho prodává nějak levně. Muhaha. :D


*** *** ***

Kyanit (Brazílie) - Tento kámen jsem zmiňoval v předchozím článku. Kámen, který bych si nejspíš nikdy nepořídil, ale M. řekl a už to jelo. :D


*** *** ***

Ametyst - Jeden z nejúžasnějších kamenů, co znám. Kupovali jsme celkem 4. Ten na první fotce jsem si neplánovaně nechal. Nedokážu ho darovat. :D


*** *** ***

Tenhle dostala kamarádka M. - zde na blogu označena jako "uřvaná kamarádka" případně "hlučná kamarádka". Podobný (bohužel nevyfocený) dostala maminka M.


*** *** ***

Projev díků pro Carmen.


*** *** ***

Opalit - Důkaz mé demence. Tohle jsem si koupil v domnění, že je to měsíční kámen. Jak jsem jásal... Těšilo mě koupit si měsíční kámen za cenu o 50 % nižší než u vedlejšího prodejce. Jop, jsem fakt debil. Jedná se prostě o uměle vyrobený opalit. Je sice nádherný, ale je to prostě pro mě "umělotina". Hrozně špatně se fotí. Je krásně průhledný. Tehdy jsem si ještě špatně vyložil reakci tatínka Romany "Fuj, taková umělotina." Nechápal jsem, neřešil jsem, měl jsem jen obrovskou radost - nyní chápu.


*** *** ***

Opět totožný opalit jen focen proti světlu. Jsou v něm patrné dvě bubliny - nejspíš důkaz, že je skutečně uměle vyroben. To jsem si dopřál dobrou lekci. M. mi na to řekl, že ten pán mi něco podobnýho říkal. Poděkoval jsem M. za podporu. Njn, jak jsem říkal, byl jsem v nebi. Mou nepozorností jsem si pěkně naběhl, ale i tak... každá menší sbírečka potřebuje svůj opalit, ne? :D


*** *** ***

Septárie tzv. Dračí kámen - Láska na první pohled! Nešlo nemít. Vidíte to srdíčko? awww ♥ Nádherná záležitost. Jednou si ho seženu ve tvaru vejce. Když dračí vejce, tak vejce. :D Ty ostatní septárie byly bez srdíčka - takže ta moje je prostě výjimečná. Nevím, proč mě fascinuje mít srdíčko v kamenu - už mám takto i jeden achát.


*** *** ***

Zadní strana už srdíčko nemá.


*** *** ***

Pyrit - Pyrit jsem získal pouze náhodou. Neodhodlal jsem se koupit si ho. Pokud si teď myslíte, že jsem ho ukradl, tak to jste mimoni. Táta Romany si koupil krásný šutr plný těhle mrňavých kostiček, když se nám chlubil, jedna mu v autě upadla... Z fotky není patrné, že má jen 0,5 cm. I maličká věc dokáže udělat obrovskou radost.


Touto sbírkou jsem se chlubil matce a babičce na jedné menší rodinné sešlosti, v tu chvíli dorazila naše nová (nedávno přiženěná) rodina. Opravdu mě těší, že mě teď má někdo za blázna. Když už jsme u té divnosti, mně zase připadá zvláštní sbírat Jacka Danielse. :D Za "Tý volé, tak já ti venku taky nějaký šutry nasbírám a zadarmo." bych vraždil.


Související články:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Viollet Viollet | E-mail | Web | 10. dubna 2015 v 19:21

Taky mám Pyrit, co se ke mně dostal úplnou náhodou. :D Jinak moc krásné šutry, též jsem kdysi aktivně sbírala.

2 Vikomt Vikomt | Web | 10. dubna 2015 v 19:30

[1]: Děkuji. Proč už nesbíráš? 8-O

3 Limeo Limeo | E-mail | Web | 10. dubna 2015 v 20:05

My máme doma achát, růženín, opál a jaspis, ale zda jsou pravé to netuším - ale vypadají vcelku podobně těm, které máš teď ty ;-). Kdysi jsem mývala i "Tygří oko" nebo něco podobného, a to vypadalo krásně :-D.
To s tím opalitem je škoda, no jo, nízké ceny z člověka umí udělat hlupáka :-D. Ale to nevadí, nikdo kromě tebe na to určitě nepřijde :D.

4 Vikomt Vikomt | Web | 10. dubna 2015 v 20:26

[3]: No, asi nebudu jmenovat, mám plný košík + polici se surovými kusy. :D Já pochyboval jen o tom opalitu - díky těm bublinám. Měsíční kámen si holt koupím příště. Na svou blbost jsem se tak nějak navedl sám a potvrdila mi to Lillian Bann. :D Tygří oko mám několik let, mně se spíš líbí býčí oko, které nemám. :D

5 Viollet Viollet | E-mail | Web | 10. dubna 2015 v 21:15

[2]: Už je nemám kam dávat :D Ale občas neodolám! Posledně to byl fluorit... :D

6 Vikomt Vikomt | Web | 10. dubna 2015 v 21:32

[5]: Jáááj, ten bych chtěl větší. Fluorit mi věnovala Lillian pře lety, nedávno mi dokonce přislíbila surové kousky... ♥ Mně vlastně nedávno přišlo od LB 3 kg kříšťálu. :D

7 Viollet Viollet | E-mail | Web | 10. dubna 2015 v 23:07

[6]: 3kg křišťálu... Kam to sakra dáváš? :-D Vlastně bych se ani nedivila, kdybys měl doma takovou tu obří ametystovou geodu... :D

8 Vikomt Vikomt | Web | 11. dubna 2015 v 11:04

[7]: Mám v plánu víc věcí.

1) Dekorace - to bude určitě pěkný; zapojím i muže
2) Hrstku dám do rohů místností, aby to tu vyčistilo od negativních energií.

Geoda! Až se naučím vsadit sportku a vyhraju pár melounů, bude to první věc, co si pořídím. :D

9 Dreamer Dreamer | Web | 12. dubna 2015 v 13:00

Wow. Některé kousky jsou vážně hezké! :) Měl jsem achát, ale když jsme přebudovávali byt, nevím kam se poděl.

10 Vikomt Vikomt | Web | 14. dubna 2015 v 19:36

[9]: V případě achátu bych doporučil podívat s po tzv. dvojicích. Je vzácnější mít obě poloviny. ;) (Také to mám na seznamu.)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama