Mineralogická burza

8. dubna 2015 v 23:03 | Vikomt |  Zápisník
Bylo, nebylo, někam jsem jel a nenapsal o tom, i když jsem měl. Měl málo času, tím to je. Na můj svátek (7.3. 2015) jsme se jeli podívat do České Lípy - podle Romanky "Burza kamenů" - podle Googlu "34. Českolipské setkání mineralogů a paleontologů". Aneb definice od laika nesběratele vs. oficiální název... Víte, nesbírám jen čtyřlístky, to by bylo až příliš jednoduché. Mé hamižné choutky po bohatství prahnou po diamantech apod. cetkách. Ne, jsem jen pouhý laik, co má rád barevné kamínky. Ne, jsem vyloženě fascinován tou krásou. Jednoduše, každý kamínek má duši, což se mi líbí. Některé se mi líbí sice více, některé tedy méně, ale sbírka je sbírka. Jen stále nejsem ten šílený šutrolog s lupou, co počítá nějaké vrstvičky... No, nechme to, ať zase neurazím nějakého vášnivce.


Cesta z ÚnL do ČL byla až příliš jednoduchá i bez navigace. Prostě rovná trasa bez složitých odboček. Počasí bylo příznivé a příjemné, takže i kdybychom nedorazili, měli bychom aspoň příjemný výlet za zvuku rozbíjejícího se rádia (,které již mimochodem nezpívá, takže ani já nezpívám - smutné). Podařilo se nám dorazit. Ve městě to bylo legrační. Měli tam dokonce nakreslené šipky s nápisem BURZA a u nějakého kruháče stál dokonce nějaký klučina s cedulkou BURZA a ukazoval směr - legrační a praktické zároveň. :D

Konalo se to na zdejším gymplu. Čekal jsem velkou účast, ale až tak velkou zase ne. Z venku bylo vidět spoustu posouvátek (čti aut), zděsil jsem se.

Jak to tam vypadlo/probíhalo... Překvapivě jednoduše - pro akci byly vymezeny místnosti (třídy) a chodba. Tam měli prodávající své stolky s jejich zbožím. Pro představu dokládám samozřejmě tajnou fotodokumentaci. Víte, tam se nesmělo fotit. Zákazy jsou ale od toho, aby se porušovaly.


Za vstupné jsme dostali náramek - ten papírový. Paní nám ho nalepila tak nešikovně, že bylo až k nevydržení mít to na ruce. M. většinou chodí onáramkovaný, už o něčem vypovídá, že to ze sebe po opuštění budovy ihned serval. Vypovídá to o tom, že byl fakt dementně nalíplej - nebyl to jen subjektivní pocit. :D

***


***


V některých místnostech bylo tak narváno, že tam lidi do sebe vráželi a nedalo se tam dýchat.

***


***


***


***


***


***


***


***


***


***


***


***


Do tohohle malachitu jsem se zamiloval. Nádherný kousek. Sice jsem to blbě vyfotil, protože v reálu je naprosto dokonalý a na mé fotce vypadá vyblitě, ale co nadělat, když jsem si tam hrál na agenta Bonda.

***


Akce se mi velmi líbila. Byl jsem poprvé na takové sešlosti. Připadal jsem si jak v nebi. Nejradši bych si tam koupil od každého něco, nevýhoda být chudý.

Jak vypadá taková akce s M.? "Jé, to je krásný, to určitě nemáš! Kup si tó! Proč si to nekoupíš?" Vrr, to je něco na mě. M. viděl spoustu hezkých barevných věciček a toť vše. Dokonce mě uvrtal ke koupi kyanitu, který bych si nejspíš nikdy nepořídil - nenadchnul mě, ale pro M. byl velký, hezky modrý a lesklý.

Musím konstatovat, že jsem si to opravdu užil. Nejspíš mi vadila jen ta slečna studenka, co na prodejcích žebrala dárečky do tomboly.


Související články:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lamilka Lamilka | Web | 8. dubna 2015 v 23:25

Také bych si určitě něco koupila :-) Pěkná výstava a pěkná dokumentace.

2 Vikomt Vikomt | Web | 9. dubna 2015 v 18:42

[1]: Rozhodně, ale je těžké vybírat, když je rozpočet omezený. :D

3 m. m. | E-mail | Web | 10. dubna 2015 v 0:07

Burzy já ráda, ale jako běžný návštěvník bych tam fakt chodit nechtěla. Ty ceny vlezného jsou často otřes. Nejradši mám Tišnovskou, ta je třídenní a je to prostě takový rodinný rituál, jezdím tam vždycky s našima ;) Teď teda ne, teď jsem v zahraničí.

Dřív jsme bývali taky furt v Příbrami nebo Pardubicích, teď už se jezdí prakticky jen na Tišnov a na pražskou, a na tu ještě jen proto, že ji máme za rohem, jinak by za to nejspíš nestála.  Lidi daj majlant za vlez a pak už neutrácej moc vevnitř, páč jim nezbylo, takže pro nás prodejce to nebejvá až tak žhavý.

4 Vikomt Vikomt | Web | 10. dubna 2015 v 12:29

[3]: Tý jo, teď fakt nevím přesnou částku, každopádně to vstupný bylo opravdu symbolický. Mám pocit, že to bylo pod 30 Kč, ale mám hrozně špatnou paměť na čísla (a taky mám ISICa). :D

My se teď odhodláváme na akvaristickou burzu. Docela závidím těm, co jsou z Prahy, protože tam mají tyhle burzy často. U nás je snad jednou měsíčně.

Do konce roku chci jet ještě minimálně na jednu mineralogickou. Potřebuji ještě pár maličkostí dokoupit. :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama