Střekovská vyhlídka (Malé Sedlo) aj.

12. dubna 2015 v 21:33 | Vikomt |  Zápisník
Už čtvrtým rokem bydlíme ve stejném bytě, ale až nedávno jsem zjistil, že máme za barákem rozhlednu. Jsem rád za našeho psa, díky němu nakonec poznávám i krásy tohoto zaprášeného města. To víte, jeden pejskař povídal, druhý se toho hned chytil. Za využití mapy.cz jsem si našel cestu, dal jsem si však pozor, abych náhodou neviděl fotografie z místa, nechtěl jsem se připravit o překvapení.


Včera jsem si připravil docela obsáhlý program, který jsem hodlal realizovat do posledního puntíku. Ráno jsme začali hned milým překvapením, což nebylo součástí onoho plánu. M. si byl pro odměnu z brigády a cestou mi koupil rostlinu - tuhle krásnou růži. Myslím, že to byl moc příjemný začátek dne. Opravdu, toto oceňuji.


Nejprve jsem si naplánoval focení. Chtěl jsem nám mj. aktualizovat profilovky na Facebooku. Oba jsme tam měli hodně zastaralé fotky. V mém případě to byl jen rok a půl; u M. to bylo podle něj v jednotkách kilogramů. :D Vím, že kus u zdejšího mostu je krásný zlatý déšť. Slintal jsem tam nad ním od dob, co tu bydlíme. Letos jsme se konečně odhodlali jít tam.


***

Kdo však nebyl nadšen... Max! Opět. Koukněte na ten blbej výraz. On opravdu ví, jak mě potěšit. Holt neměl náladu na focení. Je na něm vyloženě vidět, jak ho to otravuje. :D My jsme si tam udělali krásné společné fotky. Jó, to už se Maxouš musí vmáčknout mezi nás. Mám krásné fotky nás tří. I tak mi stále připadá, že máme velmi málo společných fotek.


***

Velkou čáru přes rozpočet mi udělal opět M. Řekl, že si tam zajedeme autem. Tohle mě vždy bezpečně naštve. Přeplánoval mi celý den tak, že si autem zajedeme k tomu zlatému dešti, pak se vrátíme na parkoviště, následně půjdeme pěšky směrem k rozhledně. Hádat se o takových věcech nemá prostě cenu, to jsem se naučil za ty roky s ním.


Zajímalo by mě, co na nás bylo tak divného. Několik aut na nás troubilo. M. tvrdí, že jsme se jim prostě líbili. :D

***


Cestou na Malé Sedlo jsem si hrál s foťákem. Vyčetl jsem na internetu nějaké vychytávky, tak jsem zkoušel, co to asi udělá. Z toho vznikla tato kytička. Ten foťák mám už tolik let a stále objevuji nové a nové funkce.

***


Velmi pozvolné stoupání... Cesta k rozhledně není vůbec náročný výšlap.


Stále směr k rozhledně...

***


Už pod rozhlednou bylo menší zákoutí s lavičkami. V tu chvíli jsem byl velmi nadšen, byl tam také krásný výhled třeba na tu vytěženou skálu.


Taktéž ze stejného místa...

***


Rozcestníky nikdy nefotím, ale zrovna mi to přišlo příhodné do článku.

***


Zjistil jsem, že rozhledna byla postavena v roce 2009. Stavba nahradila válečnou protileteckou pozorovatelnu.


Nadmořská výška: 284 m.

***


Cesta nahoru... 47 schodů.

***


Podle instrukcí mají psi zákaz vstupu na rozhlednu. Následovala debata s M. "Proč musíš zesměšňovat všechna pravidla?!" Opět jsem usoudil, že nemá cenu debatovat, pes holt zůstal (i přes můj nesouhlas) uvázán dole. Některá pravidla jsou fakt na bobek (Hlavně ta, kde figurují psi.).

***

Na následujících snímcích je zachycen výhled na okolí.


***


***


***


Zámky? Myslel jsem, že se tenhle zvyk dělá jen na mostech.

***


Kdopak to byl tak nadšen? Ano, Maxík si to náramně užíval.

***


Tento kopeček plný krásných velkých balvanů je přímo pod rozhlednou. Já v tom viděl úplně dokonalé prostředí k focení. Líbí se mi, když je v pozadí fotek nějaký pěkně zelený šutr a plno listí. To jsem netušil, že se tam vyškrábe i to naše psí nemehlo. Díky tomu vzniklo hodně krásných momentek.

***


Psovi se samozřejmě líbilo, jak z toho svahu padá hlína a listí. Začal tam lítat jak raketa. Taky pěkně hrabal.

***


Maxouš po výletu... Vypil 2 misky vody a seklo to s ním na několik hodin. Paráda! My si otevřeli chlazené pívo.

***

Jako krásná tečka za povedeným dnem je večeře - většinou. Večeři vyráběl opět M. Udělal kuřecí maso s kapustou, mrkví, houbami a dal do toho dokonce povidla aj. Pak jsme šli (i s Maxoušem) za kamarádkou, měli jsme domluveno pivíčko. Naše sešlost byla zakončena zeleně. :D Maxouše neuspokojila ani jeho oblíbená pivní pěna. Ani ne po hodině se zabejčil, že odcházíme. Když Max řekne, že odcházíme, tak prostě odcházíme. Maximil má své stanovené hodiny, kam patří i doba spánku. Neumíte si představit, jak umí být nevrlý, když mu po desátý nerozložíte postel? :D


Po zelené člověku vyhládne. Cestou byla nějaká pizzerie, kde zrovna dělali už jen kebab. Kebab bez sýru, ten jim taky došel. :D Chtěli jsme si ještě sednout u Labe a v klidu si to sníst. Jenže v tu chvíli jsme před jedním kostelem narazili na takový menší průvod, který tam chodil dokolečka a zpíval. Dost nás to zaskočilo, vůbec jsme netušili, že se tu něco takového někdy koná.


***


***


Cestou domů...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 12. dubna 2015 v 22:23

V Ústí nad Labem jsem byl všeho všudy 3 dny v životě, ale ten zavěšený most přes Mariánské údolí stojí za to. A v tom nočním nasvícení je také působivý.
Na Střekov si také pamatuji, už však ne to, co je na něm (myslím, že toho moc nebylo), kamenné zdi jsou ale impozantní. Rozhlednu jsem ale neviděl.

Nový design je pěkný, jen se mně zdá, že máš příliš úzkou oblast pro text, a tím i fotografie jsou menší, než by mohly být, ve větším by více vynikly.

2 Vikomt Vikomt | Web | 14. dubna 2015 v 19:32

[1]: Mě tenhle menší výlet navnadil k prozkoumání i dalších míst v okolí. Třeba nakonec zjistím, že to Ústí není tak hnusný, jak si stále myslím. :D

Popravdě mi tento design také přestává vyhovovat. Pokusím se co nejdřív udělat něco nového. K těm fotkám je to dobrá připomínka, pokusím se v následujících příspěvcích o nápravu.

3 Joina Joina | Web | 16. dubna 2015 v 19:09

Tam muselo být určitě pěkně. A jak je pěkně rozkvetlý ten zlatý déšť :)

4 Dreamer Dreamer | Web | 17. dubna 2015 v 21:59

Fotky jsou moc hezké. Náhodou město nevypadá tak hrozně. :D
Máte hezkého psa, má takový uličnický výraz. :-D

5 Vikomt Vikomt | Web | 20. dubna 2015 v 13:35

[3]: Bylo, mohu jen doporučit. A stále kvete! ♥

[4]: Nó, řekněme, že jsou zde úseky, kam bych se neodvážil bez vyzbrojeného konvoje. :D Pes je ďáblík se zastydlou pubertou. :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama