Znovuzrozené akvárium

18. dubna 2015 v 11:41 | Vikomt |  Akvaristika
Naše akvárium již delší dobu potřebovalo oživit. Díky menšímu fiasku se sinicí nám téměř nic nezbylo. Proces oživování navíc téměř zcela pozastavilo zkouškové a psaní bakalářské práce. Prostě nebyl čas, nálada ani inspirace. Mohl jsem to nechat na M., ale dokážu si představit tu katastrofu. Jemu by se líbila každá kytička, každá rybička, každá dekorace… V tomhle ohledu by to prostě podělal. I tak vedeme časté války nad akváriem. On se snaží prosadit to, co se mu líbí, já prosazuji to, co tam může prosperovat a zdárně žít.


Výběr rostlin byl mou doménou. Vybíral jsem tak, aby to byly opravdu nenáročné druhy. Chtěl jsem se vyvarovat neúspěchu. Doufám, že teď opravdu vypěstujeme prosperující džungli. Pokud nemáte možnost zajet si do Prahy na burzu, situace se stane trochu náročnější. Neseženete jen tak něco… Tenhle problém se týká ryb i rostlin. Na mém seznamu bylo 8 rostlin - z toho jsem 3 nesehnal.

Pořídili jsme si Vallisneria asiatica, Echinodorus argentiensis, Anubias barteri-petit, Aponogeton cripsus, Sagittaria platyphyla a dvě řasokoule. Již jsme doma měli nějaký druh Cryptocoryne.


Sagittaria platyphyla, Aponogeton cripsus, Vallisneria asiatica.

*** *** ***


Anubias barteri-petit.

*** *** ***


Řasokoule.

*** *** ***


Echinodorus argentiensis.

*** *** ***

Rostlinky jsem objednával přes internet (www.akvariumruzicka.cz). Tento způsob je pro mě nejspíš nejlepší, nejsem z toho zbytečně nervní a koupím to, co chci. :D Ještě ten den mi volala paní z obchodu, že mají zítra den otevřených dveří, což mi nějak uniklo. Domluvili jsme se, že si to vyzvednu tam. Bylo to velmi příjemné řešení. My si tam zajeli na čumendu, pak jsme si jen řekli o náš balíček a bylo hotovo. M. tam objevil zmiňované řasokoule za 15 Kč, byl z toho docela paf - nedal by mi pokoj, kdybych je nekoupil. Také ho uchvátily krevetky, ale ty jsem mu naštěstí vymluvil - na živočichy máme ještě čas několik týdnů! M. by chtěl hned všechno, ale v akvaristice nelze mít všechno, natož hned.

Rostlinkám jsme mj. pořídili přípravky, aby krásně prosperovaly. Jedná se o tři výrobky od Rataje - Bivoj (kuličky, které se umisťují pod rostliny - dlouhodobě působící hnojivo), Bioflor (tekuté hnojivo) a CO2 Vital.

Rostliny také potřebují světlo. Toto je velmi oblíbená problematika - každý tvrdí něco jiného. Informace na internetu jsou podány tak odborně, že jim jako laik vůbec nerozumím. Problém je, že máme setový kryt, což je vzhledově pěkné, ale nepraktické. Udělali jsme si menší modifikaci. Vyndali jsme ze starého akvária světlo a velmi prostě ho připevnili pod otvor v krytu, který původně sloužil ke krmení. Když to řeknu jednoduše, přidali jsme k původní T8 zářivce (15W) další zářivku Osram Dulux S (11W). Pod krytem je tedy 26W, lepší řešení teď nemáme.


*** *** ***

Možná se zdá, že s M. máme ohledně akvária velké neshody, ale vlastně se doplňujeme. Třeba já nejsem schopen naaranžovat to tak, aby to vypadalo hezky. Vlastně aranžmá v mém podání bylo vyloženě otřesné. Jemu tohle jde. Jeho problém je, že vůbec neřeší potřeby obyvatel akvária - ryb i rostlin. Tohle je moje parketa, baví mě projíždět různé diskuze a atlasy.


Včera jsme si užili pár hodin zábavy. Je hezké mít s partnerem společný koníček. Oba jsme velmi spokojeni. Těšíme se, až se to rozroste.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dreamer Dreamer | Web | 18. dubna 2015 v 16:17

Pamatuji si, že když jsme měli akvárium, chtěl jsem do něj to, co se mi líbilo. Nijak jsem se nezaobíral nějakými fakty o kytkách do vody. Takže na tohle já taky nejsem. :D
Výsledek vypadá hezky, řasokoule dost zajímavě. Nic podobného jsem ještě neviděl. :-P

2 Illumináti Illumináti | Web | 18. dubna 2015 v 19:30

very akvárium
                   wow
                                              much znovuzrození
                        such dekorace
              8-)  8-)  8-)

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 18. dubna 2015 v 21:05

Akvária mám ráda, je na ně krásný uklidňující pohled... a taky spoustu práce :D

4 Vikomt Vikomt | Web | 20. dubna 2015 v 13:30

[1]: V začátku jsem si přál keramickou pagodu, teď se za to přání stydím, tyhle věci do akvária prostě nepatří. :D Jak se do toho člověk pročte, nakonec stejně dojde k závěru, že do akvária patří jen přírodní věci (ne všechny jsou však vhodné).

[2]:
very komentář
                   wow
                                              much díkuju
                        such stav se zase
              8-)  8-)  8-)

[3]: I práce kolem něj může být zábava.

5 surpan surpan | E-mail | Web | 27. dubna 2015 v 15:31

Jé, aha, tak tady je fotka. No je to určitě pokrok, co se týče rostliny Aponogeton, no nejsem si jist výběrem. Bude asi náročnější na světlo, ale uvidíš. Je to pokrok správným směrem. Jen tak dál.

6 Sabča Sabča | 6. září 2015 v 16:01

Vypadá to moc hezky... :-)

7 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 7. září 2015 v 20:03

[6]: Děkuji! :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama