Co nedělat před státnicemi

11. června 2015 v 13:54 | Vikomt |  Zápisník
Když člověku opravdu teče do bot, je schopen vskutku neuvěřitelných počinů. Nevěřící v sobě náhle (dočasně) objeví skrytou víru v libovolné božstvo, anděly i víly. Záhadně získané schopnosti a mutantní geny třeba také, těžko říct. Vážně, člověk v úzkých někdy blbne. Vymýšlí hlouposti, místo aby se spolehnul jen vlastní schopnosti. Zázraky však nepopírám, už jsem toho při studiu viděl dost! Mně se tohle samozřejmě OPĚT nevyhnulo.1) Matroš
V první řadě mějte připraven učební materiál. Ideální je, když si vše kompletně vypracujete sami. Já zdědil vypracované otázky po kamarádce. Spoléhal jsem, že je vše dobře. Hádejte, jak to dopadlo… Přidělal jsem si práci a zbytečný stres. Otázky byly až nedostatečné a plné chyb. V tomhle bodě nespoléhejte na ostatní.

2) Okultismus
Ano, proč ne?! Máte kyvadlo? Super! Zaměřme se na otázky, co určí kyvadlo.

Kyvadlo ani neberte do ruky. Vhodné bude zavřít ho někam do pryč, ať vás to nesvádí. Nefungujete to, ale musím uznat, že by to bylo moc pěkné! V praxi jsem se seknul o tři otázky, takže opravdu nedoporučuji spoléhat na kyvadlu podobná udělátka.


Křišťálový lhář.

U "čarování" ještě zůstaňme. Máte tarot? Super! Vyložme si! V tomhle bodě bych to neviděl tak pesimisticky. Někdy 29.5. jsem si ze zvědavosti (zcela proti svým zásadám) vyložil. Myslím si, že dokonce úspěšně!


První dojem působí katastrofálně, ale nemusí tomu tak být. Můj výklad je: Ukončení dlouhodobé aktivity + změna v kariéře. Karta smrt znamená i vyloženě ukončení školy. Náročná změna. Věž znamená náhlý zvrat. Nahrazení starého něčím novým (+ obavy ze změn). Devítka pohárů je taková optimisticky vyhlížející karta. Značí radost z dobře vykonané práce a příznivé výsledky dosažené ve škole. Jednoduše: Těšte se na brutální obrat v životě. Každá velká zěna je doprovázena strachem. Překážky však úspěšně překonáte.

Zaříkávadla, runy a odvary nevím čeho, jsem bohužel nezkoušel. :D Prý pomáhá dát si učení pod polštář... Bych měl ráno zablokovanou krční páteř.

Talismany a amulety! Ano, něco si vemte, ale nepřehánějte to. Taky jsem si chtěl narvat kapsy, ale naštěstí mají omezenou kapacitu. Volte tedy intuitivně.


Ametystový anděl. Lepidolitový donut. Buddha. Kostěná spirála. Tyhle věcičky mají svůj příběh. Třeba ten oprýskaný Buddha mi byl darován od sestry před hóóódně lety. Dokonce se mnou tehdy maturoval. Nesmím opomenout i na sbírku čtyřlístků. Samozřejmě mám větší sortiment šíleností, ale toho 1.6. jsem měl konkrétně toto... :D

3) Léky a doplňky stravy
No, tady prosím pozor. Platí pravidlo, že všeho moc škodí. Osobně jsem bral klasické multivitaminy a Guaranu. Upozorňuji, že předávkování kofeinem má opačný účinek - nic se nenaučíte!

Prostá káva je také super. Čaj povzbudí pozvolna, ale na delší dobu. Dále pak od Ell-e vím ještě o tabletkách Kofex a Maté IQ.

Energetické nápoje někomu vyhovují, ale osobně mi připadají vhodnější spíš před nějakým maratonem.

Ginkgo přípravky určitě také pomohou, pokud je užíváte dlouhodobě, takže nečekejte zázraky po jednom týdnu.

4) Přítel na telefonu i na síti
No, nedivte se, když vám po týdnu zoufalých telefonátů nikdo nezvedne telefon. S FCB je to podobné. Také bych doporučil nepřehánět to.

Zjišťovat, jak jsou na tom ostatní? Přiznám se, že jsem tuhle informaci ukrutně potřeboval, abych se nabudil. Později jsem začal sledovat, že si se mnou vůbec nikdo nechce povídat. Nedivím se tomu, když stále melete jen o tom samém.

5) Partner
Zásadní podpora! Ten vám telefon nezavěsí, ten žije s vámi - nemá na výběr. Podstatné je, aby byl ohleduplný. Vy však musíte zaujmout podobný postoj a neiritovat ho. V tomto bodě to má každý jinak. Já partnera doma potřeboval. Troufnete si před partnerem prokrastinovat? Já ne! Vlastně jsem mu vždy převyprávěl to, co jsem se naučil. Sice vůbec netušil, co to melu, ale mělo to pro mě zásadní význam.


6) Volný čas a miláčkové
Není možné učit se bez přestávek. Pejsek mi byl velkou oporou. Akvárium je pro mě také uklidňujícím prvkem. Není vhodné hodit tuhle starost na někoho jiného. Utrhnout se od učení pomáhá!


Je něco legračnějšího než krevetka ve tvaru "C"? (Pravidelná údržba podvozku.)

7) Motivace
Těšte se na úspěch! Nepřemýšlejte o tom, co bude, když to nedáte! Kupte si něco hezkého před i potom! Zde je prostor především pro partnerovu intervenci - dárečky, čokoláda, kytky! Odměňujte se, klidně si pusťte seriál, zapařte hru - ale jen za odměnu.


Jó, kupte si něco! Neodolal jsem tomuhle pelorickému phalaenopsisu! ♥ Jedním okem jsem na něj stále čučel při učení. Udělejte si krásné prostředí!

8) Google ví vše
Co dělat, když si vylosuji otázku, kterou fakt neumím? Jak slušně říct, že nevím?

Jó, Google mi moc výsledků bohužel nenabídl. Jednoduše zakecávejte. Když nevíte, mluvte o tom, co jste viděli na praxi apod. Vše je lepší, než mlčet.

9) Rušivé elementy
Odpojíme věci, které ruší naši pozornost. Takže TV, notebook, veškerá chytrá udělátka. Prostě vše, co nepotřebujeme k učení, musí jít pryč!

10) Odpočítávání
Nedoporučuji odpočítávat dny v kalendáři ani v diáři. Nepropočítávejte si to. Působí to hrozně stresově. Pro mě bylo asi nejhorší, když jsem si stanovil, že si v jeden konkrétní den dám 5 otázek, pak jsem stihnul jen dvě. Tohle je depkoidní. Také si nedávejte nerealistické cíle!


Ještě poslední poznámka k tématu. Ověřte si, že jste správně přihlášeni. U nás několik jedinců nevědělo, že pouze písemná přihláška nestačí. Museli si pak složitě zařizovat dodatečné zapsání do systému - a to se platí… ;) Nepřidělávejte si zbytečné starosti.


Související články:
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Viollet Viollet | E-mail | Web | 11. června 2015 v 18:32

Jáj! Mám to samé kyvadlo :-D Tarot jsem si (před maturitou) vyložila též, vyšlo mi, že jsem liné prase a pokud chci uspět, musím začít makat (taková rána pěstí do obličeje). Ale runa pomohla. Sic ne pod polštářem, ale v kapse. :D

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 11. června 2015 v 18:44

No tak učení pod polštářem nepomáhá, tím už jsem si taky prošla! :D
S tím obvoláváním a obepisováním přátel.. No, mně takhle furt psalo pár kamarádek - "Umíš to?" / "Co všechno jsi už četla?" / "Ježiš, já to nedám!" / "Tak co, jak jsi pokročila?" Aaaaaggrrr! Anebo vlastně ne, nevrčím, díky za to! Protože abych se vyhnula takovýmto konverzacím, téměř jsem nelezla na FB a to se počítá. :D Tyhle debaty jsou totiž podle mě fakt na pěst, no. :D
A díky za zmínění! :)

3 Olivka Olivka | Web | 11. června 2015 v 18:49

Kyvadlo mě ještě nenapadlo! Já si vždycky před zkouškama snažím vnutit, co si chci vytáhnout, ale myslím, že tak docela se mi to ještě nepodařilo. Spíš podprahově, jako že jsem si poslední otázku četla to a to a pak jsem si ji vytáhla nebo něco na ten způsob. Ale talismany mám s sebou vždy, u maturity jsem jich měla víc než zbytek spolužáků dohromady :D

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 11. června 2015 v 19:28

Super seznam :D Je fakt, že se nejvíce do učení ponořím, když je někdo doma, protože pak bych se nemohla vymlouvat, že jsem se učila a stejně mi to nepomohlo :D

Jinak mě kyvadlo, tarot, talismany nějak nikdy co se týče zkoušení nebraly, prostě si věřím :)

5 Hanyuu Hanyuu | Web | 11. června 2015 v 19:42

Kyvadlo k takovému účelu zpravidla ani správně fungovat nemůže. :D :D Ale tarot je dobrá věc. Sice ti neřekne, na co se tě kdo zeptá, ale docela dobře podle toho poznáš, jak z toho přibližně vybruslíš. :D

Jen tak mimo téma. Včera jsem si všimla, že ses opět snažil zachránit chudáčku beťákovi život, ale asi ti holky už odmítají odpovídat, tak tě rovnou smázly. :D

6 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 11. června 2015 v 20:41

[1]: Tarot je někdy hodně trefný. :D Šťastnou runu jsem si také vyrobil!

[2]: Trpím na krční páteř, takže jsem to ani nezkoušel. Vím naprosto jistě, že bych pak týden nemohl otočit hlavu. :D

Mě nakopl jeden týpek (takovej flegmouš, lojza, trochu hloupěji vystupující, ale hrozně hodný :D). Z něj vypadlo, že umí kompletně jeden předmět a většinu toho druhýho. Jsem v ten den dal asi 10 otázek, abych ho dohnal. :D

[3]: Mně se jednou povedlo přesvědčit všechny kolem i sebe, že si vytáhnu na 100 % jednu otázku - nechápu, jak jsem to dokázal, ale dokázal! Odcházel jsem s 1. :D

[4]: My tam měli některý otázky fakt vyřazovací. Konkrétně vše kolem míchy - zkoušející je jako bonus neurolog... Prostě hrozně složitý, až mi to přišlo nefér, protože některý otázky byly extrémně jednoduchý. Ten den si tyhle okruhy nikdo nevytáhnul. :D

[5]: Jj, nevýhoda osobního prospěchu. :D Už se s tou mrchou náhodou zlepšuji! :D

Jop, jsou to s prominutím blbky. Naservírovali jsme jim informace až pod čumák a oni natočí zase takovou s*ačku... Jediný pokrok byl, že si nejspíš pořídily teploměr, ale používají ho k prapodivným účelům. Cenzura je důkaz jejich omezenosti. Hodně mi vadí, že po internetu rozhlašují takové bludy. Popravdě jsem ani nečekal, že dojde ke zlepšení situace, ale bylo by to milé překvapení.

7 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 11. června 2015 v 22:30

[5]: Dal jsem odkaz na to video do akvaristické skupiny na FCB... lidi z toho jdou do kolen... Nedivím se!

8 Lisi Lisi | Web | 18. června 2015 v 18:51

Já jsem se před státnicemi držela radši stranou FB, deptalo mě, co tam všichni řeší za otázky, když mně třeba připdaly jasné.

9 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 23. června 2015 v 0:43

[8]: Kdybych byl schopnější a víc spoléhal na sebe, asi bych to tak také měl. Bohužel jsem takový nebyl. Vzácně jsem měl vlastní poznámky... ale zase jsem měl 100 % účast na všech přednáškách, což jsem nemusel. Zoufalé situace si žádají zoufalé činy. Jak teď lituji... :-(

10 Vanimaré Vanimaré | Web | 16. července 2015 v 21:05

Škoda, že jsem článek našla částečně až po státnicích. :) Pobavila jsem se.

11 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 18. července 2015 v 18:35

[10]: Koukám, že se docela často najde spřízněná duše, která přesně ví, co jsem chtěl říci/prožíval. :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama