Mám práci

30. srpna 2015 v 15:53 | Vikomt |  Zápisník
Aneb oznámení, které jsem tu chtěl vždy napsat… Vlastně se mi líbilo, když tohle padlo na jednom mnou oblíbeném blogu, ale nechci, aby u mě najednou zavládlo stejné hrobové ticho. Jsem teď taková houba, co vsakuje litry informací. Výstižnější by byla možná plína vzhledem k tomu, že zde nic nepropouštím. :D Po minulém pátku však nechci o plínách ani slyšet - tenhle nováček musí držet hubu a krok, jak se říká… *znechuceně* Zůstaňme u té houby, prosím.


Téma práce - Mně se o tom už nechce mluvit. Vážně mě to nebaví. Už jsem to vysvětloval tolika lidem. Stejné věty, stejné otázky a stejné odpovědi… Je to ohrané, jak gramofonová deska.

Poslední článek jsem končil poznámkou o druhém kole výběrového řízení. Jak je nejspíš z nadpisu jasné, jsem zaměstnán. Proběhlo to tedy úspěšně. Desátého jsem nastoupil do práce. Byl jsem zahlcen tunou informací, jmen a vlastně i labyrintem chodeb a výtahů. Ještě si zvykám na nový režim. Snažím se tam zapadnout. Myslím si, že mě klienti berou. Asi mě neberou někteří zaměstnanci z jiných úseků - "úředníci" a ten nižší personál. Mně u toho výběrka zdůrazňovali, jak chtějí někoho dlouhodobě, protože si klienti těžce zvykají na nové lidi, ale přijde mi, že s tím klienti problém nemají. Myslím na blaho klientů, na ty kyselé ksichty zaměstnanců odpovídám úsměvem a slušným pozdravem - odpověď se mi sice někdy nedostane, ale co čekat od těch dam. Mě doma vychovali slušně.

*** *** ***

Tyhle fotky jsem slíbil u předchozím článku. Napadlo mě, že tím vyzdobím tento článek. Fotky sice s tímto článkem nemají vůbec nic společného, ale hned je to veselejší. Jsou to fotky, které se mi sice líbily, ale už je nebylo kam vecpat.


*** *** ***


*** *** ***


*** *** ***


*** *** ***

Nejvíc mě tam iritují ty intriky, jak se tam všichni pomlouvají a nenávidí. Po prvním výběrku jsem přišel domů nadšený, že je tam fajnový kolektiv, všichni milí a usměvaví. Toho desátého jsem tam šel na oběd, z těch jejich keců mě tam přešla chuť na všechno. Začal jsem dělat, že to neslyším, jinak bych se z toho zbláznil. Dávám od toho ruce pryč, nebudu se do toho zapojovat, jsem tam krátce a názor si umím udělat sám. Nebudu lhát, vidím tam spoustu nedostatků, dělám věci nad rámec své profese. Něčemu přihlížet nelze.

*** *** ***

9.8. 2015 - Den před nástupem do práce. Prachy - životní zkouška a ještě to bude zábava. :D (Velmi jednoduše pojato.)


*** *** ***

11.8. 2015 - Po prvním dnu. Bylo toho na mě moc. Spousta nových informací, stres a zoufalství... Vše bylo tak neuvěřitelně rychlé. Poslední karta však tvrdí, že by se vše mělo urovnat. Myslím, že se do toho pomalu dostávám.


*** *** ***

S nástupem do práce jsou samozřejmě propojeny i mnou milované úřady. O penízkách ani nemluvím. Než jsem nastoupil, vypláznul jsem 2000 určitě. Od roku 2011 jsem měl naspořeno 200 € na naši "první" dovolenou, teď nemám nic, jinak bychom už dávno byli hladoví někde pod mostem. Nejvtipnější je, že ta dáma na úřadě po mně chtěla najednou výpis z účtu. Tam vyčetla, že mi moje sestra půjčila 500 Kč, abych ten nájem mohl zaplatit. Vysvětlil jsem jí, že po zaplacení nájmu mi zbylo 100 Kč a ona se mě ptá, zda jsem se sestrou sepsal smlouvu o půjčce. Samozřejmě jsem řekl, že ne. "Tak to je příjem navíc," pronesla. Sorry, ale tohle by si k černým nedovolila. Jedovatě jsem tam pronesl, že jsem si půjčil asi jako tehdy, když mi její kolegyně, z dosud nevysvětlených důvodů, přestala posílat to, co mi právem náleželo. Řešte takové kraviny po pracovní době... Jsem tam řekl, jak budu mít krásnou výplatu a těším se, že u nich nebudu mít na nic nárok. Fakt, ať jdou do míst, kam jim sluníčko nesvítí. *Uschoval víčko pro potřebné.*

*** *** ***

Naštěstí mám velkou "malou" oporu. Velmi vzornou oporu - zvládá můj nový režim velmi dobře.


*** *** ***


*** *** ***

Dále mé rozhozené sítě konečně zavadily o nové bydlení. Naskytla se mi nabídka na byt. Je to větší a krásnější bydlení ve vedlejším paneláku. Stěhování a všechen ten zmatek kolem aspoň nebude tak náročné. Jen mě děsí stěhování akvária. Naši lokalitu jsem si oblíbil, proto jsem rád, že se naskytlo něco tak blízko. Těším se, jak vám to tu budu dokumentovat. Kvůli bytu se teď docela hádáme. Oznámil jsem mu, že některé jeho rostlinky prostě nebudou s námi již bydlet. Přes všechno už tenhle vlak nehodlá jezdit. Nebudu už nikomu ustupovat.

*** *** ***

Tento záběr je cestou z chaty (viz předchozí článek). Měli jsme velké štěstí, místní letec si načasoval let v době našeho odjezdu. Minulý rok letěl tak nízko, že jsme viděli pilota v kabině. My z toho byli v šoku a R. pronesla, že tam jednou letěl tak nízko, že okolním smrkům usekal špičky. Přikládám video!


*** *** ***


*** *** ***

Totálně mimo mísu… Musím se pochlubit. :D V akváriu mi dělají radost krevetí mimča a dokonce už i rybí mimča. Myslel jsem, že jsme dostali klasická paví očka, překvapilo mě, když z toho vyrostly endlerky. :D


Související články:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 surpan surpan | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 17:15

Gratuluju k nové práci, snad se to časem nějak zlepší, nebo se naučíš některé úplně ignorovat.
Co se týče akvária a jeho stěhování, je to docela sranda. Krom toho, že je dost křehké (obal ho do kartonu a udělej z něčeho rožky - taky lze karton, ale raději něco pevnějšího, třeba překližka). Jako bonus bacha jak budeš vytahovat štěrk. Je pravděpodobné, že si při vytahování dost nepěkně poškrábeš sklo.
Já tak už dvě akvárka vyhodil při posledním stěhování a musel jsem si pořídit nové větší.

2 Karol Dee Karol Dee | Web | 30. srpna 2015 v 17:40

To vořešátko je nádherně legrační :3 K práci gratuluju, k tomu tvrzení, že se to zlepší, bych se ale moc neupínala. :D  Přeju pevné nervy jak s prací, tak se stěhováním :)

3 Jana Jana | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 21:30

Skvěle, kde sakra pracuješ :D přeji hodně síly, nervů a odhodlání se stěhováním :) Těším se na fotky :) protože fotky psíčka jsou kouzlené :)

4 Mischellee Mischellee | Web | 31. srpna 2015 v 9:50

Gratuluji a držím palce, koukám, že s kolektivem je to všude stejné, někteří lidé umí být vážně zlí a jen stěžovat život ostatním. Hlavně se nenech vyštípat a nenechej s sebou zametat. ;-)

5 Anice Anice | Web | 3. září 2015 v 13:24

Čauky Viky (můžu ti tak říkat? okýsek? tak jo xD), na blogu jsem předevčírem zveřejnila nový dílek mých super erotických storek, ve kterém figuruješ i ty! Tak si to pojď přečíst, ale vlastně nemusíš, protože jsi to přece zažil...ale radši si to přečti xD
Papík!

6 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 7. září 2015 v 9:44

Týjo, tak gratuluju k zaměstnání a přeju pevný nervy! :)

7 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 7. září 2015 v 20:01

[1]: 8-O No, doufal jsem, že jen odpustím většinu vody, rychle to přenesu a napustím. Stěhujeme se jen do vedlejšího vchodu.

[2]: Děkuji. V práci se to zlepší, až nastoupí nová kolegyně - teď mi sice vedení říká, že se nemám přepínat, ale dělám s lidmi, tam to jinak nejde.

[3]: Děkuji.

[4]: Děkuji. Nenechám, chci hodně pochytit z "terénu", musím tam vydržet. Ale jsou věci, co mě nase*ou už v pondělí a pak je celej tejden v háji... asi jako dneska.

[5]: Vrrr, už se těším. :D

[6]: Děkuji.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama