Akvaristika

Nezvaní hosté

27. dubna 2015 v 14:03 | Vikomt
Nedávno obnovené akvárium se zatím úspěšně zabíhá. Sice stále trnu hrůzou ze sinice, které jsme se těžce zbavovali, ale zdá se, že se nám to povedlo. Světla svítí, filtr filtruje a kytky nerostou. Rád bych řekl opak, ale ještě je na ně brzo. Kytky momentálně vypadají hrozně. Nejhůř vypadá Aponogeton cripsus. Některé listy měl trochu poškozené - jak tak na to koukám, asi zajdou; dole mu naštěstí lezou nové. Nerad bych o něj přišel, líbí se mi.

Znovuzrozené akvárium

18. dubna 2015 v 11:41 | Vikomt
Naše akvárium již delší dobu potřebovalo oživit. Díky menšímu fiasku se sinicí nám téměř nic nezbylo. Proces oživování navíc téměř zcela pozastavilo zkouškové a psaní bakalářské práce. Prostě nebyl čas, nálada ani inspirace. Mohl jsem to nechat na M., ale dokážu si představit tu katastrofu. Jemu by se líbila každá kytička, každá rybička, každá dekorace… V tomhle ohledu by to prostě podělal. I tak vedeme časté války nad akváriem. On se snaží prosadit to, co se mu líbí, já prosazuji to, co tam může prosperovat a zdárně žít.

Samice bojovnice pestré

20. června 2014 v 8:49 | Vikomt
Všichni známe z obchodů ty nádherné samce. Jejich úchvatné barvy a varianty zaujmou každého. Jsou nádherní a nenároční. Bylo by hezké mít plné akvárium jen těchto samců, ale bohužel to není možné, jedná se o teritoriální ryby. Nikoho však většinou nezaráží, že nikde nejsou samice. Nebývají vystaveny z jednoho prostého důvodu - nejsou tak atraktivní jako samci. Obě pohlaví jsou teritoriální, ale v dostatečně uzpůsobeném akváriu je možné chovat samce s jednou či dvěma samicemi. Tohle je trošku náročnější problematika. Samečkům se v tomto příspěvku nechci věnovat.

Akvárium 3 - První osádka

7. srpna 2013 v 18:44 | Vikomt
Akvárium 3 - První osádkaKonečně jsem si udělal čas k probrání fotek a dopsání článku. Ta vedra mě zmáhají, tak se omlouvám. Zatím jsem o akváriu napsal dva nudné články, to nejzajímavěší jsem vždy jen nakousnul. Na co se každý začínající akvarista těší? No přece na vypuštění prvních osadníků do svého čerstvě zaběhnutého akvária! Tedy aspoň já nemohl radostí dospat.
 
 

Reklama