Sběratelství

Burzovní úlovky

10. dubna 2015 v 18:14 | Vikomt
Burzy jsou úžasnou příležitostí, kde je až hříchem neutrácet. Uvědomil jsem si, že jsem sepsal pouze kratičký článek o návštěvě mineralogické burzy, ale už jsem vynechal informace o tom, co jsem si pořídil. Docela se divím, burza byla sedmého března, i přesto mám stále velkou radost z mých nových svěřenců. No, zas tak to návštěvám nevnucuju, ale těší mě zvídavost ostatních. Hloupé je, když mi zrovna vypadne nějaký název, pak nejsem zas takový expert. Dělám si srandu, tohle je moje rekreační zábava, nechci být expert v oboru, pak by to ztratilo to kouzlo - ale to neznamená, že nepoznám běžné kousky.

Článek plný štěstí

12. února 2015 v 18:18 | Vikomt
Prosím pozor, článek nosí štěstí! Aneb proč se nepodělit, když už nevím, co s tím. Při svých procházkách nacházím spoustu čtyřlístků, baví mě sbírat je, ale zábavnější je rozdávat je. Obdarované to vždy zaskočí a jsou mile potěšeni. Pokud je ten čtyřlístek navíc čerstvý, udělá ještě větší radost. Známí mi často píší na Facebooku, že nikdy čtyřlístek nenašli, prý jsem je už všechny vysbíral. No, to nejspíš ne, většinou jich tam spoustu nechám. Sbírám je od minulého roku, takže za to nemohu. Někdy naleznu čtyřlístek cestou na návštěvu, je to pak moc hezký dárek. Líbí se mi, že prostřednictvím tohoto článku mohu ukázat svůj pohled - tedy čtyřlístky tak, jak je zahlédnu v přírodě. Někdo si jich bohužel běžně ani nevšimne. Na některých fotkách jsem se je tedy snažil zachytit před sebráním, tak, jak přirozeně rostou.

První várka štěstí

27. dubna 2014 v 19:38 | Vikomt
Věříte na pověry? Já jen na ty o štěstí a smůle. Nějak jsem si potřeboval vyložit tu smůlu, která se na mě neustále lepí. Možná jsem si přivodil fóbii z černých koček a rozflákaných zrcadel. Minulý týden jsem zase rozbil zrcadlo, to je nejspíš můj životní úděl nebo prokletí. Proč nemohu raději rozbít talíř nebo skleničku - to nosí štěstí, ne? Vždy rozbiju jen zrcadlo. Jestli se mi ta smůla někde přičítá už od dětsví, mám vystaráno do konce svých dní. Každopádně mě zatím nic nepřejelo a meteority se mi vyhýbají. Radši bych dostal meteoritem do hlavy než opakovaně chodit na zápočet z NEU - taková smůla!
 
 

Reklama