Tvorba

Podzimní truhlík

11. října 2015 v 21:36 | Vikomt
Na podzim už bývají letničky KO. Je několik možností, jak to napravit. 1) Nechat to být. 2) Vyhodit to. 3) Udělat si podzimní truhlík. Dnes jsem koukal na protější panelák, většinou jsem viděl bod číslo dvě a místy bod číslo jedna. Moc pěkný pohled na zdechlou slunečnici a na muškáty v posledním tažení… Je fakt, že ještě do nedávna bychom to řešili vyhozením, ale jaksi se nám poštěstilo - v plné sezóně (minulý rok) nám "uletěly" muškáty. Museli jsme si tu ztrátu holt vykompenzovat.

Podzim v květníku

10. října 2015 v 20:05 | Vikomt
Podzim je nejhezčí roční období. Líbí se mi na něm ten klid, barvy a vůně přírody. Po těch vysilujících vedrech si to teď užívám plnými doušky. Dalším velkým bonusem je velké množství materiálu na takové to domácí tvořeníčko. V dnešním stručném článku předvedu, jak za minimální náklady udělat krásnou velkou dekoraci. No, jde spíš o takový tip, jak si vyzdobit větší květináč, který nám zbyl třeba po letničkách.

Věnec na dveře 2014

22. prosince 2014 v 16:15 | Vikomt
Myslím si, že se jedná o nejdůležitější dekoraci, která má spojitost především s Vánocemi. Je to první věc, kterou vidí vaše návštěva. Věnec na dveřích by neměl být odfláknutý, protože v lidech zanechá první dojem. Je vidět, když si dáte práci s každým detailem a třeba sladíte věnec s bytem, ostatní výzdobou nebo i se stromkem. Navodí to hned příjemnější atmosféru. Naše sousedka každý rok vytahuje nějaké umělé zvonečky s korálky a nějakým umělým chroštím, je to dekorace jak za komančů a vypadá to opravdu příšerně. Pro mě je věnec takovým prvním stimulem, který mi spouští vánoční náladu. Má pro mě své kouzlo.

Netradiční vánoční svícen

12. prosince 2014 v 18:30 | Vikomt
Vánoční svícen je běžná záležitost stejně jako adventní věnec a stromeček. Budu znít kacířsky, mně by místo stromečku a adventního věnce stačil asi jen ten svícen. To bude tím, že už nejsem malý kluk a kouzlo Vánoc mi moc neříká. Možná jsem měl pronášet, že je mi líto těch smrčků a jedliček, ale nechce se mi lhát. Vrátím se zpět k těm svícnům… větve, svíčka, sušený pomeranč, skořice,… Co zkusit něco originálnějšího?

Adventní věnce 2014

11. prosince 2014 v 18:31 | Vikomt
Nedávno jsem byl navštívit kamarádku, která pracuje v květinářství. Často tam chodí jedinci, kteří nikdy nic nepotřebují, chodí tedy jen na čumendu, případně tahat moudrosti. Někdy jsou to až trapné chvíle, když z nich dokonce vypadne, že už mají nakoupen materiál a jdou jen okopírovat vaše nápady. No neřeknou to až tak brutálně, ale je jasné, oč kráčí. Často obdivuji ochotu a trpělivost naší kamarádky, tohle bych nedokázal.

Jarní inspirace

18. března 2014 v 19:28 | Vikomt
Poslední dobou jsem zaznamenal, jak někteří blogeři vnáší do svých domovů jaro prostřednictvím jarních rostlin. Přidám se tedy také a rovnou vám přihodím jarní ispiraci. Běžně jsou teď k dostání hyacinty, primulky, mini narcisky, tulipány a modřence. Každý si jistě vybere to, co má rád nebo to, s čím má dobré zkušenosti. Výhodné je předem promyslet, co provedeme s rostlinkou po odkvětu, a podle toho se zařídit. Pokud tedy máte v plánu celou dekoraci po jejím odkvětu hodit do koše, není co řešit, ale pokud budete po odkvětu rostliny sázet ven, vybíral bych stylem - petrklíče vymrzly, potřebujem nové; modřenců máme až moc; narcisky, narcisky, narcisky, těch není nikdy dost atd... Vaše jarní dekorace se dá parádně využít i po jejím "dosloužení"!

Svíčky

20. února 2014 v 21:29 | Vikomt
Při své praxi se setkávám s různými technikami a vychytávkami, které si vždy velmi rád zkusím. Kdysi jsem tu psal o mém prvním setkání s pedigem, tak proč nenapsat i něco o svíčkách.

Jistě existuje spousta možností a vychytávek k výrobě svíček, můj obor to bohužel není, proto prosím omluvte mou terminologii a velmi zjednodušený popis. Účel tohoto článku není psát návod pro výrobu svíček. Svíčkování je velmi jednoduchá a přitom kreativní technika, která zcela jistě zabaví, zaujme každého tvořivce. Tvořivosti se meze opravdu nekladou.

Pedig

11. srpna 2013 v 15:17 | Vikomt
V minulosti jsem se v rámci mé odporné praxe setkal s pedigem. Klienty velmi bavila práce s tímto materiálem a já se to proto musel naučit. No nemusel, ale rád se učím nějaké nové kreativní techniky.

Přiznám se, že jsem byl velmi skeptický. Myslel jsem si, že to asi nezvládnu. Všechno se musí zkusit, tak jsem si vyslechnul velmi jednoduchou instruktáž a pak jsem se pustil do práce.

 
 

Reklama