Vzhledy stránky

Svoboda (Design 8)

9. června 2015 v 15:25 | Vikomt
S novou životní etapou je samozřejmě potřeba začít s novým štítem. Chudinka blog se mi prostě stále musí přizpůsobovat. Jak jste si jistě všimli, dal jsem bakaláře… tohle kolem je takový menší důsledek. Dokonale jsem vystihl to, co teď cítím. Svoboda! Klid! Úleva! Jak tvrdil můj tarot - HARMONIE! Ještě se vrátím k tomu přizpůsobování. Nemohu psát do něčeho, co už je okoukané a váže se k něčemu, co už je pryč.

Pod lupou (Design 7)

27. března 2015 v 18:14 | Vikomt
Jak jste si jistě všimli, panuje zde na blogu jistý řád, podle kterého nechávám všem čtenářům prostor k vyjádření čehokoliv. Je známo, že hezké věci, jako jsou pochvaly atp., jsou vzácným nedostupným artiklem. Co pamatuji, vždy bylo požehnaně kritiky. Osobně také rád píšu ostatním blogerům svoje postřehy, většinou jsem upřímný, takže za to nejsem moc v oblibě. K čemu tedy vlastně mířím... Jsem puntičkář, takže se neustále snažím vylepšovat tento blog. Jde mi především o vzhledovou stránku. Ano, na hnusný blog nedokáži psát, vadí mi to. Často se mi aktuální design okouká a nastane stejná situace. Rád měním celou grafiku blogu - od avatarů a oddělovačů po komentářovou ikonku; prostě vše - jo, baví mě to. Jsem tedy průběžně nucen měnit vzhledy blogu. Zajímavé je, že je to přímo úměrné mé aktivitě. Čím více píšu, tím rychleji se mi design okouká, ale to je asi pochopitelné.

Design 6

11. prosince 2014 v 13:34 | Vikomt
Myslím, že je právě vhodná chvíle na razantní změnu a na docela brutální předělávku celého blogu. Asi nejste překvapeni, je to moje krapet větší posedlost. Jsem stále věčně nespokojený, proto vás musím takto mučit. Dnes jsem tedy přichystal nový design, ve kterém jsem realizoval nové rozvržení, které si vyžaduje zásah do většiny článků. Bude tedy nutné vytvořit nové rubriky, některé zrušit, případně přejmenovat. Nové uspořádání by mělo zpřehlednit celý blog a učinit hlavní příspěvky snáze dostupné pro návštěvníky.

Design 5

12. června 2014 v 16:05 | Vikomt
Mě a můj blog čeká brzy velmi významná událost. Až moc dlouho jsem čekal, těšil jsem se a konečně je to tu! Chtěl jsem na počest této události slavnostněji vyzdobit blog. Věnoval jsem tomu velké množství času i úsilí. Potřeboval jsem nějaký nápad. Znáte to, když nemáte čas, máte nápadů milion a chuť tvořit, když čas je, tak čučíte na bílý list v PS. Mým nápadem bylo jakési logo s fénixem, kdo nepoznal, ať skočí do zdi. Od loga jsem pak vymyslel zbytek. Přál jsem si něco s epickým námětem, ohnivým motivem a temné. Volil jsem tedy rudé barvy, což je moje premiéra. Červené barvě jsem se nějakým záhadným způsobem vyhnul za ty roky. Moje barva je modrá - i v každodenním životě se cítím dobře v této barvě. Naštěstí mám i fénixovské dny, kdy vytáhnu druhou polovinu šatníku, kterou tvoří právě ta rudá barva. V tomhle jsem docela proměnlivý.

Design 4

13. dubna 2014 v 1:04 | Vikomt
Nadešel čas velkých změn a revolucí. Předchozí layout tu strašil už dlouho. Byl to takový ten typ, který se vám po týdnu okouká. Moje počáteční nadšení vystřídala znuděnost. Každopadně jsem na tom layoutu měl rád ten pattern, který jsem si vyráběl a drbal jsem se s ním pěknou dobu, protože nechtěl na sebe navazovat. Každý lay na mém blogu přines nějaké zlepšení, nějaký posun lepším směrem. Tento v této štafetě také pokračuje. Přispěl k rozvoji některých velmi zanedbaných částí a k zlepšení orientace na blogu. Brzy se tu rozjede i několik rozcestníků, které připravuji. Nyní mám rozpracováno pár nápadů, které zde postupem času aplikuji. Přivedl mě na to tento layout. Jeho nudnost mě přivedla k pár upgradům, které celý blog postupně vylepší a oživí. Myslím si, že to tu pak bude zajímavější. Tyhle změny mě nehorázně baví, jsou vždy přínosem.

Design 3

5. března 2014 v 16:10 | Vikomt
Přichystal jsem vám nový layout s jarní tématikou. Předchozí layout jste si snad užili dostatečně jako já. (Začal jsem být na něj už alergický.) Tímto dílem jsem se snažil napravit nedostatky, na které jsem narazil v layoutu minulém. Tak například šířka stránky... mám rád úzké layouty, ale blog.cz je jaksi bojkotuje - třeba oknem na psaní komentářů, které si pak zajímavě skáče a posouvá celou textovou část tak záhadným stylem, že to člověka až znechutí napsat komentář. Úzké layouty mají výhodu, že se do nich vejde o jednu reklamu míň. :D Tohle povědomí mě těšilo do chvíle, než jsem si konečně přidal do prohlížeče AddBlock. Doporučuji udělat to samé všem, pokud si chcete listovat na mém blogu v mezích přehlednosti. Udělejme přeci něco pro sebe a netrestejme se mluvící reklamou na prací prášek.

Design 1, 2

29. ledna 2014 v 19:57 | Vikomt
Ano, jste tu správně. Připravil jsem si pro vás jen menší změnu layoutu. Někdo si toho třeba ani nevšimne. Nejde o nic zásadního. Pozměnil jsem jen pár drobností. Pokud mám nějaké dlouholeté návštěvníky, asi to nebude překvapení. Bohužel musím konstaovat, že to ještě není zcela podle mých představ. Hlavně menu a styl komentářů. To časem určitě dokopu do zdárné normálnosti. Kéž by tu byla aspoň css fce. min-height. *zdrceně* Začínám odbíhat k css, tak to raději utnu... Každopádně jsem dnes velmi spokojen, úspěšně jsem překonal to vskutku složité nastavování v rozsahu, na který se právě díváte. Občas se mi ani nechce věřit, že to fakt vypadá jak má. Ehm... než začne někdo tlachat, že se mu to v IE rozjíždí, nevidí polotransparentní pozadí,... Na IE vám peču. Explorer má jen jednu funkci - stažení jiného prohlížeče. :D V Ohnivý lišce, Chromu a Opeře se to tváří tak, jak má.
 
 

Reklama