Zápisník

Co nedělat před státnicemi

11. června 2015 v 13:54 | Vikomt
Když člověku opravdu teče do bot, je schopen vskutku neuvěřitelných počinů. Nevěřící v sobě náhle (dočasně) objeví skrytou víru v libovolné božstvo, anděly i víly. Záhadně získané schopnosti a mutantní geny třeba také, těžko říct. Vážně, člověk v úzkých někdy blbne. Vymýšlí hlouposti, místo aby se spolehnul jen vlastní schopnosti. Zázraky však nepopírám, už jsem toho při studiu viděl dost! Mně se tohle samozřejmě OPĚT nevyhnulo.

Jak utrápit rybu

5. června 2015 v 19:14 | Vikomt
Milý čtenáři, tento článek není pro slabé povahy. Pokud se ti z týrání zvířat zvedá žaludek, jednoduše nepokračuj dál. Včera jsem narazil na video jistých slečen, které kdysi strašně brečely, že jim lidi na blogu nadávají, protože neumí česky. Jsou to dokonce autorky soutěžního layoutu číslo 9. Video se zabývá problematikou čištění akvária. O akvaristiku se zajímám, proto jsem neodolal. Prvně mě zarazilo, že video nemá žádný zvuk. Důvodem bylo porušení autorského zákona. Jasné, nemůžu někam cpát cizí zvukovou stopu bez povolení autora (to je stejné jako s obrázky v grafice, že). I přes tento handicap jsem video sledoval. Doufal jsem, že je to jen vtip. Nebyl.

Bc. Vikomt

2. června 2015 v 22:14 | Vikomt
Splnil jsem si sen, ale stále mi to plně nedochází. Nejhorší měsíc v mém životě je úspěšně zakončen. V půlce května se mi v hlavě rodily články, které byly buď o mém úspěchu, nebo o neúspěchu. Takže bych logicky měl psát o tom úspěchu. Bohužel tu teď sedím nad prázdným papírem a nedokážu ze sebe dostat nic kloudného. Moje výrazivo je omezená nejspíš jen na "Je to doma!"

Střekovská vyhlídka (Malé Sedlo) aj.

12. dubna 2015 v 21:33 | Vikomt
Už čtvrtým rokem bydlíme ve stejném bytě, ale až nedávno jsem zjistil, že máme za barákem rozhlednu. Jsem rád za našeho psa, díky němu nakonec poznávám i krásy tohoto zaprášeného města. To víte, jeden pejskař povídal, druhý se toho hned chytil. Za využití mapy.cz jsem si našel cestu, dal jsem si však pozor, abych náhodou neviděl fotografie z místa, nechtěl jsem se připravit o překvapení.

Záchranář nebo vrah

9. dubna 2015 v 13:57 | Vikomt
To zas bude divný den, řekám si ve chvíli, kdy div nezakopnu o zdechlého ptáka (nejspíš hrdlička). Ani si to v duchu nestihnu doříct, hned nacházím ptáče (jiný druh). Chudinka. Pohladil jsem ho, jestli je vůbec živý - byl. Nastává oblíbená otázka - Kam s ním? Mně je těchto prcků opravdu líto. Jsem z vesnice, takže nám toho prošlo pod rukama požehnaně. Když tak vzpomínám, oplakali jsme opravdu hodně zvířátek, ale také jsme jich dost zachránili.

Mineralogická burza

8. dubna 2015 v 23:03 | Vikomt
Bylo, nebylo, někam jsem jel a nenapsal o tom, i když jsem měl. Měl málo času, tím to je. Na můj svátek (7.3. 2015) jsme se jeli podívat do České Lípy - podle Romanky "Burza kamenů" - podle Googlu "34. Českolipské setkání mineralogů a paleontologů". Aneb definice od laika nesběratele vs. oficiální název... Víte, nesbírám jen čtyřlístky, to by bylo až příliš jednoduché. Mé hamižné choutky po bohatství prahnou po diamantech apod. cetkách. Ne, jsem jen pouhý laik, co má rád barevné kamínky. Ne, jsem vyloženě fascinován tou krásou. Jednoduše, každý kamínek má duši, což se mi líbí. Některé se mi líbí sice více, některé tedy méně, ale sbírka je sbírka. Jen stále nejsem ten šílený šutrolog s lupou, co počítá nějaké vrstvičky... No, nechme to, ať zase neurazím nějakého vášnivce.

Magnet na pochybné entity

19. března 2015 v 10:21 | Vikomt
Nedávno jsem na jedné nejmenované stránce, jejíž název jsem i tak (raději) zapomněl, četl, že homosexuálové mají tzv. gaydar. Má to být schopnost rozeznat gaye v okolí. Takže to je jakože schopnost - i dar, ale vzniklo to prý ze slova gay a radar. Pokud člověk není vyloženě retardovaný a kouká i jinam než do země, prostě pozná... Homosexuálové jaksi rádi řeší takovéto ptákoviny, ale k tomu se tu vyjadřovat nebudu a popravdě ani nechci.

Lehce ovíněné svátkování

17. března 2015 v 20:29 | Vikomt
Jako člověk neslavící věci týkající se jen mé osoby musím uznat, že jsem prožil velmi úžasný svátek. Již v lednu mi bylo nahlášeno, ať si laskavě zapíšu do svého krásného diáře, kterým jsem se tehdy zrovna chlubil, "7.3. 2015 - burza kamenů". Tohle jsem samozřejmě napsal na všechna viditelná místa a pravidelně apeloval na M., ať se pokusí zařídit si volno. Měl jsem opravdu obrovskou radost, když mi oznámil, že pojede. Asi by se dalo říci, že to byly dvě mouchy jednou ranou - krásný den u šutrů + krásný den u šutrů s M. :D Kameny jsou mou vášní. Zklamání bylo, když lady R. oznámila, že se asi nikam nejede, to jsme byli opravdu extémně iritováni. Odvolat věc, kterou si vymyslí v takovém časovém předstihu, nepochopitelné. I celková organizace byla taková zmatená - Praha vs. Česká Lípa, auto vs. vlak... A pak že já jsem zmatkař.

Děsivá klávesnice

13. března 2015 v 23:52 | Vikomt
Neustálé čtení, uvažování, psaní… tak bych mohl popsat to, co dělám už asi od ledna. ASI - jaksi ztrácím pojem o čase. Připadám si zmateně a vyčerpaně. Představa bílého papíru s Times New Roman 12 a řádkováním 1,5 mě demotivuje až děsí. Mám pocit, že nemohu dál. Cítím, že nedokážu napsat ani písmeno, a pokud se tak stane, zabere mi to týdny. Měl bych pronést něco na téma časoprostorová dilatace nebo něco na téma subprostorový most a paralelní vesmíry. (S M. jsme začali sledovat nové seriály… :D) Magořím.

Hovnometaři

28. února 2015 v 11:53 | Vikomt
Stolice… Za mého studia na zdravotnické škole jsme často řešili toto téma u svačiny. Nechutné, že? Však o čem se bavit, když jste celou praxi neřešili nic jiného. Vzpomínám na příslušné kapitolky v učebnici Ošetřovatelství, a na ty testíky, které jsme pravidelně psali. Bobek se dá holt popsat miliony způsobů. Ani nevíte, jak jsem to nenáviděl. Mimochodem to byl jeden z mnoha důvodů, proč jsem chtěl jít na vysokou školu - ideálně na obor, kde tomu tak nějak uteču. I když zcela se této problematice člověk nevyhne - ve zdravotnictví. Doufám, že od tohoto článku nečekáte nějakou teorii. Nebojte, nebudu vás trápit. Sám jsem roky mimo obor, takže k tomu už ani moc nevím...
 
 

Reklama


Rubriky