Zápisník

Můj impulzivní pes

17. února 2015 v 18:38 | Vikomt
Po dnešku mi už došla trpělivost. Ten náš hlupák (velmi slušně řečeno) zase překročil meze. Byl jsem naivní a asi moc tolerantní. Vím, že to nemyslí špatně, ale v důsledku je to katastrofální záležitost. Pes je hodný, milý, zná základní povely. Prvním povelem, který jako malý pochopil, bylo snad *ke mně*. Problém je pozornost. Je tu moc rušivých faktorů. Je to mlaďoch plný energie, takže to i chápu. Udělal si takový menší okruh přátel, které má fakt rád (i včetně jejich páníčků), musí je vždy uvítat, a to je problém. Nesmí je vítat! Díky radosti a jeho impulzivnímu chování je schopen zdrhnout mi přes půl sídliště za nimi. V tu chvíli vidí jen svůj cíl, mě neregistruje. Mě registruje, až dokončí proces vítání. Obtěžuje to nejen mě.

Pěkný Valentýn

15. února 2015 v 14:25 | Vikomt
Nenávidíte se teď, budete se nanávidět i po Valentýnu. Kašlu na Valentýn. Stejně je to jen komerční svátek z Ameriky. Toto se mi začalo objevovat na Facebooku asi od minulého týdne. Dnes jsem četl na jednom blogu něco na téma 10 důvodů, proč se na takovou blbost vykašlat. Ano, něco na tom bude, ale jde spíš o to, jak to sami pojmeme. Osobně si myslím, že je možné udělat si z toho hezký zvyk. Jasný, tahá to prachy, ale co v dnešní době ne, že? Nevýhoda tohoto svátku je, že rychle "vyšumí". Rychle se na něj zapomene a nic po něm nezůstane, pokud tedy neplánujete něco jako požádat někoho o ruku.

Oblékání psů

14. února 2015 v 12:46 | Vikomt
Oblékání našich miláčků je v dnešní době již samozřejmostí. Nejvíce se to týká malých plemen, ale u nás mají pěkné hadry i ta velká plemena - nedávno jsem zrovna potkal krásného staforda v nepromokavé vestě. Nebojte, nejsem magor, který by bezdůvodně oblékal každého hafana. Z mého pohledu musí být pro oblečení vhodná roční doba, počasí, a beru zřetel i na plánované aktivity. Oblečení by mělo být hlavně funkční a praktické, takže nějaké módní výstřelky neuznávám. Hezké je být i kreativní, ale nic by se nemělo přehánět, váš miláček nejspíš moc neocení, když mu vlastnoručně uháčkujete růžový kostým pro baletku (pěkně se sukýnkou) - takhle jsem potkal smečku jorkšírů. Nejsem příznivcem lidí, kteří dělají ze psa něco nepřirozeného.

První pseudokonzultace

11. února 2015 v 19:40 | Vikomt
V rámci teorie bylo vše sepsáno, dopsáno, odnedostatkováno. Tedy nastal ideální čas začít konzultovat. Kdo nekonzultuje, má snížené hodnocení nebo není připuštěn ke státnicím. Vím, že má moje prácička pár nedostatků, musím tam dolepšit jména autorů, protože jsem tam napsal jen jednoho z nich a dle pravidel se do počtu tří uvádějí všichni. Achjo, to bude zábava k zmagoření zase. Pak se ještě neúspěšně peru se zahraničními zdroji, jaksi nerozumím odporné angličtině. Však jsem byl vždy němčinář, takže až tam vmáčknu tu anglickou knihu, budou ostatní zdroje spíše německé.

Zregenerování psa 2/2

7. února 2015 v 17:56 | Vikomt
Člověk se dokáže snadno zregenerovat, ale zvířata to mají horší. Nervují se stejně jako lidé, ale nedokážou si kecnout na zadek s tím, že dnes bude relax. Každého něco trápí. Pokud se toho nabalí víc, nastává problém. V předchozím článku jsem se snažil vystihnout problematiku, která postihla našeho psa, v tomto článku popíši řešení.

Zregenerování psa 1/2

5. února 2015 v 21:13 | Vikomt
Mít dobrý vztah se svým čtyřnohým kamarádem je mnohdy velmi přínosné. Je to taková soukromá canisterapie, když zrovna potřebujete. Však díky němu jsem již několikrát krásně přežil zkouškové. Kdo jiný má na vás vždy čas? Jde se s vámi projít na čerstvý vzduch a vždy si vyslechne vaše problémy a nekritizuje vás? Pes! Nemít psa je hrozné. Pár let jsem si to zkusil bez něj, a pak jsem si ho stejně musel pořídit - i díky těm stavům úzkosti, co často prožívám.

Tiše pracuji

27. ledna 2015 v 23:19 | Vikomt
Překvapuje vás to ticho? Jste rádi, že držím tlamu? Tak to vás musím zklamat, píšu! Píšu každý den, celý den, a už mi z toho mírně hraboší. Mou veškerou pozornost má moje bakalářská práce. Původně jsem si myslel, že to nebude tak složitý, ale to jsem se sakramentsky spletl. Moc mě mrzí, že se málo věnuji blogu, chtěl jsem to tu zase předělat. Víc než blog mě však mrzí, že se dostatečně nevěnuji Maximilovi. Dává mi to pěkně sežrat. Hajzlík čtyřnohej po mně hodil hračku.

Nebezpečný soused – dohra

8. ledna 2015 v 21:40 | Vikomt
Sousedské spory jsou opravdu úžasnou neřešitelnou záležitostí. Kdo je oběť a kdo viník? Kdo za vše může? Většinou si za to můžou obě strany - všichni jsou oběťmi i viníky. No, v našem případě jsme oběťmi my, protože náš soused je homofob. Ať si je, ale ať si sakra uvědomí, že jsme slušní lidé, kteří nestojí o problémy. My jsme v tomhle hodně uzavření. Chceme tu mít soukromí, ostatní nás vůbec nezajímají. Chceme, aby tu o nás nevěděli, však se tak i chováme - není tu o nás slyšet. Nějaké dění kolem jde mimo nás. Bohužel, pokud jsme napadáni, musíme se zapojovat, což nás nesmírně obtěžuje.

Nebezpečný soused – pokračování

6. ledna 2015 v 14:48 | Vikomt
Neuteklo moc času od mého výstupu s tím cvokem, o kterém jsem zde psal článek, kde jsem popisoval, jak nás terorizuje. Dá se říct, že terorizuje spíš jen mě, protože přítel je věčně v práci, když není, odpočívá doma a nikam nechodí. Když pominu ten pokus o mou vraždu, který na vlastní oči viděl, vcelku má vše jen z mého vyprávění. Takže většinou si vše slíznu jen já, protože venčení psa, úklid chodby,... no prostě tyhle povinnosti, kde se musí někam lítat, jsou mé, tzn. velmi vysoká šance potkat toho ehm. Neustále se mu snažím vyhýbat, ale už několikrát se mi povedlo přivolat si ho ve výtahu. Mám na to hroznou smůlu.

Autorská bezohlednost

5. ledna 2015 v 19:15 | Vikomt
Autorský klub mi nedávno opět nasadil brouka do hlavy. Pár nocí jsem uvažoval nad problematikou fotoblogů. Nedávno jsem si dovolil vyjádřit se u jedné členky AK, že nechápu, co těch pár pixelů jako vyjadřuje, protože k tomu nebylo ani chňááá. Byl jsem označen za rejpala a jako odůvodnění mi bylo sděleno, že jí členství nabídli nějací admini z AK, cituji: "... členství v autorském klubu mi admini nabídli sami, protože už jeden blog v AK mám, kam píšu články..." Jsem myslel, že máme jen jednoho admina.
 
 

Reklama


Rubriky