Zápisník

Konec, konec, konec

3. ledna 2015 v 18:36 | Vikomt
Všechno tak rychle uteklo. Moje narozeniny, Vánoce, Silvestr + sestry silvestrovské narozeniny. Dal jsem poslední zkoušku v předtermínu. Dokoukal jsem anime Sword Art Online. Tolik věcí tak rychle skončilo a já mám z toho náladu na bodu mrazu. Tolik se toho událo a mně připadá, že jsem to sotva stihl zaznamenat. Můj depkoidní pocit umocnilo hraní si se zvýrazňovačem v harmonogramu školy.

Mám strach ze souseda

28. prosince 2014 v 18:46 | Vikomt
Čtvrtý rok bydlíme v 1+1. Jsme slušní lidé. Než jsme měli pejska, nikdo na nás nemohl říct ani slovo. Jako štěně si prošel běžnou separační úzkostí a pár dnů si doma zaštěkal - vždy za bílého dne, večer nikdy. Tohle bylo spouštěčem pro našeho souseda. Začalo to pomluvami. Vymýšlel si, že týráme našeho psa. Prý štěkal 10 hodin v kuse. Začal mi vodit před byt sousedy z přízemí, aby slyšeli, jaký jsem tyran. Svým dementně pošahaným jednáním vlastně dráždil psa, o to víc štěkal - co čekat od vystrašeného štěněte, kterému dělá nějaké hovado bordel za dveřma. Vysvětloval to tak, že je sem vodí, aby si nemysleli, že to jde z jeho bytu.

Vánoční pohoda

27. prosince 2014 v 12:55 | Vikomt
Letošní Vánoce pro mě byly velmi pohodovou záležitostí. Tyhle svátky bohužel musím povinně trávit s rodinou, protože partner je konzerva a pedant přes tohle. Prý je jedno, jestli budeme u mé nebo u jeho rodiny, ale sami prý na Vánoce nebudeme, což mě mrzí. Snažil jsem se to letos prosadit, ale byla to jen marná snaha. Nechci toho přece moc.

Tabula rasa

21. prosince 2014 v 21:36 | Vikomt
Kolem půlnoci jsem dopsal článek, kde byla kupodivu autorská tvorba. Spousta fotek a mých postřehů, což se očekává, že? Nevím, jak dlouho jsem nad tím seděl, když jsem si fotky upravoval a dělal vodoznaky + náhledy pro větší komfort pro vás. Tak ty dvě hodinky jsem si tu určitě hrál. No có, šlo jen o článek s hobby tématikou. Šlo jen o článek, kde jsem se zabýval Vánocema. Ano, dal jsem si na tom záležet. No, tak kde je ten článek? Je tam, kam vám sluníčko běžně nesvítí.

Autorský klub a já

13. prosince 2014 v 19:19 | Vikomt
Jedná se o klub, což není záležitost pro vlky samotáře, to by si někteří měli uvědomit. Je hezké, že píšete jen pro sebe, ale pak v komunitě nemáte co dělat. Vyloženě mě zarazil postoj jisté Biondi, která veřejně hlásala, že nemá zájem o ostatní blogy. Tak co leze do klubu? Pro mě je to zábava, baví mě tento skupinový sport, ale přináší to nátlak zvenčí, protože tím člověk získává zodpovědnost a je i více vidět. Již není možné vypouštět výkřiky do prázdna, v klubu jde přece o kvalitu, o blogování na úrovni. Je možné, že získáte i pár nových haterů. Bohužel, patří to k tomu. Nicméně nikdo neříká, že musíte souhlasit s děním v klubu a s každým členem. Členství mi nepřipadá jako omezující faktor.

Vánoční magoření a něco k tomu

6. prosince 2014 v 0:40 | Vikomt
No drahá zubatá, mám pro tebe špatnou zprávu, zkus to zase za tři měsíce… Nevím, jestli jste to někdy zažili, ale souhrou náhod a bůhvíčeho si přivodíte kreativní krizi, a z toho se vám rozvine i blogerská krize, a pak to tu vypadá, tak jako teď, což mě mrzí. Opět jsem tedy porušil své předsevzetí. Nicméně jsem byl stále aktivní a sledoval ostatní, občas jsem se musel i vyjádřit v komentářích, což si někteří jistě všimli. Spíš mě k tomu vedlo rozhořčení, zaznamenal jsem pár nepochopitelných událostí, se kterými jsem nemohl souhlasit. Jisté věci mě velmi štvou.

Svatba

21. září 2014 v 16:29 | Vikomt
Svatba je velmi krásnou záležitostí, ale pouze tehdy, pokud se nemusíte pohybovat v zákulisí příprav. Na vlastní kůži se přesvědčíte, že vám naprosto nic nevyjde podle vašich představ. Pokud nejste mistry improvizace, najměte si na to lidi. Naplánovaní této slávy, která vám navíc uteče jako voda, vyžaduje týdny příprav. Nejhorší je tam vysoká pravděpodobnost, že se týden před dnem "D" něco nehorázně podělá.

Pirátský víkend

29. července 2014 v 19:36 | Vikomt
Tento víkend jsme plánovali několik měsíců předem. Věděli jsme, že 19.7. budou Piráti na jezeře Chmelař (Úštěk). Kamarádka nám to poctivě připomínala, velmi usilovala o naši účast. Naplánovat si volno tak, aby přesně vyšlo, je téměř nadlidský úkon. Aktuálně toho máme moc, nejspíš se budeme muset rozkrájet. Takže k naší pirátské akci mohu povědět, že jsme začali už v pátek odpoledne. Pokud se dají počítat dohady ohledně věcí, které je nutno zabalit. Balení věcí mi nikdy nešlo, vždy zapomenu to nejdůležitější a neumím to tak pěkně nahňahňat. Ještě teď jsem neprokouknul to kouzlo, jak tehdy na Sázavě narval M. věci na týden pro 2 osoby do jednoho barelu. Ehm, bouchnu sem radši ještě odstavec a začnu znovu.

Spravedlnost neexistuje

4. července 2014 v 18:57 | Vikomt
Předevčírem jsem byl tak naštvaný. Nebyl jsem schopen ani se vypsat. Podařilo se mi dokopat M. na ten inspektorát práce. Tajně jsem doufal, že nějak zasáhnou a pomohou nám. Myslel jsem si, že takovéto instituce jsou tu od toho, ale nejsou. Za tu naivitu bych si měl plesknout. Jsme ti poškození, máme v ruce důkazy, ale nikdo s tím nic neudělá. Zbytečně vynakládáme čas a úsilí. V této zemi se spravedlnosti nelze dovolat.

Kávometal, zvonkožrout a starosti

1. července 2014 v 19:58 | Vikomt
Užívám si krásnou letní únavu. Bez paliva nefunguji. Přestávám pít kávu. Už ani nevím, kolikrát se mi to nepovedlo. Čtyři dny jsem na suchu a už teď je mi jasný, že to nedám. Cítím se jako zombík. Každý den mě bolí hlava. Jak přestane působit prášek, potřebuju další. Ta migréna mě zabije. Nemohu se na nic soustředit. Nejhorší je, že si to kafe ani nemohu uvařit. Naplánoval jsem to tak, aby doma prostě došlo a nové se nekoupilo. Jak ďábelsky lstivé!
 
 

Reklama


Rubriky