Zápisník

Jedno kliknutí

24. března 2014 v 17:34 | Vikomt
Nedělní den byl ve znamení běžného zálohování webu. Přišlo mi divné, že to trvá extrémně dlouho. Asi po hodině zálohování - to jsem byl tak na 50 % - jsem začal pátrat. Mé pátrání mě zavedlo do složek, kde jsem s týmem měl uskladněné layouty. V těchto složkách byly náhledy, zip soubory, ostatní grafika... no prostě veškerá naše tvorba. V každé složce layoutu byla přidána složka, která obsahovala přibližně 3000 souborů s příponou .php. Velikostně to odpovídalo téměř 300Mb. Jako tým jsme se bavili prací s layouty pro vás... což znamená, že jsme tam měli uskladněno docela slušné množství práce. Není mi jasné, jak se tam mohl někdo nabourat, vytvořit si tam složku, nahrát tam takový objem dat a přidat si tam i skryté soubory, které příslušnou složku spouštěly. Nedokážu to pochopit.

Kradu energii čehosi

21. března 2014 v 23:32 | Vikomt
Moje dokonalá fakulta mi v honbě za kredity podstrčila i pár zajímavých volitelných předmětů, které jsem si bez rozmyslu samozřejmě zapsal. Přece nebudu řešit kredity a absolvuji všechno, ne? Příště si tedy raději propočítám množství potřebných kreditů, protože mám momentálně pocit, že jsem svou duši upsal energiím vesmíru.

Tři hodiny

11. března 2014 v 14:14 | Vikomt
Měl bych včerejší události okomentovat jen pěkně sprostými slovy, ale nejsem v tom tak dobrý. Možná kdybych to psal včera po příjezdu domu, když jsem byl ještě plný emocí. Naštěstí jsem neměl vůbec chuť mluvit o tom. Ano, jedná se o trapný zápočet, kvůli kterému prostě nejdu ke státnicím.

Poslední zápisky z praxe

1. března 2014 v 13:02 | Vikomt
Jak se ToM zničil v Praze? Jednoduše, nemá ji prostě rád. Základní škola vás vezme tak možná na Václavák. Střední vás každý rok tahá na muzikál + celý den čekání na začátek onoho muzikálu trávíte na Václaváku... a z tohoto několika hodinového vyčerpání pak usínáte nad kulturním zážitkem. Prostě mě to omrzelo.

Řada (ne)šťastných příhod

16. února 2014 v 11:52 | Vikomt
Ten čas tak rychle letí, vůbec nic nestíhám. Mám plno restů a nedokážu to vše zvládnout. Potřebuju se odrazit a jít dál nebo se z toho už zblázním. K tomu všemu se stále nabalují a nabalují další problémy. Nemít třezalku, už bych byl asi na psychině. Když si vzpomenu na praxi na tomto oddělení... díky Bohu za třezalku! :D

Menší ohlédnutí

27. ledna 2014 v 13:39 | Vikomt
Ehm... ten pocit, když se prvního ledna zděsíte, že jste zapomněli v prosinci něco napsat na blogísek. Řekněme, že to bylo asi náročné období, plné nečekaných zvratů, zajímavých akcí,... no spíš jsem úplně vypnul a momentálně už ani nevím, co jsem dělal. Když o tom tak přemýšlím, prosinec byl ve znamení častějších setkáních s mojí rodinou a svátků s tou jeho rodinou bez vánoční nálady. Značně vysilující období. Leden je momentálně zajímavější. Já si prožívám období zkouškové krize a on pracovní krize. Bohužel prožívám i tu jeho krizi.

Maximální maximálnosti

30. listopadu 2013 v 17:54 | Vikomt
Narodil se 10. září 2013, od 17. října je náš... Kamarádku to stálo rok přemlouvání. Vyplatilo se... donutila mě pořídit si po letech pejska. Mně to tak chybělo. Jen je to trošku jinak než s předchozím pejskem... nepřipadám si jako páníček, připadám si spíš jako rodič - velmi starostlivý táta. To naše dítě mělo 700g, měl jsem strach vzít ho do ruky.

Útržky z praxe

4. října 2013 v 21:42 | Vikomt
Škola, škola, škola,... toť asi vystihuje vše, co mě trápí. Konečně jsem tak nějak i překousnul, jak na mě jedna lektorka křičela před svědky, že jsem vypatlaný debil (minulý rok v září). Občas si říkám, že studuju v blázinci. V té škole je takový bordel, to snad ani není možné.

Těžká zkouška

8. září 2013 v 18:33 | Vikomt
Tento týden jsem měl naplánovanou zkoušku. Můj první termín měl být už o pár týdnů dřív, ale neodhodlal jsem se tam jít, takže mi ten termín jen tak propadnul. Na ten můj druhý pokus jsem také nechtěl jít. Byl jsem tam proti své vůli odtažen a držen, abych prý nezdrhnul. Mám holt špatné kamarády/ky. Celou dobu jsem tam škemral, abych tam nemusel a nepřekecal jsem je.

Výlet na Tanečnici

27. srpna 2013 v 15:59 | Vikomt
Přál bych si říci, že mám prázdniny, ale bohužel na to se na vysoké škole nehraje. Několik týdnů se snažím nutit učit se, ale bohužel se mi nedaří. Mám před sebou jednu z nejnáročnějších zkoušek, která mi v minulosti překopala život a vrhla mě do sféry existenčních problémů. Jsem odhodlán zvládnout to, ale o tomhle jsem nechtěl psát. Když je člověk přetažený, už se toho moc nenaučí. Můj drahý kolega měl dovolenou a měl výborný nápad, jak mě povzbudit. Odtáhnul mě z té tuny učebních materiálů a vyvezl mě na sever, kde jsem dříve žil.
 
 

Reklama


Rubriky